dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 268
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 5350
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Podobają mi się te panele blaszane Jak będziecie mieli je już na dachu to proszę o fotki.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kajusia

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam, my też startujemy na wiosnę. Póki co mamy ekipę i kierownika budowy.
    Teraz czekamy na kredyt, a jak go dostaniemy to zaczynamy tournee po składach budowlanych

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    aloni

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witajcie
    I my zaczynamy budowę na wiosnę, konkretnie marzec/kwiecień.
    Czekamy na pozwolenie na budowę, na razie czekamy na pismo, żeby nanieść poprawki w dokumentacji. Mam nadzieję, że ta papierologia za bardzo się nie przedłuży.
    Też nic nie mamy kupione. Dopiero jak dostaniemy pozwolenie to zacznę myśleć o materiałach.
    Budujemy w okolicach Warszawy.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiolaB
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kębłowo
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witajcie. wczesną wiosną także zaczynamy budowę TK12, zaczynamy już interesować sie cenami mat budowlanych. Jeszcze nie jest źle, zobaczymy jakie bedą w marcu-kwietniu....

  5. #45

    Domyślnie

    Witajcie!
    My też startujemy wiosną. Będziemy budować dom Jaspis z pracowni MTM Styl. Jeśli pogoda dopisze to już w marcu chcemy mieć zrobiony stan zero.Ale zobaczymy, bo plany planami, a pogoda płata figle.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Właśnie... pogoda nam mieli już kończyć stan zero a tu śniegu nasypało i robota stoi. Ale od wiosny wszyscy będziemy się piąć w górę!!!

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolaB Zobacz post
    Witajcie. wczesną wiosną także zaczynamy budowę TK12, zaczynamy już interesować sie cenami mat budowlanych. Jeszcze nie jest źle, zobaczymy jakie bedą w marcu-kwietniu....

    wiola ja licze ze bedziecie do nas zagladac i ze tez zalorzycie dziennik

    pomijam juz fakt ze cos nie udaje nam sie na gg skontaktowac i napewno bylo by warto, w koncu budujemy taka sama chalupke no w zamysle taka sama, szczegoly beda sie roznily. masz moze jakies rzuty po zmianach ?


    Lilly, zanim my zaczniemy piac sie w gore musze wykonac stan zero... i cos tak czuje ze my bedziemy ciut odstawac z tym pieciem sie do gory... bo budowal bede sam (zona obiecala cos tam pomagac czasem )
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 24-01-2012 o 20:29
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Będzie dobrze, dacie radę Podziwiam ludzi (oczywiście pozytywnie), którzy budują sami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki a żonka napewno dużo pomoże, nie ma to jak wspólnie budować swoje gniazdko!

  9. #49

    Domyślnie powitanie

    Witam wszystkich ,może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała .Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda )))))))

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilly20 Zobacz post
    Będzie dobrze, dacie radę Podziwiam ludzi (oczywiście pozytywnie), którzy budują sami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki a żonka napewno dużo pomoże, nie ma to jak wspólnie budować swoje gniazdko!
    pewnie ze damy rade... tylko tempem prac mozemy nieco odstawac od budow gdzie buduje profesjonalne ekipy ale damy rade napewno
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 25-01-2012 o 21:48
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #51

    Domyślnie

    Oczywiście proszę o pomoc merytoryczną no ale jeśli są chętni to zapraszam

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jak się zacznie sezon - mam na myśli wiosnę - to ekipy też maja poślizgi, bo wiadomo biorą mnóstwo prac a później się wyrobić nie mogą. W trakcie wykonywania fundamentów to i po 6 osób u nas pracowało, robota szła, że aż miło Jak zaczną murować parter to założę dziennik budowy, będziecie mogli ''śledzić'' naszą budowę

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witam wszystkie Bociany 2012 - jeszcze nie tak dawno sam byłem nim i wiem jakie to trudne ile człowiek ma pytań i wątpliwości

    ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć kilka rzeczy
    przed budową domu dobrze jest wykonać analizę OZC - czyli przyszłego zapotrzebowania domu na energie (na ciepło) by później nie wróżyć z fusów i zastanawiać się ile dać styropianu czy wełny - można dokładnie wyliczyć koszt inwestycji w izolacje do ewentualnych korzyści w przyszłości
    polecam w tej sprawie kontakt z forumowym ekspertem od OZC asolt'em - jest też odpowiedni wątek >>>>

    na FM jest wiele wątków tematycznych w których znajdziecie wielu ekspertów i fachowców w swoich dziedzinach takich jak jareko , findlandia i inni na wątku z oknami czy Adam i Piczman od wentylacji i GWC

  14. #54

    Domyślnie

    My stajemy przed wyborem ogrodzenia od tego zaczynamy na wiosnę , a pożniej budowa domku i budynku gospodarczego. Działka jest bardzo duża ma ponad 1ha i myślimy nad przęsłami,choć był pomysł na ogrodzenie tz płotek ale nie będzie pasował do naszego domu

  15. #55
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Witajcie wszyscy Jestem tu kompletnie nowa, także wybaczcie, jeśli coś źle wpiszę Jestem Kasia,mieszkam w Szczecinie, i już w kwietniu startuję z Naszą budową W związku z powyższym mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc i ciekawe porady - pozdrawiam Wszystkich

  16. #56
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Witam wszystkich ,może parę słów o sobie jak zapewne szybko można się zorientować jestem tutaj nowa i nieśmiała .Jeśli chodzi o budowę ... działka jest chęci też plany są dokumentacja w trakcie ale najwarzniejsze Ekipa musimy czekać do września .Na wiosnę zaczynamy od przygotowania działki pod budowę ogrodzenie i kilka innych prac z tym związanych mam taką nadzieje że pomożecie mi prawda )))))))
    Taka sama nieśmiała jak ja - i na dodatek to wszystko to czarna magia dla mnie...Ale co tam, damy rade, no nie?

  17. #57

    Domyślnie

    witaj Kasia
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    U nas dzisiaj wielki dzień... mamy prąd na budowie po baaaardzooooo długich oczekiwaniach panowie montują skrzynkę, już nie będzie problemów z pożyczaniem od sąsiadów

  19. #59

    Domyślnie

    U mnie z prądem to było odwrotnie. Jeszcze budowy nie zaczęłam, a już mam prąd ze stałym przyłączem.
    I obecnie od grudnia z nimi toczę walkę. Bo chcą mi naliczyć odsetki karne za to, że mój elektryk nie zrobił tablicy rozdzielczej w domu, bo oni chcą zrobić odbiór. A przecież nie mam nawet fundamentów, PnB załatwiłam późną jesienią. Ale zacznę od początku.
    Po zakupieniu działki latem wysłałam wniosek o stałe przyłącze (można ominąć tymczasowei nie trzeba płacić dwa razy- rada pani z działu obsługi klienta).No więc po już 4 dniach przychodzi umowa do podpisania! Podpisałam... i za 8 dni dzwoni telefon,że mam dziś podjechać na budowę, bo prąd mi zakładają.
    Ucieszona podpisałam protokół. Potem otrzymałam fakturkę do zapłaty. Zadowolona, że tak ekspresowo mam prąd, zapłaciłam za fakturę.
    W tym czasie załatwiam PnB, mija kilka miesięcy i nagle...otrzymuję list z energetyki, że według paragrafu tego i tego nie wywiązałam się z umowy, bo miałam zgłosić odbiór tablicy z domu. Związku z powyższym zostaną naliczone karne odsetki.
    Co Wy na to ?

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    Masakra, ciekawe co u nas wymyślą... myśmy ponad rok czekali, no i wody oczywiście też nie mamy... w czasie trwania prac napełniamy baniaki a w styczniu to średnia przyjemność babrać się z wodą. Mamy nadzieję, że i wiosną nam podłączą wodę. Mimo przeszkód budowa fundamentów szła bardzo dobrze a ekipa wyrozumiała.
    Ostatnio edytowane przez lilly20 ; 27-01-2012 o 20:25

Strona 3 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony