dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Widzę, że nie tylko moja żona ma polot do sprzętu ciężkiego...
    Tak to już jest, gotuje ten, kto głodny, ryje młotowiertarą ten kto się pierwszy dorwie. Nowy partnerski model polskich rodzin.
    Trzymamy kciuki. Jest pięknie, a będzie cudownie

  2. #82

    Domyślnie

    Witam,

    ciesze sie, ze pradze posuwaja sie do przodu. Ja narazie postawilem wiatrolap. Prace domowe teraz musza poczekac, bo odciaga mnie praca na polu (ostatnio przy oraniu pekla mi dzwignia przy plugu obracaku - sama radosc). Na jakis weekend planuje wymiane okien w magazynie warzyw i w piwnicy. W lipcu bede kladl tynki zewnetrzne - mieszanka wg sugestii Adama (przez zime zobacze jak to bedzie wygladalo z izolacja, jezeli nie bede czul sie usatysfakcjonowany, to za rok robie komplet ocieplenie).

    Z nowosci, to wykluly sie nam kurczaki i kaczaki Kurze mamy sa dumne (kaczki nie chca wysiadywac, wiec mama kura miala podwojna robote).

    A baran dalej nie chce skakac na owce - dziwny jakis Mialby sie uczyc od koguta, ten tego obskoczy 40 dziewczyn w ciagu dnia (kazda po dwa razy).

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ostatnio zauważyłam, że najbardziej trafione prezenty to sekatory ogrodowe duże i małe. Głównie to ostatnio kupuje na prezenty co się dzieje w ty kraju ?

    Thor co uprawiasz??
    Z tymi zwierzakami to jest taka telenowela. Dzwonie do rodziców i pytam co słychać to mi mówią (nie o lekarzach i kolejkach w przychodniach) tylko o gąskach (każda ma imię) co im się 9 małych wykluło, a to o gulonach co polazły w pole i nie można ich znaleźć, że moje Rosołki już się niosą Wciągające prawda?
    Kaczki też bym chciala mieć, ale to nie w tym roku
    Kiedyś mieliśmy taki przypadek, że siedziała tylko gęś i tak sobie wysiedziała kupe jaj i dopiero jak się wykluły małe okazało się, że dodatkowo ma kurczaka i indyka Musiały cwane kukułki podrzucić. Ta kura i indyk cały czas się szwędały po ogrodzie z tymi gęsiakami, tylko na staw nie wchodziły Pocieszny widok

    Co do remontu.
    Dach nadal nie zdjęty lało:/. Ale za to jest wyburzona 1 ściana z mojej przyszłej kuchni i rozebrane 2 kominy.
    Ogród zarasta ciągle mam problemy ze sprzętem mechanicznym, znowu popsuła się młotowiertarka i coś przeżarło sznurek od kosiarki (ten co go pociągnąć trzeba żeby odpaliła) - sobota była zły dniem.
    Ale nic to dzisiaj też jest dzień


    Zapomniałbym, odkryłam gdzie kiedyś był piec chlebowy w mojej przyszłej kuchni. A skuwając ściany odkryłam piękną cegłę z odciśniętą gwiazdą wmurowaną na hohkant.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    W końcu udało mi się zrobić zdjęcia

    Wzmocniona więźba i rozebrane, zmurszałe kominy:

    https://picasaweb.google.com/1052374...94626476822322


    Zdarte tynki i usunięta jedna z dobudowanych ścianek działowych w kuchni

    https://picasaweb.google.com/1052374...96339037013026
    https://picasaweb.google.com/1052374...95804491717842

    Odkute oryginalne wejście do spiżarni

    https://picasaweb.google.com/1052374...95349785198066

    Jakby to ktoś jeszcze czytał to w galerii jest więcej nowych zdjęć (przez picasse się chyba lepiej ogląda

  5. #85

    Domyślnie

    Widze, ze rozwalka idzie na calego Masz racje, pod tynkiem czlowiek czasem dziwne rzeczy znajdzie - stare okna, drzwi, piece chlebowe, kominy itp itd.

    Ps.: Z zawodu jestem programista, ale prowadzimy jeszcze biofarme (warzywa, owoce, zwierzeta). Wlasnie zabieram sie za fundamenty pod szklarnie.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ta rozwalka to z powodu deszczu, nie można było wyjść na dach, więc działaliśmy w środku.
    Wczoraj mój KM zdjął starą blachę z jednej strony dachu. Przygotowaliśmy też folie Dziś (oby pogoda pozwoliła) KM będzie kładł tą folie i łacił
    Nawet nie wiecie jak się cieszę, teraz przynajmniej widać, że coś się dzieje!!

    P.s. ja - programistka, KM - administracja BD i SI , ale z dziada pradziada wieśniaki, więc nie ma szans żeby nie ciągnęło nas do ziemi i lasu.
    Zazdraszczam szklarni. Swojej się dorobię może na jesień, ale najpewniej w przyszłym roku.
    Jak maluchy Ci się chowają Thor?

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam po dłuuuższej przerwie.

    Roboty w pieruny, ale postępy są Dach już na wykończeniu Zając sam zrobił!! Przy pomocy swojego ojca i brata.
    Przeciągnęło nam się koszmarnie, no ale cóż takie bywa życie.
    Odświeżam temat, bo mam nadzieje, że niedługo nasze tępo wzrośnie. W końcu chcę tam na zimę zamieszkać

    Na ukończeniu etap dachu.
    Dostawiamy kominy wentylacyjne, remont zwykłych no i zmiana tego dachu
    Nie mam jak się chwalić bo aparat nam się zepsuł.

    Planowane prace:
    Elektryka
    Wod-kan
    Ogrzewanie.

    Z elektryką nie przewiduje większych problemów, zresztą zawsze można się spytać kolegi fachowca

    Z wodą i kanalizacją mam nadzieje, że nie będzie problemów (temat na głowie mojego męża).

    Ogrzewanie.
    Tu było sporo myślenia. W końcu stanęło na śmieciuchu i kaloryferach. Jakoś nie mogę się przekonać do podłogówki, a mąż sam nie chce jej robić(nie czuje się w temacie)/ na speców nie specjalnie jest kasa.

    Aktualna sytuacja:
    Sucho ale cóż się dziwić jak na dworze 35st. Wietrzymy cały czas, tynki w części są po skuwane, wszystko ładnie wyschło, nie ma niemiłych zapachów.
    Niestety nie mogę wejść do piwniczki, klapa jest przywalona gruzem, a niestety tam było12st i ponad 90% wilgotności:/
    Okienko jest otwarte otwory w klapie też są, powinna schnąć, jak dokopie się do klapy sprawdzę czy coś się poprawiło.

  8. #88

    Domyślnie

    Mimo wszystko namawiam na podłogówkę. Też nie byłem do końca przekonany. A teraz jestem zachwycony. Duży komfort.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Ja także nie byłem przekonany do podłogówki. Przyszło nam jednak kupić dom, w którym 1/3 powierzchni ogrzewana jest podłogówką i już wiem, że to dobry pomysł. Gdybym mógł, to jeszcze pod dechy wsadziłbym podłogówkę. Szkoda mi tylko rozwalać nową podłogę.
    Pozdrowienia

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wiecie co, to nie chodzi o wybór między większym a mniejszym komfortem, a zwyczajne prozaiczne koszty i czas.
    Gdybyśmy chcieli podłogówkę to musielibyśmy skuć wylewki, obniżyć itp itd. Zapłacić ekipie. To najbardziej boli! Bo zostało już niewiele kasy, a wszystkie instalacje + wykończeniówka do zrobienia.
    Czas nam ucieka. Nie byliśmy świadomi ile czasu pochłania taki remont, Jak pogoda potrafi przeszkadzać.
    Zwykłe ogrzewanie poprostu jest kompromisem.

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mam pytanie do fanów perlitu

    Wiem, że ocieplać (wełna, styropian) od wewnątrz murów nie ma sensu.
    Na poddaszu część ścian jest cieńsza, takie wnęki w kształcie stopni. Wygląda trochę tak jakby komuś się nie chciało budować tak samo grubych ścian na całej wysokości.
    Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe "zabudowanie" tych wnęk perlitem?

  12. #92

    Domyślnie

    Nie wiem czy perlitem można, ale pokazały się ostatnio nawet w marketach budowlanych płyty do ocieplania od wewnątrz. Już nie są tak sakramencko drogie. Albo po prostu każdy materiał z którego buduje się jakiekolwiek ściany.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Długo nas nie było, a to z powodu dachu
    Miło mi pochwalić się. Dach SKOŃCZONY!!!!!
    Nie umiem ładnie pisać, więc napiszę krótko w punktach:
    - mój mąż wzmocnił więźbę dachową - SAM
    - połacił dach i położył dachówki - SAM
    - rozebrał kominy - (z kolegą)
    - zbudował kominy - SAM
    - zrobił obróbki blacharskie i kominowe - SAM
    - dodatkowo przygotował deski doczołowe i podrynnowe - SAM

    Jestem przeraźliwie dumna)
    oczywiście pomagaliśmy mu (teść, brat męża i ja) w noszeniu dachówek, gruzu, belek itp.
    również radził się znajomych dekarzy

    ale dach położył sam)
    tak było:


    a o to efekty pracy:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8235436.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	133866  
    Ostatnio edytowane przez valturwen ; 05-09-2012 o 11:25

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony