dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    new.one

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Budowa domu na fundamentach z 2006r.

    Witam,
    To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość i witam się serdecznie ze wszystkimi.
    Właśnie jestem w trakcie poszukiwań działki pod budowę domu dla mojej rodziny. Znalazłem ciekawą ofertę tzn. działka jest w dogodnej lokalizacji (dosłownie w miejscu, które mnie interesuje). Na działce znajdują się jednak fundamenty, wraz ze ścianami domu do wysokości 2metrów (z pustaka- nie wiem jakiego), wybudowane w roku 2006 (do tej pory wszystko stało odkryte). Moje pytanie do doświadczonych forumowiczów brzmi- czy warto się bliżej interesować tą nieruchomością i zlecać rzeczoznawcy budowlanemu wykonanie ekspertyzy (?) (tak to się nazywa?) czy uznać, że skoro cena działki jest atrakcyjna to pewnie te fundamenty nadają się tylko do rozbiórki... Jestem świadom, że mając tak skromne informacje trudno jest coś doradzić jednak proszę o opinie osób, które były w podobnej sytuacji. Wiadomo- nikt nie chce wtopić pieniędzy. Jak się okaże, że jednak wszystko jest jedynie do rozbiórki to pozamiatane... dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    To że stało to nie musi oznaczac że jest cos z tego powdu nie tak. Problem leży gdzie indziej. Pasuje Ci projekt w 100% ? Jeżeli tak to rozważaj zakup , jeżeli chcesz kupić i budować coś zupęlnie innego to załóż wyburzenie fundamentu. Było już o tym fundamenty na dzialce najcześciej obniżają wartość dzialki a nie podnoszą.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    new.one

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    2

    Domyślnie re

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To że stało to nie musi oznaczac że jest cos z tego powdu nie tak. Problem leży gdzie indziej. Pasuje Ci projekt w 100% ? Jeżeli tak to rozważaj zakup , jeżeli chcesz kupić i budować coś zupęlnie innego to załóż wyburzenie fundamentu. Było już o tym fundamenty na dzialce najcześciej obniżają wartość dzialki a nie podnoszą.
    Dzięki za odpowiedź- projekt jest rozsądny- zmiana tylko w garażu... nic super istotnego (z tego co zauważyłem). Nie wiedziałem, że fundamenty na działce mogą obniżać wartość nieruchomości- naprawdę ? dziękuję za informację- sprzedający oczywiście zakłada, że fundamenty znacznie podwyższyły wartość nieruchomości- bo trzeba było wykopać, zalać, postawić, wybudować ściany do tych wcześniej wspomnianych 2metrów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A gdyby projekt Ci nie odpowiadał i koszt usunięcia tego był w granichach 10 tys to co działak zyskuje czy traci ?

    Skoro kształt pasuje to teraz konkrety , po pierwsze sprawdzenie wymiaów z projektem, potem matriałów, wykonania , izolacje.
    Jaki masz grunt ? Jak piszesz że masz ścianę w całosci widoczną znaczy widac ławe ? Jeżeli tak to kiepsko, przy gruncie spositym przez tyle lat mogło nastąpić wysadzenie. Jak grunt niespoisty to nie powinno byc z tym problemu. Ogólnie minimum to wezwania na budowę jakiegos uprawnionego budowlańca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony