dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia i mała łazienka w piwnicy dla turystów

    Witam

    Planuję przerobić jedną ze swoich piwnic na kuchnię z małą łazienką dla turystów, tak na lato żeby mogli zrobić sobie spokojnie posiłek oraz skorzystać z prysznicu lub WC.
    O poziom wód gruntowych się nie martwię bo nigdy nie miałem wody w piwnicy, mieszkam na sporej górze
    Ale mam do Was takie pytanko, jak najlepiej zabezpieczyć się przed wilgocią, w końcu będzie tam łazienka. Teraz mam w piwnicy glinę więc przed wylaniem posadzki betonowej co muszę zrobić, jaką położyć izolacje?

    Najgorszy problem to rury mam ich tam bardzo dużo z racji tego iż nad tą piwnica jest właściwą łazienka oraz kuchnia. Niby minus ale i plus łatwo będzie rozprowadzić ("chyba") potrzebną instalację

    I jeszcze jedna sprawa macie może do podrzucenia jakieś linki gdzie mógłbym poszukać, albo zobaczyć jakiś filmik jak zrobić pewne prace w tego typu miejscach?

    A dodam jeszcze iż ściany fundamentowe są przykryte gruntem około 1.7m, czy będzie to wymagało specjalnego zabezpieczenia przed wilgocią i przemarzaniem, jeśli tak to jakiego? W sezonie zimowy nie planuję tam ogrzewania, ogólnie piwnica nie jest zimna bo za ścianą będzie kotłownia, ale może na wszelki wypadek mały grzejni-czek żeby mi wilgoć nie weszła, jak myślicie?

    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Przede wszystkim proponuje zabezpieczyć glinę przed wsiąkaniem w nią wody z wewnątrz :
    http://olazience.pl/montaz-lazienki-...przed-wilgocia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony