dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie WITAJCIE W UNII !!!


  2. #2

    Domyślnie

    No i wg 1 TVP juz jestesmy w Unii.Ciekawe co z tego wyjdzie ))

  3. #3

    Domyślnie

    Wg mnie w Europie jesteśmy od zawsze, ja będący zwolennikiem UE od początku, teraz w miarę czasu upływu staję się zachowaczym raczej....ale pożyjemy zobaczymy

  4. #4

    Domyślnie

    Kochani badzmy dobrej mysli i pracujmy jak kazdy moze a predzej czy pozniej jak mowi hymn Unii juz i naszej ze " wszyscy ludzie beda bracmi "
    a Unia nauczyla mnie osobiscie wiele ale serce mam dla Polski i tu chce spedzic moje zycie i budowac razem nasza ojczyzne
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  5. #5

    Domyślnie

    A moim zdaniem to nie my weszliśmy do Unii a Unia nas cupnęła do siebie.
    W sumie chyba mniejsze zło, że tak się stało.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Thalex, wcale się Unii nie dziwię, że cupnęła. Takie kształty......

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie wybrzmiały fajerewerki na placu Zamkowym.
    Witajcie w Unii, czy coś się zmieni?
    dana

  8. #8

    Domyślnie

    Dana, zmieni się, juz się zmieniło.

  9. #9

    Domyślnie

    materiały budowlane będą tańsze
    pozdrawiam T.M.

  10. #10

    Domyślnie

    materiały budowlane będą ..........., ej czy to chodzi o materiały budowlane ?, a może inne pytanie: po wejściu do Unii tańsze beda szczurołapki ?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kochani badzmy dobrej mysli i pracujmy jak kazdy moze a predzej czy pozniej jak mowi hymn Unii juz i naszej ze " wszyscy ludzie beda bracmi "


    Z wyjątkiem pielęgniarek, bo one są siostrami
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #12

    Domyślnie

    Tak jesteśmy w Unii, ale niebo cały czas takie same Zobaczymy, za jakieś 10-15 lat, czy był to dobry pomysł.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Chyba nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeżeli dzięki naszemu absurdowi z 22% VAT na materiały budowlane cement za Odrą jest już tańszy niż u nas, a w Czechach armatura i drzwi, to tylko kwestia czasu gdy sprzedawcy zaczną kierować swoich zaopatrzeniowców tam gdzie taniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety stawkę VAT płacisz taką jak obowiązuje w danym kraju, chyba, że pojedizesz i tam kupisz a tu ci tylko przywiozą.

  15. #15

    Domyślnie

    Mówicie że będzie lepiej ? a ja bym powiedział że lepiej już było. a teraz będzie i Leppiej i Millej.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  16. #16

    Domyślnie

    Poziom inteligencji naszego społeczeństwa pokazało referendum w sprawie wejscia Polski do UE. Tyle lat niewoli... Tyle lat przesladowania... Tyle ofiar w walce o wolnosc... Po coz to wszystko??? Czyzby po to, by na kolanach zaprzedac sie zachodowi.

  17. #17

    Domyślnie

    Maciunio, przepraszam - z jakiej Ty jesteś planety??? Unia istnieje od kilkunastu lat i powiedz mi, czy Francja nie jest dalej Francją, Niemcy - Niemcami, Belgia - Belgią, Irlandia - Irlandią etc???? Czy oni się też komuś zaprzedali????? KOMU?????? I o jakiej wolności mówisz???? Wyboru między ZSRR i NRD??? Kto Ci nakładł w głowę takich bzdur?

  18. #18

    Domyślnie

    Droga Lusko! Jezeli juz to mozna bylo spokojnie wejsc do UE ale na zupelnie innych warunkach. Nasi politycy na czele z panem K. ktory zapewnil swojej rodzince prace w Brukseli nie wynegocjowali niczego co jest korzystne dla Polski a przystali na wszystko co bylo narzucone (patrz dla przykladu na budownictwo, rolnictwo). Mydlili tylko oczy tym jak wiele dostaniemy i jak wielkie sa korzysci. Pamietaj ze dzisiejszy swiat jest tak ulozony ze nikt nikomu nie daje zupelnie darmo. Pozyczki choc dlugoterminowe trzeba splacac. Skladke czlonkowska tez trzeba placic i nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielka. Bezrobocie w UE tez jest spore i ani Niemcy ani Francuzi nie chca sobie odbierac miejsc pracy chyba ze bedzie to kadra wysoko wyksztalcona ale wybacz bo takich ludz tym bardziej trzeba w kraju zatrzymywac. Jezeli natomiast porozmawiasz szczerze z prawdziwymi niemcami to powiedza Ci ze ich zapal do UE juz dawno ostygl. Ceny podskoczyly i nie wszystko jest tak jak bylo w powinno.
    Jednym slowem po cudownym wejsciu Polski do UE spoleczenstwo Polskie mocno zubozeje. Ciekawe gdy juz wszystkie kraje wejda do UE to kto wymysli jakiegos nowego twora dla nabicia kasy najbogatszym.

  19. #19

    Domyślnie

    Maciunio podpisuje się pod tym co napisałeś !!!

  20. #20

    Domyślnie

    Maciunio, mówimy o dwóch różnych sprawach. Ja widzę szansę na nareszcie normalne warunki rozwoju kraju bez ograniczeń typu RWPG, sterowanie ludźmi (jak się zapiszesz do partii, to zostaniesz brygadzistą i dostaniesz talon na malucha) i decydowanie za obywateli, co jest dla nich lepsze (mieszkanie w blokowisku z przydziału i 2-tygodniowe wczasy w gronie załogi w zaniedbanym ośrodku zakładowym). Nie odbieram Unii jedynie w kategoriach finansowych - choć ku mojemu zdziwieniu głównie się o tym mówi. Jeśli 25 państw wynegocjowało po latach dyskusji zasady (prawne, gospodarcze, organizacyjne), których wszyscy zobowiązali się przestrzegać - to to jest ten największy sukces. I nikt nie zaprzecza, że wymaga to jeszcze bardzo wiele pracy, bo daleko im do doskonałości. Tyle, że łatwiej nam będzie o tym dyskutować kiedy jesteśmy pełnoprawnymi członkami Unii, a nie kiedy przyglądamy się z boku. W Unii też są ludzie, którzy chcieliby jak najlepiej i dla siebie i dla swojego kraju, ale nie jest łatwo czasem pogodzić wiele sprzecznych interesów. Muszą być kompromisy. Jeśli my nie chcemy się zgodzić na zalew taniej siły roboczej ze wschodu, to dlaczego oburzamy się, gdy nas nie chcą inni??? Piszesz o naszym rządzie, że sobie i swoim rodzinom pozałatwiali intratne stanowiska - a czy ta grupa ludzi nie robiła tego przez 50 lat komuny???? Dokładnie tak samo i to samo. Jeno inaczej się nazywali. I nie ja na nich w ostatnich wyborach głosowałam, tylko ta zamulona część społeczeństwa, która uważa, że żołądki wszyscy mamy takie same. I niestety nie chcą sobie uświadomić, że postęp i rozwój zawdzięcza się nie żołądkom, a głowom! Piszesz o fachowcach - a odpowiedz sobie sam na pytanie, jaki jest poziom i etos fachowości u nas? Wystarczy poczytać chociażby na Forum - idealny przykład. Może zacznijmy sprzątanie od własnego podwórka. Kolejna sprawa - pożyczki długoterminowe. Co, już zapomnieliśmy, że szaloną epokę gierkowską od tego roku dopiero zaczynamy tak naprawdę spłacać? I moje dzieci będą ją spłacać do emerytury. Nie ja te kredyty umoczyłam, nie ja brudy FOZZ zamiatam pod dywan. Ale mam głęboką nadzieję, że właśnie prawo europejskie, jednakowe dla wszystkich uniemożliwi powstawanie takich afer, a potencjalnymh aferzystom już nie będzie tak łatwo robić przekręty. Zbyt dużo jupiterów i wolnych mediów. Kończąc - nie uważam, że teraz już wszystko jest OK, a od dziś - raj na ziemi. Mam wiele obaw i niepewności, do euforii mi bardzo daleko. Ale ten najważniejszy krok został naprawdę zrobiony - reszta zależy od nas wszystkich. Pamiętaj o tym 13 czerwca. Pozdrawiam mimo wszystko serdecznie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony