dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja nad ścianką działową

    Pytałem o to w innym dziale, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dotyczy on połączenia ścianki działowej z płytą G-K, ale tak naprawdę izolacji samej ścianki.
    Problem polega na tym na jak połączyć płyte G-K umieszczoną na stelażu (skosy) ze ścianką działową. Ścianki są poniżej planowanych płyt i powstanie niewielka szczelina między płytami skosów na ścianka działową. Z uwagi na chęć dokładnej izolacji ścianek podmurowanie ich do krokwi nie wchodzi w grę. Wykonawcy proponują wypełnić szczelinę gipsem lub tynkiem maszynowym (takim jak na ściankach) i dać taśmę - czyli połączyć to na sztywno. Moja obawa jest taka że dach jak wiadomo będzie sobie pracował a ścianki nie, więc z czasem pewnie powstanie rysa i to pewnie nierówna. Zastanawiam się nad wypełnieniem tej szczeliny ale nie łączeniem jej z płytami taśmą. Wtedy rysa na pewno będzie ale raczej w postaci równej kreski. To moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem więc proszę fachowców lub kogoś kto miał podobna sytuację o poradę. Załączam zdjęcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki, tak właśnie radzą moi wykonawcy (również z pianką). Ja jednak obawiam się tego, że w w miejscach połączenia z czasem powstanie nieregularna rysa i pewnie dla tego ktoś mi poradził połączenie ślizgowe, czyli rysa ale "kontrolowana".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony