dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 292
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fokus

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Z8 z pracowni Z500

    Czy ktoś z Was budował lub własnie buduje, a może rozważa budowę takiego domku? Interesuje mnie wersja z poddaszem i garazem z boku (Z8 40 GP)
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&podwarianty=1

    Ja zastanawiam się nad tym projektem..
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    ja buduję z tego biura Z12 odbicie lustrzane, z wykuszem i użytkowym poddaszem. Układ wewnętrzny domku bardzo podobny.
    pozdrawiam,
    Ala

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fokus

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj!
    Bardzo sie ciesze, że ktoś ma podobny gust
    Powiedz mi czy jestes zadowolona ze wspolparcy z biurem z500 i projektu?

    Na jakim etapie budowy jestes? Czy duzo planujecie wydac na ten domek (mam na mysli wykonczenie do stanu developerskiego)?

    Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    INSKOL

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    WITAJ
    MAM ZAMIAR WIOSNĄ 2007 ZBUDOWAĆ Z-8 PROJEKT JUŻ MAM CZEKAM ZA POZWOLENIEM AHA BUDUJE Z-8 Z ANTRESOLĄ

  5. #5

    Domyślnie Projekt Z8 pytanie o kotłownię w ogóle i w szczególe...

    Oto projekt, który budzi moje zainteresowanie. Z8 z pracowni Z500. Oto link

    Szczególnie jeśli idzie o rzuty interesuje mnie "Wariant B". Na pewno będą zmiany w projekcie - generalnie dlatego, że jestem zdecydowany na nowoczesny piec na paliwo stałe (z retortą i podajnikiem). Powiększę istniejące pomieszczenie gospodarcze o wc i część korytarza i sieni. Myślę, że wygospodaruję w ten sposób jakieś 5, może więcej m2.

    Tylko mam pytanie - czy to wystarczy? Piszę to bo jestem po lekturze tzw Polskiej Normy co do wymiarów kotłowni. Może przytoczę (kotłownia do 25 kW):

    "odległość kotła od przegród pomieszczenia kotłowni powinna umożliwić swobodny dostęp do kotła w czasie czyszczenia i konserwacji. Odległość tyłu kotła od ściany nie powinna być mniejsza niż 0,7 m, boku kotła od ściany nie mniejsza niż 1,0 m, natomiast przodu kotła od ściany przeciwległej nie mniejsza niż 2,0 m,"

    Tu pytanie jak rozumieć 1 m boku kotła - czy chodzi o jeden bok, tj bok pieca, czy tez dwa boki czyli i 1 m od pieca i 1 m od podajnika.

    Teraz weźmy wymiary pieca 15 kW Linga - szer. - 1, 30m, wysokość 1, 40m, głębokość 0, 9 m

    Zrobiłem wyliczenia - zakładając że chodzi o jeden bok czyli 1 m od ściany bocznej do strony pieca (podajnik będzie bezpośrednio przy ścianie) wyszło mi żeby być w zgodzie z wymogami technicznymi potrzebowałbym pomieszczania o wymiarach mniej więcej - 8m2

    Trochę dużo i czy rzeczywiście potrzeba aż tyle? Gdzieś na forum pojawiło się, że ktoś wstawiał piec na 6 m2. Nie wiem może źle coś liczę, coś pomiliłem

    Swoją drogą jak to jest w praktyce - prawo sobie życie sobie?
    Przyznam że widziałem mniejsze kotłownie z piecem węglowym.
    Ktoś sprawdza wogóle te wymogi?
    Aha jeszcze jedno czy w pomieszczeniu z piecem można składować opał?

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i opinie...

  6. #6

    Domyślnie

    A ja przymieżam sie do zakupu Z29.

    Jak współpraca z pracownią?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Temat stary ale go trochę odgrzeję.
    Właśnie zaczynam budować Z8 Studia Z500 szkieletowy.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  8. #8

    Domyślnie

    Podciągam.
    Czy ktoś buduje Z8 na wiosnę 2011?
    Albo ma ktoś wybudowane to cudeńko w okolicach Wrocławia?
    Ja planuję budowę tego domu w wersji podstawowej ale z nachyleniem kąt 35 st(wymóg MPZP)jestem na etapie kupna projektu.
    Nie planujemy "góry".Przerabiamy wiązary na zwykłą więźbę.
    Pozdrawiam i czekam na kogoś kto też buduje..

  9. #9

    Domyślnie

    Szkoda że nikt nie buduje-w "kupie" zawsze raźniej..

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie Projekt Z8 z pracowni Z500 i moje rozterki...

    Witam.
    Sprawa wygląda tak, że chciałbym zbudować niedrogo dom, który będzie:
    • stosunkowo wygodny dla rodziny 2+2 -> IMHO 3 niewielkie sypialnie + przestronny pokój dzienny (na ten temat nie dyskutujmy)

    • prosty w bryle

    • tani w budowie

    • jeszcze tańszy w eksploatacji


    Chciałbym budować przynajmniej do SSO bez kredytu (chociaż jestem elastyczny).
    Budowa systemem gospodarczym z dużym wkładem pracy własnej, a jeszcze większej rodziny, w której może nawet jakiś budowlaniec się znajdzie
    Był przydługi wstęp, a teraz meritum.
    Projekt Z8 mój wybór.

    A teraz dyskusja czy aby słuszny w moich założeniach.

    "Plusy dodatnie" moim skromnym zdaniem jakie widzę w tym projekcie.
    • spełnia założenia o 3 sypialniach etc.
    • Prosta bryła - trudno imho coś, za przeproszeniem, spieprzyć
    • prosta bryła - tania bryła

    • mała kubatura - ogrzanie powinno być niedrogie

    • ściany nośne, a co za tym idzie fundamentowe tylko na zewnatrz!

    • brak schodów

    Czy te plusy są tak dodatnie jak myślę?

    A teraz moje watpliwości.
    Największy zgrzyt w WZ mam kąt nachylenia połaci dachowych 35° - 45 °.... W Z8 28° i wiązary kratowe, które chciałbym zachować i ciągle nie daje mi spokoju czy aby lepszym pomysłem nie był jakiś projekt z użytkowym poddaszem skoro i tak dach będzie musiał być tak stromy.
    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez o_c ; 16-11-2010 o 07:34 Powód: literówka
    forowicz
    wieczny plac budowy...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Faktycznie - do budowy własnym sumptem te plusy są bardzo dodatnie, choć na przykład mój tato, który u nas był głównym murarzem, większe doświadczenie ma w elementach zbrojonych i był zadowolony, że w projekcie są lane schody i strop. To zależy jakim know how się dysponuje.

    Jeżeli ważne jest, żeby projekt wyszedł tanio w budowie, to nie wiem, jak w Twojej okolicy, ale u nas wiązary kosztują dużo drożej od klasycznej więźby (tu jest spora konkurencja, a w wiązarach nie). I pisząc dużo mam na myśli cenę razy 2 przy dachu dwuspadowym, i nawet razy 3 przy wielospadach. Osobiście przy takim kącie nachylenia połaci dachu raczej wybrałabym jakieś zagospodarowanie poddasza i zrezygnowała z wiązarów.

    Do ogrzewania korzystniej jest rozłożyć kubaturę na kondygnacje - zanim ciepło ucieknie w najwyższy punkt budynku, przejdzie przez jeszcze jedną "warstwę" pomieszczeń. No ale wymierna korzyść wychodzi przy dużym metrażu i kubaturze, przy małych domach różnice są "kosmetyczne". Ze względu na koszty utrzymania wybraliśmy projekt z kolekcji Eko Archetonu.

    Co do poddasza, to trochę zgryz. Jest wersja z8 z poddaszem, ale wychodzi z tego duży metraż. Dom z poddaszem zająłby mniej miejsca na działce, a dzieci z radością zamieszkają pod skosami. Parterówka to instalacje na jednym poziomie, nieco niższe koszty wykończenia, niż skosów poddasza. Dyskusja, jaki dom tańszy w budowie na razie pozostaje bez jednoznacznych odpowiedzi, zbyt wiele różnych czynników z różnych projektów decyduje o kosztach ostatecznych.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  12. #12

    Domyślnie

    ja sie przymierzam do Z7 lub ewentualnie własnie z8...
    Przy tych domkach ,tak sobie wyliczyłem SSZ przy95% wkładzie pracy własnej to koszt około 60-80 tyś max...oczywiście wielu na forum się z takich sum smieje ale to fakt wyliczony na podstawie szczegółowego kosztorysu użytych materiałów. Przy ekipie od a do z trzeba doliczyc te 30-40 tyś z robocizną instalacji.
    Wykonczeniówkę liczyłem sobie na srednim poziomie ale wkład własny robocizny na poziomie takze 90% i to jest jakies 40-60 tys.Czyli za 130-150 tys jestesmy w stanie zamieszkac.
    Także są to taniutkie domki ,w dodatku przy odpowiedniej izolacji ,mozna zejsc w okoice domku energooszczednego ale to już osobna droższa kwestia,tyle że projekty w ogólnym założeniu nadają się idealnie.

    Co do poddasza w z8 chyba jednak warto je sobie zostawić nie dając wiązarów...ewentualnie się wykorzysta lub...nie
    Przy z 7 ewidentnie wiązary ale to 83m kw..
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 16-11-2010 o 09:01

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    moim zdaniem lepiej przy takim nachyleniu zrobic dach kopertowy i zostac przy parterówce ....ja tak zrobiłam, co prawda w moich WZ miałam dach od 30st wzwyż ale udało mi się zrobić dach 24st - powołałam sie na zapis który mówi ze jesli w sasiedztwie sa domy o podobnym nachyleniu to jest zgoda na odstępstwa.....chociaż myślę ze i tak nie jest to tak bardzo restrykcyjnie przestrzegane, powinno sie udac zrobic z 35->30, popytaj w urzędzie i rozejrzyj sie po dachach wokoło przyszłej budowy
    jestem zdecydowaną przeciwniczką poddaszy ze skosami - nierealne praktycznie jest tam utrzymanie przyjemnej temp latem (pomijam drogie instalacje typu klima bo to Cie pewnie nie interesuje poza tym klime tez uwazam za be )
    mozesz przy parterowce zrobic lekki sufit podwieszany i na to wełna, zyskujesz wiele m2 ocieplenia i tani strop..........................ale to pisałam ja zapalona fanka parterówek i absolutny przeciwnik dachów dwuspadowych
    przy okazji - widziałeś ten projekt ? http://www.projekty.ign.com.pl/proje...arcel/441/opis
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Z8 A40 z Z500

    Bardzo sympatyczny domek.
    Bardzo ciekawa i prosta konstrukcja.
    Na tyle ciekawa że właśnie na podstawie tego projektu budujemy go
    Jest nas 2+2.

    Co ciekawe ten dom w środku większy jak z zewnątrz.
    Znajomi przychodzą i pytają to ile on ma metrów. Mówimy że 101. A oni że wydaje się że jest dużo więcej.
    Zauważ, że ten projekt ma bardzo mało korytarzy i ciągów komunikacyjnych, czyli b. mało zmarnowanego miejsca w którym nie postawisz żadnego mebla i nie wykorzystasz w żaden sposób.

    Dom jest pięknie doświetlony dużymi oknami.

    Kominek jest centralnie na środku więc dookoła promieniuje ciepełkiem.

    Co do prostej bryły to nie ma problemów z ociepleniem zwłaszcza dachu i ścian.

    Co do wysokości to my zdecydowaliśmy się na dom z dachem o nachyleniu 40 stopni.
    Dla nas jest bardziej foremny i ma zachowane ładne proporcje dachu do ścian no i jest pięterko do zagospodarowania.
    Robimy przy tym nieużytkowe poddasze. Jak w przyszłości dzieciaki podrosną to wykończymy im górę i rozciągniemy dom ze 100 do 160 m2.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weronika* Zobacz post
    Szkoda że nikt nie buduje-w "kupie" zawsze raźniej..
    Jak wykonawca będzie miał poślizg to ja się dołączam do budujących w 2011r. Mam jednak cicha nadzieję na święta na własnym
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    queene - czy poza względami estetycznymi możesz podać jakiś argument przemawiający za wyborem dachu kopertowego? Według mnie prostota konstrukcji, a więc koszt więźby, pokrycia (mniej drogich akcesoriów wykończeniowych) oraz w moich stronach nawiązanie do tradycyjnego budownictwa przemawia jednak za dachem dwuspadowym, nawet przy parterówce. Upał na poddaszu w lecie dotyczy słabo izolowanych dachów z papy i blachy - to fakt, bo mieszkałam w takiej adaptacji wykonanej w końcówce lat '70. U siebie pod dachówką na pełnym deskowaniu nie obserwuję.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a czy wygląd nie jest argumentem wystarczającym ? mieszkałam pod skosami jakiś czas w nowym domu kilka lat temu.....i powiedziałam sobie - nigdy więcej. Dom jest na lata wiec powinien się także podobać, a nie tylko służyć, przy tak małej powierzchni dachu (ok 150-180m2) różnica w kopertowym a dwuspadowym w ogólnych kosztach SSO nie jest tak znacząca
    troszke inaczej jak na poddaszu sa okna w scianie szczytowej jak u Ciebie, wtedy to jeszcze wygląda i ma sens, ale bez użytkowego poddasza nie wyobrażam sobie dwuspadowego z kątem 35-40st
    tak mam...nie poradze
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    queene mi bardzo podobają się 4-spady np. Z106
    Tylko koszty, koszty i jeszcze raz koszty.
    Sporo będę musiał pożyczyć, a każdy tysiąć pln na 20 lat to... Wolę o tym nie myśleć.
    Potrafię sobie wyobrazić "stodółkę" z szczytami i elementami elewacji wykończonymi drewnem. Ba, nawet pasowałoby to do mojej wsi.
    queene moje WZ wynikają wprost z MPZP i nie wiem czy w takim wypadku jest szansa na odstępstwa.
    front247
    Co do poddasza w z8 chyba jednak warto je sobie zostawić nie dając wiązarów...ewentualnie się wykorzysta lub...nie
    IMHO chcąc wydawać pieniądze z rozsądkiem robienie czegoś na zapas mija się z celem.
    Naprawde wolę sobie wdmuchać odkurzaczem do liści granulat wełny na strop aniżeli walczyć ze skosami (zdaje się, że jest "parę" metrów rożnicy w ociepleniu).
    front247 podobają mi się Twoje wyliczenia

    bowess kilka dni temu zaglądałem w Twój dziennik. Projekt bardzo fajny. Bryła super!
    Ostatnio edytowane przez o_c ; 16-11-2010 o 20:52
    forowicz
    wieczny plac budowy...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    rozumiem powodzenia
    (moje WZ również wynikają z MPZP-ale wystarczyło zapytac i dostałam zgodę)
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    rozumiem powodzenia
    (moje WZ również wynikają z MPZP-ale wystarczyło zapytac i dostałam zgodę)
    Muszę popytać z kim najlepiej pogadać o tym w gminie.
    Ostatnio edytowane przez o_c ; 17-11-2010 o 21:57
    forowicz
    wieczny plac budowy...

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony