dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 268
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 5350
  1. #2201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    A ja już dawno biegam po stropie powoli się rozszałowujemy, trzy tygonie minęły. Zaczynamy zwozić porothermy na piętro i oczekujemy na więźbę, która ma przyjechać w tym tygodniu

  2. #2202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    fajnie Wam. u nas jutro, albo w sobotę przywiozą stal na fundamenty. tylko ciekawe, czy pogoda umożliwi dalsze prace. zapowiadają opady i jak się spełni, to znów trzeba będzie czekać, aż wyschnie. ale jak wszystko będzie ok, to w przyszłym tygodniu zalewamy.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  3. #2203

    Domyślnie

    my dziś wylaliśmy fundamenty pogoda dziś była super, rodzina dopisała i teraz tylko podlewać. Nasze marzenie się zaczyna spełniać Nadal zastanawiamy się z jakich pustaków budować, ale jak na razie dominuje porotherm.

  4. #2204

    Domyślnie

    A u mnie z powodu firmy budowlanej mam ponad miesiąc poślizgu oraz stratę czasu, pieniędzy i masę siwych włosów.
    Stan zero był robiony przez ponad 2 miesiące !
    Ale na szczęście znalazłam nową firmę, która w końcu jest rzetelna i zabrała sie do roboty.
    I dopiero zostały wymurowane ściany parteru. A według planu, za trzy tygodnie miał być zrobiony SSZ.
    No cóż, wybór firmy to jak los na loterii.
    Ale obecnie jestem już dobrej myśli i w końcu nadejdzie ten czas, kiedy wprowadzę sie do mojego wymarzonego domku.

  5. #2205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lusia191 Zobacz post
    Nadal zastanawiamy się z jakich pustaków budować, ale jak na razie dominuje porotherm.
    Buduj z silikatów, co Ci daje porotherm poza tym, że jest najdroższy?

  6. #2206

    Domyślnie

    [QUOTE=Lusia191;5368454]
    Nadal zastanawiamy się z jakich pustaków budować, ale jak na razie dominuje porotherm.
    QUOTE]
    Bardzo dobra decyzja! Nie dajcie się zgadać że kruchy, problem z montarzem mebli itd, to nie są dawne Maxy. Zamówcie tylko klasę 15, a nie 10. I będzie Pan zadowolony.

  7. #2207

    Domyślnie

    Cytat Napisał manika Zobacz post
    No cóż, wybór firmy to jak los na loterii.
    .
    Nieprawda, trzeba poprostu przed budową przyłożyć sie do poszukania odpowiedniej, pojeździć po budowach, popytać, gdy się kogoś namierzy zobaczyć jak wyglądają domy przez konkretną ekipę pobudowane, spytać inwestorów jaka jest ich ogólna opinia do ekipy. Kilka , kilkanaście oipini ppozwala wyprowadzić jakiś sensowny wniosek, jak się bierze na ślepo to czasami bywa tak jak u was. Do tego umowa na sztywno, obwarowana stosownymi klauzulami, i nie ma bata że stan zero w 2 miesiace. Gdyby moi majstrzy budowali stan zero w 2 miesiące to by sami za niego zapłacili i miałbym go zadarmo.

  8. #2208

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Buduj z silikatów, co Ci daje porotherm poza tym, że jest najdroższy?
    hmmm....robilem ostatnio wycene w kilku skladach silki24 i poro25 na dom i wyszlo, ze silka jest.... drozsza tzn. cena materialu dosc podobna ale... no wlasnie... transport silki 2x drozszy ze wzgledu na wage (ilosc palet) + dodatkowy koszt solidniejszego fudamentu + dodatkowy koszt wykonawcy...

  9. #2209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i tak wybrałbym silkę jestem po kilku dyskusjach odnośnie porotherm i powiem tak, po co to ludzie jeszcze produkują tego nie rozumiem. 20 lat temu ok ale teraz?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #2210

    Domyślnie

    Wiem, ze na forum sporo sympatykow 'taniej' silki dlatego postanowilem sprawdzic:
    - najtanszy bloczek siki 24 - 3.32zl/szt za 60palet wyszlo mi 12.748zl + 14zl netto (17.22zl) za rozladunek od palety - 1033zl... suma 13781
    - najtaniszy poro25 wienerberger - 5.3zl/szt - material 37 palet + transport/rozladunek... 11766zl calosc
    Co do kosztow fudamentu jak i robocizny oczywiste jest, ze bedzie ten interes drozszy... i ja osobiscie to bym wywalil z budowy majstra, ktory by mi lal fundament taki sam pod silke jak i pod poro aby taniej bylo...
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 11-05-2012 o 20:14

  11. #2211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    hmmm....robilem ostatnio wycene w kilku skladach silki24 i poro25 na dom i wyszlo, ze silka jest.... drozsza tzn. cena materialu dosc podobna ale... no wlasnie... transport silki 2x drozszy ze wzgledu na wage (ilosc palet) + dodatkowy koszt solidniejszego fudamentu + dodatkowy koszt wykonawcy...
    sprawdzałes w RCMB ??
    o kosztach transportu nie ma mowy bo i tak wszytsko jedzie z fabryki z lezanska do CIebie na budowe

    i nie kumam oco chodzi z ilościa palet
    palety sa takiej samej wielkosci mniej zarowno w przypadku silki jak i MAXow - moze jakies drobne roznice wynikajace z wymiarow bloczka ale nie tyle by bylo 60 do 37 !!!
    do mnie przyjezdzalo auto z przyczepa i pelne bylo silki - nie bylo mowy o tym ze mniej palet biora bo ciezkie
    a ja bydowalem z najciezszych silikatow

    przelicz wszytsko na "18" i wtedy porownaj!!

    Pozdrawiam sasiedzko

  12. #2212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czemu nie silikat 18cm ? Budujesz Pałac Kultury ?
    Koszt 2,57zł/szt z transportem i rozładunkiem z HDS.
    Czym różni się dla budowlańca układanie silki od porothermu od strony technicznej poza tym,że "lewus" idzie na łatwiznę i chce nas naciągnąć ? Czym różni się fundament ?
    Pytanie 1) Dziadek kurnik ma z 18
    Co do reszty to... roamowa 'kija' z butem

  13. #2213
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ceny silikatów nie wszędzie są takie same, u mnie np wcale nie najniższe.
    A fundament robi się dokładnie taki sam i pod silkę i pod porotherm, inny byłby tylko wtedy gdyby była to ściana trójwarstwowa, albo rejon szkód górniczych - wtedy bardziej zbrojony.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  14. #2214

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    sprawdzałes w RCMB ??
    RCMB juz nie ma...
    Sprawdzalem w najlepszych/najtanszych skladach w Rzowie jak i w okolicach... i w 'Majstrze' rowniez i wszedzie to samo ze wzgledu na wage silki palet na ten sam metrarz jest prawie 2x więcej - pewnie nie wiesz, bo nie porównywałeś innych materiałów.

    Również pozdrawiam i taki mały ps. zaglądaj na skrzynkę czasami... ludzie piszą

  15. #2215
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sylwia&Piotr
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Czarne
    Kod pocztowy
    77-330
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Wiem, ze na forum sporo sympatykow 'taniej' silki dlatego postanowilem sprawdzic:
    - najtanszy bloczek siki 24 - 3.32zl/szt za 60palet wyszlo mi 12.748zl + 14zl netto (17.22zl) za rozladunek od palety - 1033zl... suma 13781
    - najtaniszy poro25 wienerberger - 5.3zl/szt - material 37 palet + transport/rozladunek... 11766zl calosc
    Co do kosztow fudamentu jak i robocizny oczywiste jest, ze bedzie ten interes drozszy... i ja osobiscie to bym wywalil z budowy majstra, ktory by mi lal fundament taki sam pod silke jak i pod poro aby taniej bylo...
    BZDURA !!! Ja mam w projekcie porotherm 30, zamienilem na Ytonga 24 + 15 cm styro. Natomiast fundament położyłem z bloczków silikatowych zamiast betonowych... Szybciej i ekonomicznie....

  16. #2216

    Domyślnie

    My tu o ścianach radzimy... pyzatym jak zostały Ci jakieś bloczki z fundamentu to wsadź jeden do polowy na dobe do wody potem wyjmij, pooglądaj i zastanów się wtedy czy aby podjęliście właściwą decyzje.

  17. #2217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    My tu o ścianach radzimy... pyzatym jak zostały Ci jakieś bloczki z fundamentu to wsadź jeden do polowy na dobe do wody potem wyjmij, pooglądaj i zastanów się wtedy czy aby podjęliście właściwą decyzje.
    Silka jest nasiąkliwa to fakt ale beton z którego buduje się fundamenty "standardowe" również, tyle że jest szary i nie widać tak jak na silikatach. Ale od tego, żeby silikat był suchy jest izolacja. A co do samego materiału rozpętała się niepotrzebna burza o koszt (choć to ja sam wsadziłem kij w mrowisko). Cena materiału powinna grać drugoplanową rolę. W pierwszej kolejności liczy się CO CHCEMY UZYSKAĆ poprzez zastosowanie konkretnego materiału. Pisałem już o tym nie raz. Tak więc CO CHCE UZYSKAĆ osoba kupująca porotherm? Bo ja w przypadku silikatu WIEM.

  18. #2218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    brakuje mi wykładu na temat porothermu kolegi adama_mk. na prawdę tego materiału obecnie nie da się obronić.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #2219
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sylwia&Piotr
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Czarne
    Kod pocztowy
    77-330
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    My tu o ścianach radzimy... pyzatym jak zostały Ci jakieś bloczki z fundamentu to wsadź jeden do polowy na dobe do wody potem wyjmij, pooglądaj i zastanów się wtedy czy aby podjęliście właściwą decyzje.
    Wydaje mi się, że chcesz o czymś podyskutować, ale zdanie innych jest dla Ciebie nieważne, bądź nie zrozumiałe. Przecież nie napisałem o pieczeniu kurczaka, tylko poinformowałem jakie jest moje stanowisko do porothermu. Miałem go w projekcie i zamieniłem na Ytong. Brałem pod uwagę również silkę 18-tkę. Co do bloczków fundamentowych z silikatów, materiał jak każdy "nasiąkliwy", jak wspomniał poprzednik - od tego jest hydroizolacja. Co do kosztów budowy z silikatów będę stał przy swoim, że jest taniej i szybciej. A czerwony porotherm można schować do lamusa. Pozdrawiam

  20. #2220

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Buduj z silikatów, co Ci daje porotherm poza tym, że jest najdroższy?
    Witaj. My chcieliśmy budować ściany jednowarstwowe z ytonga, jednak z powodu, że budujemy na szkodach górniczych, architekt i kierbud w jednej osobie polecił nam zmianę na ceramikę właśnie. Jego uzasadnienie, to brak spoin w przypadku tego pierwszego, co ułatwia pękanie ścian. W okolicy większość buduje z ceramiki... zmienił również strop na monolit... oj będzie nam miała co kopalnia zwracać

    A porotherm rzeczywiście drogi (właśnie zaczęły do nas spływać wyceny).

    Pozdrawiam!

Strona 111 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony