dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 90
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.788 z 1788
  1. #1781
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Do kociar....
    Dziewczyny, ja tak teraz z innej bańki...
    za miesiąc przywieziemy do domku naszego nowego lokatora... kicia tonkijska - będzie miała 3 miesiące...
    Czy możecie mi polecić co mam kupić ?
    Jaką karmę? co na dobry początek.... czytam o karmieniu kotów i przerażają mnie opisy karm... nie wiem już co wybrać .... podobno te marketowe to jakiś syf... pliss... kilka wskazówek na początek...
    Jaki żwirek ? jaki drapak? jaką kuwetę ...
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  2. #1782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mugatka Zobacz post
    Do kociar....
    Dziewczyny, ja tak teraz z innej bańki...
    za miesiąc przywieziemy do domku naszego nowego lokatora... kicia tonkijska - będzie miała 3 miesiące...
    Mugatka czy kotek będzie z hodowli ? bo najlepiej takie informacje zasięgnąć z pierwszej ręki
    mam koty, ale innej rasy, bo brytyjskiej, a to duże koty i futra mają więcej, ale może moje wskazówki chociaż nieco Ci pomogą

    kuwetę lepiej od razu kupić większą, jeśli masz możliwość to od razu krytą, ale otwieraną tak, jak transporter, wtedy lepiej się czyści
    no i transporter (przydatny podczas szczepień i innych wyjazdów), ale możesz go kupić późnej

    u nas żwirek to najlepszy drewniany, jak pelet, wsiąka i się rozpada, z zapachem nie ma problemu, możesz też dokupić proszek pochłaniający zapach (specjalnie do kuwet, więc bezpieczny dla kota)
    ale ile ludzi tyle opinii i wiem, że inni praktykują inne żwirki

    do tego wiadomo łopatka do sprzątania i woreczki


    powinnaś mieć cążki do pazurków, szczotkę do wyczesywania odpowiednią do rasy i długości sierści lub na początek rękawicę (czytałam, że przy tej rasie rękawica wystarczy)

    szczotka do ubrań - przydaje się nie tylko do ubrań, ale i krzeseł, kanapy, poduszek


    drapak - trzeba zwrócić uwagę by był stabilny, znam przypadek przewrócenia się drapaka na kota podczas wyciągania się
    podstawa od drapaka go zraniła ale już ok
    zwróć uwagę by wysokość słupka z sizalem był na tyle wysoki, by kot jak podrośnie mógł się wyciągnąć
    przy drapaku mamy maly dywanik, bo na panelach kot się nie miał o co zapierać tylnymi łapami, gdy drapał

    oczywiście miski najlepiej 3 (woda, karma sucha, karma mokra) i z podstawką antypoślizgową


    karma - to prawda, marketowa nie koniecznie nam hodowca zwracał szczególną uwagę na whiskas, że zawierają substancje szkodliwe (w dużej ilości) dla naszej rasy
    suchą kupuję Royal Canin, odpowiednią do wieku kota - nie chodzi tylko o zawartość witamin i mikroelementów, ale o jej wielkość, z którą mały kotek sobie poradzi

    a z mokrej to Sheba, Gourmet, Felix, Purina - na początek nie kupuj dużo, bo nie wiesz, co kotu zasmakuje (tutaj też lepiej zapytać hodowcę,
    co kotek jadł, by w pierwszych dniach u Was jadł swoje ulubione jedzonko, łatwiej będzie mu się zaaklimatyzować


    moje koty lubią wołowinę, ale nie daję za często musi być pokrojona na mniejsze kawałki i przemrożona
    czasem zjadają tuńczyka z puszki w sosie własnym, ale to rzadko


    są też przysmaki czyszczące zęby i dbające o serce, ale one maja większe kawałki, więc dla nieco większego kota


    mleka nie daję wcale, choć są specjalne dla kotów, ale o to najlepiej zapytaj hodowcę, czy kot będzie jeszcze tego mleczka potrzebował


    legowiska nie kupowałam, na początku był kocyk lub ręcznik, ale z czasem koty i tak wybierają zupełnie inne miejsca typu kanapa, poduchy, czy krzesło i wcale na tych legowiskach nie siedzą
    znam też takie, które nawet na drapaku nie siedzą, służy on im jedynie do drapania


    tonkijczyki są energiczne, więc warto kupić jakąś zabawkę, ale bez przesady
    u nas najlepszy jest drucik z takim puszkiem (wykorzystywany w kwiaciarniach do dekoracji) oraz kulka chyba z kinder niespodzianki, taka ażurowa
    młody kot przy tym szaleje, a starszy też się pobawi
    mamy dużo innych zabawek i tylko strata pieniędzy
    dobre są kijki z piórkami, ale te piórka strasznie kruche i łatwo się łamią, ale koty je lubią


    jakbyś miała jakieś pytania to pisz - poszukamy odpowiedzi

    no i musisz się przygotować, że kot to jak kolejne dziecko oczy trzeba mieć wszędzie
    koty są ciekawskie i często zaglądają do talerzy i garnków
    nigdy nie zostawiam naszego jedzenia bez przykrycia, bo po zjedzeniu tego kot może mieć kłopoty żołądkowe


    trzymam kciuki za szybką i bezproblemową aklimatyzację !!!
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  3. #1783
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Dzięki Słonko za Twojego mega długiego i pomocnego posta
    Kotka bierzemy z hodowli, już napisałam z prośbą o porady,,,ale chce zebrać jak najwięcej informacji żeby było wszystko naj
    Przywieziemy do domu już 3 miesięcznego, odchowanego szkraba, dziewczyny nie mogą się doczekać, zresztą my też
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  4. #1784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mugatka taki 3-mczny to może i odchowany, ale to wciąż koci dzieciak skory do zabawy i psot i wchodzenia tam, gdzie nawet do głowy Ci nie przyjdzie
    domyślam się jaka to radość dziewczynki pewnie spać nie będą z wrażenia

    nie kupuj za dużo, sami wszystko zweryfikujecie .......... każdy kot jest inny i lepiej coś dokupić niż ma leżeć nie używane
    aaaa i nie pamiętam(wybacz), czy masz 2 poziomy, ale jeśli tak to polecam kuwety i miski na obu poziomach
    i zabezpiecz schody
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  5. #1785
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    mam dwa poziomy naprawdę może nie zdążyć zejść na dół żeby załatwić to co trzeba ?
    co to znaczy "zabezpiecz schody" ?
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  6. #1786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mugatka nie chodzi o to, że nie zdąży, ale ja np. chciałam kotom ułatwić w nocy przesiadują u dzieci w pokojach lub po prostu leżą między pokojami, jakby pilnowały wszystkich i miały oko, kto nie śpi i z kim można się jeszcze bawić
    kuweta stoi w łazience dzieci ....... miski także, ale w odpowiednim oddaleniu (nie powinno się stawiać misek blisko kuwety, ale to zapewne wiesz

    oczywiście nie ma na to reguły, piszę Ci, jak jest mnie (może inne dziewczyny coś innego napiszą
    znam przypadek, że w domu 3 poziomowym koty schodzą do kuwety do piwnicy ......... różnie bywa

    ja mam schody tzw ażurowe (nie lubię tego określenia, ale na szybko nic mi nie przychodzi do głowy
    górny bieg zabezpieczyliśmy kartonem od spodu (tylko kilka stopni) bo może się urwisowi zachce skrócić drogę na dół.........
    poręcz na górze zakleiłam od dołu workiem (może nie wygląda to dobrze, ale jestem spokojniejsza)............ obawiam się, że jak kot biega za zabawką to nie zdąży zahamować i może mi między prętami przelecieć

    mówiłam Ci - jak z dzieckiem, trzeba przewidywać wiele rzeczy ........ jak podrośnie, to nie będzie taki skoczny (przynajmniej moje, bo będą większe i cięższe), więc te zabezpieczenia znikną ....... ale póki co wolę to mieć

    jeśli masz pełne schody to jeden problem z głowy


    karmy i wszystkie akcesoria kupuję w necie, w sklepach stacjonarnych jest duuużo drożej
    jest kilka znanych sklepów, jakbyś nie znalazła to daj znać
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  7. #1787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aaaaaaa i jeszcze uczulam na rośliny doniczkowe, jest dużo roślin niebezpiecznych dla kota

    http://www.koty.pl/porady/art78.html

    koty lubią skubać ......... ja mam głównie storczyki i to w metalowych osłonach, bo już nie jedna została zrzucona lub przewrócona

    nie chcę by te "porady" brzmiały jak straszenie, ale zwłaszcza kociaki są bardzo ruchliwe, gonią np. muchę i bach
    albo wciskają się na parapet, bo akurat tam muszą leżeć
    mówię Ci, czasem to takie urwisy, ale bez nich już teraz nie wyobrażamy sobie życia
    dzieci po przyjściu ze szkoły to pierwsze co, to tulą się do kotów i mówią, że ich mruczenie jest najlepsze na każde smutki i zły humor
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  8. #1788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

Strona 90 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony