dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 219
  1. #61

    Domyślnie

    A to widzisz - ciekawe Bo u mnie worki były po 25 kg i trocin raczej było mało, za to spiekał trochę. Wg mnie jedna wizyta dziennie przy piecu konieczna. Sadzy rzeczywiście nie było wiele. Odebrałem dziś kilka worków od Jacka - podobno Ty tez wziąłeś + porownamy wnioski.
    Pzdr

  2. #62

    Domyślnie

    electrician

    Rzeczywiście wziąłem wczoraj kilka następnych worków z Kowali. Ale tak jak piszesz, teraz jest inaczej. Worki w białej plecionce, szyte, 25 kg - inne niż poprzednio. Pellet tez jest zupełnie inny - krótkie pellety - jednolite, z małą ilością trociny w workach.
    Spalanie jest dobre, trochę więcej sadzy, ale nieznacznie więcej. Popiołu bardzo mało - jak w wysokiej jakości pellecie.

    Szlaki nie stwierdziłem, ale palnik który teraz używam wyrzuca cyklicznie całą zawartośc komory spalania do popielnika. Po spalaniu pelletu z poprzedniej dostawy było dużo więcej szlaki, bo w popielniku były całe bryły. Palnik bez wyrzutnika pracowałby na nim tylko kilka godzin.

    Testuje dalej. Napiszę po spaleniu 100 kg.

    Pzdr.

  3. #63

    Domyślnie

    Wrzuciłem do piecyka /granpal/ tytułem testu pelet od nowych dostawców/producentów. Najpierw był pelet spod Radomia od Jacka /przyzwoity, trochę spieków, popiół w normie/, następnie Chotelek k/Buska - podobnie, nieznacznie gorszy ale mniej popiołu. Dziś zasypałem Jędrzejów - po sprawdzeniu napiszę szerzej o swoich próbach. Spalanie przy obecnej temperaturze - do przyjęcia, ok. 40 - 45 kg/dobę.
    Pzdr

  4. #64

    Domyślnie

    electrician

    Pelet z Kowali jest naprawde dobry. Cena 750 t z dostawa jest więcej niż OK.

    Poszukuję do testów pelet jeszcze tańszy - marnej jakości, może byc jakiś ze wschodu, może z łusek słonecznika. Znasz może dostawców z okolic na południe od Warszawy ?

    Pzdr.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

  6. #66

    Domyślnie

    A próbowałeś ten ze słomy z Kowali? Niestety, nie znam innych producentów - słyszałem o producencie ze słomy w Małogoszczu, ale po doświadczeniach ze słomą w moim piecu nie drążyłem dalej tematu. A jak z tym peletem od Jacek VIP? Wziąłeś go w końcu i próbowałeś? Porównalibyśmy swoje doświadczenia. A ten pelet proponowany wyżej przez fotohobby - to wygląda raczej na dostawcę hurtowego, ale próbować - jak to mawiali starożytni Rosjanie - trzeba

  7. #67

    Domyślnie

    Dzieki za informację. Znalazłem dostawcę koło Białobrzegów, który załatwił mi na próbe po kilka worków pelletu ze słomy i z łuski słonecznika. Jutro go odbieram, zobaczymy jakie będą efekty.
    Kupiłem następne pół tony pelletu z Kowali, tego jasniejszego, jednolitego w białych workach 25 kg z plecionki. Jest naprawdę dobry jak na swoją cenę. Mało się szlakuje, mało popiołu, dobrze się spala.
    Mogę ciągnąc na nim całą zimę, ale szukam czegoś jeszcze tańszego. Wcześniej miałem palnik bez wyrzutnika szlaki, trudno było znaleźc coś dobrego poza barlinkiem. Teraz mam trochę więcej zabawy.

    Pzdr.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post
    .... trudno było znaleźc coś dobrego poza barlinkiem. Teraz mam trochę więcej zabawy.

    Pzdr.
    Właśnie, i to jest trochę wkurzające, żeby nie można było kupić w miarę dobrego i taniego pelletu.
    Pozdr, tomek
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Wrzuciłem do piecyka /granpal/ tytułem testu pelet od nowych dostawców/producentów. Najpierw był pelet spod Radomia od Jacka /przyzwoity, trochę spieków, popiół w normie/, następnie Chotelek k/Buska - podobnie, nieznacznie gorszy ale mniej popiołu. Dziś zasypałem Jędrzejów - po sprawdzeniu napiszę szerzej o swoich próbach. Spalanie przy obecnej temperaturze - do przyjęcia, ok. 40 - 45 kg/dobę.
    Pzdr
    Jak ten Jędrzejów?

  10. #70

    Domyślnie

    Miałem napisać dopiero po przetestowaniu peletu ze Słupii /jeszcze nie przywiozłem, jakoś nie mogę się zebrać na wyjazd/ - ale skoro pytasz, to nie czekam /po pelet do Słupii pojadę na pewno, niech tylko trochę śniegi opadną - co prawda mam jechać autem 4x4, ale coś mi się nie chce teraz /.
    Tak po kolei:
    Pelet Saleko, Chotelek k/Buska - spaliłem 6 worków a 25 kg średnica 6 mm, razem 150 kg - przyzwoity, kaloryczność nieco niższa niż Barlinek, lekkie spieki - raz dziennie trzeba usunąć, popiołu więcej niż z Barlinka, cena 720 zł/t, z transportem na terenie woj. świętokrzyskiego 770 zł/t. Wada - dość słabe worki foliowe, łatwo rozerwać. W sumie - w miarę dobry.
    Pelet spod Radomia, zaoferował mi użytkownik "Jacek VIP" - spaliłem 8 worków a 15 kg średnica 8 mm, razem 120 kg - podobnie jak Saleko, lekkie spieki, popiołu więcej niż z Barlinka, niższa niż Barlinek kaloryczność, worki foliowe niezbyt wytrzymałe. Cena - 800 zł/t, transport do uzgodnienia. Wyglądało na to, że Kielce i bliskie okolice możliwa dostawa gratis Wnioski - j.w.
    Pelet Jędrzejów - spaliłem 4 worki a 25 kg średnica 8 mm, razem 100 kg - pelet dobry, bez spieków, popiołu sporo więcej niż z Barlinka, kaloryczność porównywalna z Barlinkiem. Worki foliowe, mocne. Cena 730 zł/t u producenta. Kwestii dowozu nie poruszałem, przywiózł mi kolega "przy okazji" Na swojej stronie piszą, że dowożą - ceny transportu nie znam. W sumie - pelet dobry.
    Pelet z Kowali k/Radomia - palę aktualnie, wcześniej spaliłem 0,5 t. średnica 8 mm - kaloryczność niższa niż Barlinek, popiołu nieco więcej, lekkie spieki - raz na dobę trzeba usunąć. Worki plecione, mocne, zaszywane. Cena 750 zł/t, dostawa u mnie była gratis /do 50 km gratis, dalej pewnie do negocjacji/ chociaż do mnie jest ok. 80 km - ale producent raz podrzucił mi 0,5 t "po drodze", a drugi raz - o, to wymaga osobnego opisania.
    Producentem jest przesympatyczny człowiek, widać, że nie nastawiony na zysk za wszelką cenę. Ponieważ produkuje również pelet ze słomy - nierozważnie zamówiłem u Niego 0,5 t takiego peletu. Okazało się, że z tym peletem totalna porażka - mój piec nie radzi sobie z agropeletem. Do tego typu peletu potrzeba pieca z ruchomym rusztem, który usuwałby spieki powstające przy spalaniu agropeletu - pneumatyka nie ma szans poradzić sobie z tym problemem. Zostałem więc z 450 kg peletu, który mógłbym spalać jako domieszkę do drzewnego pewnie ze trzy lata I tutaj zaskoczenie - po rozmowie i przedstawieniu problemu Panu Producentowi - specjalnie przyjechał do mnie przywożąc 0,5 t peletu drzewnego na wymianę! Dopłaciłem jedynie różnicę w cenie między słomą a drzewem, a nawet te 2 worki, które spaliłem - dostałem jako gratis Widać, są jeszcze ludzie nie nastawieni wyłącznie na zysk, ale potrafiący zrozumieć kłopoty bliźniego
    I to - na razie - byłoby na tyle
    Pzdr

  11. #71

    Domyślnie

    A na pomorzu to gdzie się zaopatrujecie w pelet?
    czy są tu jacyś lokalni producenci u których można by było kupić w ilościach ok 1t
    zientas

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    A na pomorzu to gdzie się zaopatrujecie w pelet?
    czy są tu jacyś lokalni producenci u których można by było kupić w ilościach ok 1t
    zientas
    Trójmiasto /No więc tak, ogrzewam mieszkanie piecykiem z DGP na pelet MCZ Toba 8kW z szybką...(nie było jak wsadzić Granpala ) Dzięki temu od razu wiem czy w pelecie jest jakiś syf, bo od razu mam szybę zabrudzoną, jeśli pelet jest mniej kaloryczny mam mniejszą temperaturę na dmuchawach co od razu czuć.
    Pelet z punktu z Chwarzna cena 780 pln za tonę, wziąłem 1 tonę, 6mm, jasny kolor. Dobra kaloryczność, mała ilość popiołu, szybko brudził szybkę, spieki
    Następna partia 100kg była ciemniejsza , pelet długi 3-4cm, nie dość że mało kaloryczny to przez długość peletu ślimak zabierał mniejsze dawki. Nie dało się tym palić wymieniłem przy następnej okazji, akurat w punkcie był pelet 8mm, tu już lepiej z kalorycznością, ale bardzo brudził szybkę, małe spieki.
    Postanowiłem spróbować pelet z Wiela k/ Kościerzyny, producent Sylva, mam źródełko które bierze co 10 dni 10 ton. Cena 840. Mało popiołu, szybki nie trzeba czyścić , bez spieków, kaloryczność ok., rewalacja. Już się ucieszyłem... i.... pelet z następnej partii ma 2 x więcej popiołu.... chyba mniejsza kaloryczność.... za to jest czysty.
    Reasumując, parafrazując Foresta Gampa , pelet jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na jaką trafisz....

    p.s
    Podobno pelet z Rumii z eko-pelets jest ok

  13. #73

    Domyślnie

    Electrican ten pelet z okolic radomia to może jest taki ciemny ???
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #74

    Domyślnie

    W sumie z okolic Radomia są dwa - ale oba ciemne
    A z tym Forrestem Gumpem - to prawie /prawie - jak wiemy - robi wielką różnicę / prawda. Z Barlinka jeszcze szajsu nie miałem
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 17-02-2012 o 23:12

  15. #75

    Domyślnie

    Ja dziś kupiłem z Rumi,
    bardzo jasny, dość krótki. Ja kupiłem 6mm średnicy.
    Jak napalę dam znać. Cena 825/t - to już się robi drogo.
    Na przyszły sezon za owsem trzeba się rozejrzeć.
    A czy ten producent z Wiela sprzedaje bezpośrednio, np. jak bym po tone pojechał?
    albo powiedz gdzie mają punkt w trójmieście

  16. #76

    Domyślnie

    Przetestowałem Nową Słupię . Spaliłem 5 worków a 20 kg razem 100 kg. Średnica 6 mm. Cena za tonę 800 PLN, w cenie dowóz i rozładunek. Worki dość mocne PE regranulat zgrzewane. Jakość peletu porównywalna z pozostałymi testowanymi, wartość opałowa nieco niższa niż Barlinek - ale nie dramatycznie. Lekkie spieki, raz na dobę trzeba wygarnąć. Popiołu więcej niż z Barlinka. W sumie - przeciętny, taki pelet można kupić taniej. Interesująca jest natomiast możliwość ewentualnej negocjacji ceny w okresie letnim. Oblukamy w lecie
    Pzdr

  17. #77

    Domyślnie

    Witam
    Ja jak do tej pory to paliłem tylko trzema rodzajami peletu, miedzy innymi Barlinek-930zł/t, Gold Pellets z firmy Ekopal z Jagodnego koło Piszu-830zł/t i jeszcze jeden kupiony na składzie opału w Ostrołęce niewiadomego jakiego pochodzenia, i tak Ekopal z barlinkiem praktycznie porównywalny jakościowo może delikatniej mniej popiołu w berlinku ale za to różnica w cenie spora. Natomiast ten nie wiadomo jaki to porażka masa sadzy popiołu i spieki ale za to cena chyba 10zł worek 15kg, może jak bym trochę nad nim popracował to może coś by lepiej sie spalało.

    A teraz pytanie z innej beczki jak mniej więcej dobrać ustawienia aby mniej sadzy sie robiło, albo inaczej jakie parametry spalania mają wpływ na ilość osadzanej sadzy
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  18. #78

    Domyślnie

    Nie wiem, jaki masz piec - ale generalna zasada to "im więcej powietrza, tym mniej sadzy". Z kolei z ilością powietrza przesadzić nie można z uwagi na spieki i sprawność kotła. Zresztą największa ilość sadzy "produkuje się" kiedy kocioł pracuje w podtrzymaniu.
    Pzdr

  19. #79

    Domyślnie

    Kocioł to mam Defro Eko Duo Uni 19 KW
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  20. #80

    Domyślnie

    Cóż, akurat tutaj niewiele pomogę To kocioł z palnikiem retortowym, a ja mam granpala. W każdym razie to, co napisałem wcześniej - podtrzymuję.

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony