dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    macgiz

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    5

    Domyślnie Panele na podłodze drewnianej

    Witam.

    Mam następujący problem.

    Mam podłogę drewniana dębowa, kilka naście lat temu. Jest ona w bardzo dobrym stanie, ma tylko jeden mankament , jest pomalowana farba.

    Chciałbym położyć na nią panele by ładniej było i łatwiej było sprzątać, ale jak rozwiązać problem wilgoci...

    Z tego co wiem...domek stoi na betonowych klocach(fundamentach) z ziemia sie nie styka bo legary podłogi zaczynają się dopiero około 40 cm nad ziemia by był przepływ powietrza pod domkiem i by wilgoci nie było. Pierwsza warstwa do dębowe deski wymalowane olejem czarnym potem idzie papa na to warstwa trocin z wapnem by gryzonie się nie lęgły a następnie warstwa desek jedna i druga właściwa która jest podłoga.

    Jak położę na nią panele z pianką? to nie będzie mi ona gnić??

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał macgiz Zobacz post
    Witam.

    Mam następujący problem.

    Mam podłogę drewniana dębowa, kilka naście lat temu. Jest ona w bardzo dobrym stanie, ma tylko jeden mankament , jest pomalowana farba.

    Chciałbym położyć na nią panele by ładniej było i łatwiej było sprzątać, ale jak rozwiązać problem wilgoci...

    Z tego co wiem...domek stoi na betonowych klocach(fundamentach) z ziemia sie nie styka bo legary podłogi zaczynają się dopiero około 40 cm nad ziemia by był przepływ powietrza pod domkiem i by wilgoci nie było. Pierwsza warstwa do dębowe deski wymalowane olejem czarnym potem idzie papa na to warstwa trocin z wapnem by gryzonie się nie lęgły a następnie warstwa desek jedna i druga właściwa która jest podłoga.

    Jak położę na nią panele z pianką? to nie będzie mi ona gnić??

    Witam...
    Lepiej poszukac dobrego cykliniarza, zeby te dechy wycyklinował,polakierował lub zaolejował,(ale jezeli stwierdzi na miejscu ze nic z tego cyklinowania nie wyjdzie, wtedy ostatecznie mozna ten "panel" polozyc.Przesyłam poglądowe zdjecie,co mozna uzyskac ze 100-letniej "dechy"
    pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wielgus-usluga 438.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	96547

  3. #3

    Domyślnie

    zgadzam sie, ja bym zrobila jak radzi spaparkiet
    sadze ze to nawet tansze rozwiazanie moze byc
    i bedziesz miala podloge vintage

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daymon

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    2

    Domyślnie

    Oj polecam cyklinowanie. Kuzyn mieszka w mieszkaniu w starej kamienicy i ma bardzo stary parkiet. Kilka miesięcy temu zdecydował się na cyklinowanie i naprawdę parkiet jest nie do poznania. Naprawdę wygląda prawie jak nowy a cała operacja nie kosztowała majątek...


    --------------------
    Listwy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Warto przeprowadzac renowacje podłog drewnianych,nawet tych starych, i zniszczonych
    Pokaze wam Parkiet z 1932 roku.ktory wycyklinowalismy i zaimpregnowalismy (po zerwaniu wykładziny,dostrzeglismy date kladzenia 1932.julii i nazwisko lub firme B.Ullrich holzboden
    Duzo jest domow i mieszkan gdzie pod wykładzinami,kafelkami,pcv itp. mozemy miec naturalne drewniane podłogi.
    Pozdrawiam

    (po kliknieciu na foto,bedzie powiekszone)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wielgus-usluga 944 (2).jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	97328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wielgus-usluga 944.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	97329

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony