dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Tematem tynków w moim mieszkaniu nowo budowanym zainteresowałem się dzisiaj po wizycie na budowie. Miałem nadzieję że uniknę szpachlowania gładzią ale chyba nie da się tego uniknąć. Mam położone tynki tradycyjne III kategorii i widać trochę ziarno i tak się zastanawiam czy teraz (tynki nie są całkiem suche) można coś z tym jeszcze zrobić? Czy jakieś przecieranie czy cokolwiek polepszy wygląd ścian bez gładzi?

  2. #42

    Domyślnie

    Przywitam się bo jestem nowy na forum ,mam naimie Marcin.
    Z reguły niepodejmuje tematów w forum ale czytając co niektórzy wypisują to niemoge się powstrzymać . Powiem z własnego doświadczenia wykonać tynki tradycyjne w takim stopniu aby były gładkie i nadawały się pod malowanie to troszkę trzeba się napracować i niejest takie proste jak te PSEUDO tynki gipsowe. Tynków trzeba się nauszyć od ojca albo dziadka a nie od szefa co ci stoi nad głową i cie goni z metrami.Tynki tradycyjne to jedna z najgorszych prac w wykończeniach. Takie podejście typu ile morze być luzu pod łata typu 1 mm czy 2mm a morze GAZETA ,to jest śmieszne jeżeli ktoś niewie to proszę lekture KNR . Jeżeli tynkarz widzi że klijent chce mieć dobra robote zrobioną , niekombinuje na budowie i nie przychodzi z dziwnymi informacjami typu ,, a wie pan co ja przeczytałem wczoraj na forum ,, to zrobi takiemu inwestorowi kawałek fajnej ściany. robiłem u takich inwestorów wielu . takich się głupot nasłuchałem że ojjjjj.dziwicie sie że macie ściany do d.....y. wszyscy chcą super jakość najlepiej za darmo. nad jakością ściant trzeba popracować i wtedy to wyglonda i przez lata służy a nie szukać takich za 12 zł/m2 i być szczęśliwy bo tanio,a powinien zapytać za ile zrobisz pan mi dobrą robote ?. za 12zł żadnej jakości niebędzie bo tynkarze gonią metry aby tylko jechać do następnej roboty ,co to za stawka przykładowo 5500zł za robote przez dwa tygodnie gdzie jeszcze szef chłopakom z tego zapłaci 3000 zł./3 osoby kto z was taką kasiore chciałby zarabiać przez dwa tygodnie i robić do nocy.nikt .tak na koniec tynk c-w robi się na gładko pod malowanie i to od dawien dawna.NIGDY GŁADZ GIPSOWA na C-W tynki.Podstawowa zasada na budowie Tanio znaczy Drogo bo zawsze będzie coć do poprawiania .Karzdy dobry budowlaniec to wie

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał jen77 Zobacz post
    podnoszę ciekawy temat,
    co dajecie na te tynki cementowo wapienne - chodzi mi o jakieś gotowe mieszanki, bo przecież chyba nie gips, szczególnie w łazinkach, czy kuchniach, gdzie gips jest wykluczony? U mnie tynki były zrobione bardzo ładnie, ale niestety w trakcie wykańczania gdzieniegdzie robotnicy porobili zadrapania itp , albo trzeba było coś podkuć itp. i teraz zastanawiam się jak to naprawić, wykończyć? Czy są jakieś sprawdzone gładzie na takie tynki, które by miały podobną twardość jak tynk? nie chodzi mi o gładź gipsową bo nie po to robiłam tynki cementowo wapienne żeby teraz na to kłaść gips? a łatanie dziur czy zadrapań tynkiem cementowo wapiennym chyba nie wyjdzie i będzie widać różnicę miedzy "starym" a "nowym"
    Jesli chcecie znac technike wykonania gładkiego tynku tradycyjnego (mowa o 3 etapie czyli gładzi) narzucic gładz z bardzo drobnego piasku kwarcowego lub zmielonego białego szkła z dodatkiem białego cementu lub zwykłego szarego, do tego odrobine wapna by zaprawa nie była tłusta, narzucic sciagnac styropianowa paca, poczekac chwile pozniej zmoczyc delikatnie i zacierac plastikowa pacą az wyjdzie takie mleczko, nastepnie piasek ktory wyjdzie zetrzec gabkowa paca, efekt idealny;; jednak wiekszosc inwestorow lubi taka fakturke z piasku po pomalowaniu wyglada ładnie wiec nie chca plastikowania sciany. pozdrawiam

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    odświeżę trochę temat. zamiast filcowania chce zastosować gładź wapienną np: http://www.kreisel.com.pl/katalog_pr...z_wapienna_660

    niektóre sciany będą gipsowo kartonowe - czy mogę je również pociagnąć tą gładzią by uzyskać jednolitą fakturę? czy może zamiast GK zastosować inne materiały do późniejszego wygładzenia? Zależy mi na jednolitej fakturze na tynku wapienn0-cementowym i na tychze płytach, a przy okazji uzyskać lekką chropowatość ścian.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradzio Zobacz post
    odświeżę trochę temat. zamiast filcowania chce zastosować gładź wapienną np: http://www.kreisel.com.pl/katalog_pr...z_wapienna_660

    niektóre sciany będą gipsowo kartonowe - czy mogę je również pociagnąć tą gładzią by uzyskać jednolitą fakturę? czy może zamiast GK zastosować inne materiały do późniejszego wygładzenia? Zależy mi na jednolitej fakturze na tynku wapienn0-cementowym i na tychze płytach, a przy okazji uzyskać lekką chropowatość ścian.
    Gładź wapienna to super sprawa,z tym że taką gładź również należy filcować.Jeśli chodzi o nakładanie jej na płyty to lepiej zadzwonić i zapytać o poradę doradcy technicznego firmy Kreisel.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    dzieki, ale bardziej chodziło mi o to czy jest jakiś zamiennik dla pŁyt GK? Coś co mozna później tynkować, malować?

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Linkaaa

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    czy ma ktoś tynki cementowo-wapienne i na to strukturę z alpol? czy nie trzeba będzie robić gładzi?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Linkaaa Zobacz post
    witam
    czy ma ktoś tynki cementowo-wapienne i na to strukturę z alpol? czy nie trzeba będzie robić gładzi?
    Nie trzeba.
    Ps czy my się czasem nie znamy?
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #49

    Domyślnie

    Mój majster twierdzi,że pod tynk cementowo-wapienny nie daje się gruntu tylko szpryc. Czy ktoś to może potwierdzić?

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Mój majster twierdzi,że pod tynk cementowo-wapienny nie daje się gruntu tylko szpryc. Czy ktoś to może potwierdzić?
    Potwierdzam
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gizela75

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szprotawa
    Kod pocztowy
    67-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Można dać szpryc lub grunt do cem-wap (Kreisel). Odnośnie jakości to tak jak kolega napisał wyżej, każdy chce prima sort za 3 grosze i wymagania że fiu fiu ... . Tynk cem-wap 99% tynkarzy rzuca w 2 rzutach (obrzutka, narzut) potem tylko zacieranie pacą i gabkowanie. Jeżeli tynkarz nie zawali roboty to struktura powinna być w miarę wyrównana (gładka to jest szyba), po zastosowaniu gruntu (nie badziewia z supermarketu za 5 zł/5 litrów) przed malowaniem wszystko zniknie i powstanie struktura skórki pomarańczy na koniec farba i po robocie. No i jeszcze z tymi wygórowanymi wymogami, zapytajcie najpierw tynkarza ile sobie życzy wynagrodzenia za 1m2 w danej kategorii tynku, a nie dyrdymały typu "pod malowanie". Każdy tynk jest pod malowanie, a nie spotkałem jeszcze producenta który napisał w karcie technologicznej "zaprawa służy do wykonania tynku pod malowanie". Normy określa Polska Norma Budowlana i to jest wyznacznik dla tynkarza jak komuś nie pasuje odchył 2mm na łacie 2 m niech odda sprawę do sądu (albo tynkarz to zrobi). Skończy się na tym, że zapłacicie za tynk i koszta sądowe. Tynki z reguły wykonuje się w III kategorii (mowa o mieszkaniach oczywiście).

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Mój majster twierdzi,że pod tynk cementowo-wapienny nie daje się gruntu tylko szpryc. Czy ktoś to może potwierdzić?
    zdecydowanie szpryc... ( ja tak miałem robione) ale jak widac po moich tynkach - link w stopce) może być szpryc - ale ważne jest wykończenie...
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony