dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inox_mt

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-554
    Posty
    2

    Domyślnie Problem przy inspekcji technicznej w mieszkaniu.

    Witam szanownych forumowiczów.
    Jestem nowa osoba na forum i chciał bym zwrócić się do Was o poradę.
    Wiem, że jest to bardziej prawna strona tego problemu niż techniczna, ale postanowiłem tu zamieścić mój post bo będę również potrzebował pomocy technicznej .

    Już piszę o co chodzi. W 2004 r kupiłem mieszkanie w bloku z lat 60-tych we wspólnocie. Przed zakupem dowiadując się u zarządcy budynku o sytuację techniczno prawną lokalu nie usłyszałem nic niepokojącego wszystko miało być jak najbardziej w porządku. I rzeczywiście tak było. Jednak jakie było moje zdziwienie gdy podczas co pięcioletniej kontroli technicznej w 2008 r okazało się, że mam w mieszkaniu wyburzony w przedpokoju łuk podtrzymujący na łączeniach płyty stropowe. Po rozmowie z osoba wyk. badanie techniczne zacząłem drążyć temat. Skontaktowałem się z dwoma poprzednimi właścicielami i okazało się ze kapitalny remont w moim mieszkaniu gdzie były stawiane ścianki i modernizowane mieszkanie(bo jest to budynek po starym hotelu ) były robione w latach 95-96 przez pierwszego właściciela. Po tym okresie były robione 2 badania techniczne i nie zgłaszano żadnych problemów.
    Po rozmowie z osobą od której kupiłem mieszkanie dostałem pisemne potwierdzenie ze mieszkanie podczas kiedy była właścicielem wyglądało tak samo jak wygląda obecnie, czyli że nic tam nie majstrowałem. Po zaleceniach "badacza"dostałem pismo z administracji o tym, że muszę przedstawić ekspertyzę że ta modernizacja nie zagraża stropom. W odpowiedzi na ich pismo, i opisując powyższa sytuację wysłałem swoje aby taką ekspertyzę zrobili na koszt wspólnoty jako wskazanie po przeglądzie technicznym jako że od 95 roku były 2 przeglądy które nic nie wykazały wiec ktoś tu coś zaniedbał.
    Od tamtej pory, a jest 4 lata po nikt nie podjął żadnych kroków aby jakoś to "wyprostować" .
    Nie migam się od zaistniałego problemu wiem , że jako osoba "bądź co bądź" umoczona w tej sytuacji będę musiał ten nieszczęsny łuk odtworzyć.
    W związku z tym mam pytanie czy , ktoś wie od czego w takiej sytuacji należało by zacząć i jak to poprowadzić jeżeli chodzi o stronę formalną.

    O poradę przy odbudowie tego łuku poproszę później jak dorzucę zdjęcia, abyśmy nie rozmawiali o czymś wirtualnym.

  2. #2

    Domyślnie

    W związku z tym mam pytanie czy , ktoś wie od czego w takiej sytuacji należało by zacząć i jak to poprowadzić jeżeli chodzi o stronę formalną.
    Od tamtej pory, a jest 4 lata po nikt nie podjął żadnych kroków aby jakoś to "wyprostować"
    Nie wiem jakiej porady oczekujesz.Skoro zarządca milczy,to należy skierować pytanie do niego dlaczego milczy w tej sprawie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inox_mt

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-554
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chodzi mi oto jak formalnie (prawidłowo) zabrać się do tematu, tak aby nie wyrwać się z jakimiś papierzyskami przed szereg i nie ściągnąć sobie jakiś dodatkowych problemów na głowę.(chodzi mi o urzędników)
    Do zarządcy i tak będę musiał napisać odpowiednie pismo przynajmniej o częściowa partycypacje w kosztach, czy to cz.zwrot poniesionych kosztów lub częściowe zwolnienie z funduszu remontowego.Bo jak by nie było to przez jego zarządzanie jest sytuacja taka jaka jest.

  4. #4

    Domyślnie

    A może dokopali się do tego że sami wyrazili zgodę na tą modernizację(poprzednie pozytywne badania techniczne) i dlatego nic nie odpisują-nie wiedzą jak to ruszyć?Wcale bym się nie zdziwiła

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony