dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie fundament, chudziak, jaka wysokość

    Witam, mam pytanie odnośnie fundamentów i późniejszego zalewania ich"chudziakiem". Mianowicie mam wylane fundamenty i ubity w środku piach, zostawione jest ok 10 cm na "chudziak", czy tak to powinno wyglądać? czy raczej powinno być ok20 cm na chudziak, później styro i szlichtę i wtedy dopiero powinno się to schodzić z wysokością fundamentów. Widziałem na zdjęciach że często jest tak jak u mnie ale jak później wygląda sprawa z drzwiami garażem itd a sam budynek mam i tak ok 50cm nad ziemią a kolejne warstwy jeszcze go podniosą. Jako niedoświadczony budowlaniec proszę Was o opinię, gdyż nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Bartek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Góre chudziaka równasz z górą ściany fundamentowej. Pozwoli Ci to na ułożenie izolacji (pap folia) w jednej płaszczyźnie i połaczeniz z izolacja poziomą ściany.
    W drzwiach podmurujesz np ceglą aby posadzka "nie wychodziła" lub zaszalujesz deska i zalejesz betonem.
    10cm chudzika wystarczy, pod ściankami możesz pogrubic ale nie koniecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony