dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 31
Pokaż wyniki od 601 do 604 z 604
  1. #601
    Banned
    dynamical

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ja mam z Galmetem dobre doświadczenie, jesli chodzi o zasobniki polecam dwiema rękami, ale nie wiem jakie maja kotły. Przypuszczam, że też całkiem spoko

  2. #602
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Napisał nboy Zobacz post
    Dziękuję za informację Czuję, że kotłownia stanie się moim "domem"..
    raczej na pewno...kocioł trzeba poznać...każda instalacja i dom jest inny....a co za tym idzie to zapotrzebowanie na ciepło...dlatego nie ma co się sugerować, że jednym spala mniej a innym więcej. Generalnie nigdy nie uzyskasz idealnie spalonego eko na popiół. Dużo zależy od eko i warunków spalania. W zależności od zapotrzebowania trzeba dostosować ilość podawanego eko, czas przerwy i odpowiednią ilość powietrza. W moim piecu (podajnik prawy) z tyłu retorty powstaje żużel,, ale taki że jak weźmiesz w dłoń to się rozpada, a od przodu prawie popiół.
    Zbyt duża ilość powietrza (siła nadmuchu) powoduje żużlowanie...a za mało powietrza będzie powodować szybkie zarastanie pieca sadzą. Nie da się idealnie spalić eko...dlatego trzeba kombinować i wypośrodkować to wszystko. Piec też mi zarasta sadzą ale nie tak bardzo...
    Płomień powinien być lekko "kopiący" ....eko koloru żółtego...jak będzie spalał się i będzie prawie białej barwy to za dużo powietrza...jak pomarańczowy to za mało...
    jakby co to pisz...musisz kombinować...poza tym pieca nie wyłączam nawet latem...no może na dwa dni na przegląd i to dwa razy w roku.
    Pozdrawiam danielromian

  3. #603
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz12345 Zobacz post
    Witam
    Czy nikt mi nie pomoże w powyższej kwestii, czy może wszyscy już się przerzucili na grzałki do ciepłej wody i nie zaglądają na forum? (
    trochę późno tu zajrzałem, ale ja nie mam grzałki do ciepłej wody. Piec pracuje nawet latem żeby ogrzać wodę. Trzeba tylko zmniejszyć moc pieca do minimum...mój pracuje na dwustawnym zakresie pracy...temperatura kotła dochodzi czasem do 70 stopni ale z reguły utrzymuje się w okolicy 63 stopni....zadana 45...
    Pozdrawiam danielromian

  4. #604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    od obecnego sezonu grzewczego palę z Galmet Eko GT KWP M 17 kW a dokladnie od 5 listopada 2015, próbuję spalać różne rodzaje opału i stwierdzam iż kupowanie najdroższych ekogroszków w porównaniu do ilości spalania nie opłaca się, jedyne co zauważyłem to mniejsza ilość popiołu. Do wczoraj paliłem mieszanką miału i eko 2:1, miał Ryś 25-27MJ za 650zł / 1T i eko Bartex 20-23MJ z OBI za 500zł / 1T. Przy temp -2 noc +2 dzien spalanie na poziomie 22kg / dobę ( ocieplenie budynku w stopce ) Wczoraj na wieczór do mieszanki użyłem eko 25MJ MIAMI zakupionym w OBI, spalanie nie różni się od poprzedniej mieszanki mimo że temp na zewnątrz taka sama jak w poprzednich dniach. Kocioł ogólnie ok, właściwie nie mam porównania Zawleczka jeszcze nie zerwała się ani razu, ale myślę że to tylko zasługa opału no i staram się wybierać te grubsze kawałki. Raz przydarzyło mi się wygaśniecie kotła, zastałem opał wypchnięty na palnik jakby zgasł. Zdarzyło sie to przy zmianie na sam eko Bartex i nie wiem czym to było spowodowane. Drugi raz zastałem opał w palniku wypalony do zera, zawiesił sie w zasobniku i żmijka nie miała co podać. Jestem ciekaw jak sprawdzi się tylko w podgrzewaniu CWU.
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

Strona 31 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony