dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Działka - zaryzykować?

    Witam all.
    Razem z żoną znaleźliśmy niezłą działkę. Powierzchnia - 879 m, strony świata idealnie rozmieszczone. W kompleksie innych działek ( 10 sztuk ). Prąd, woda w drodze ( tuż obok działki ). Cena do lekkiej negocjacji - 80 zł/m. Do szkoły podstawowej ok 600 m, tyle też do przystanku komunikacji podmiejskiej i sklepów. Dla wtajemniczonych Osielsko pod Bydgoszczą. Byłbym pierwszym kupcem w kompleksie tychże działek jest jednak jedno małe ale...
    W planie przestrzennym działki te oznaczone są jako 2 U/Mn !!!!
    Dramat ! A jak mi sąsiad wybuduje jakiś warsztat? będę pluł sobie w brodę do końca życia lub kupna następnej działki.
    Co byście zrobili w naszej sytuacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Przeczytaj dokładnie opis do planu. Rozumiem, że skrót który przytoczyłeś oznacza mieszkaniowo usługowa niskiej intensywności zabudowy. W opisie do planu są okreslone szczegóły - m.in. rodzaj usług jakie mogą być realizowane na działce. Myślę, że stomatolog, architekt, biuro prawne, mały sklep nie będzi ci przeszkadzał...

  3. #3

    Domyślnie Re: Działka - zaryzykować?

    [quote="SIOUX"]
    Witam all.
    Będzie ostro i nie na temat. Rybki albo akwarium. Zdecyduj się, w jakim jezyku chcesz pisać, zwłaszcza w obrębie jednego zdania.
    pozdrawiam
    cele budzą szacunek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytuję ;
    Tereny oznaczone na rysunku planu symbolami U/MN przeznacza się na cele zabudowy produkcyjno - usługowej z dopuszczeniem mieszkalnictwa. Obowiazują następujące ustalenia:
    1) dopuszcza się lokalizację bud. usługowych, magazynowych i produkcyjnych wysokości do dwóch kondygnacji ( od najniższego poziomu terenu do kalenicy max. 10,5 m), w tym poddasze użytkowe przy zastosowaniu dachów wysokich o nachyleniu 30 do 50 stopni o kolorach pokrycia zbliżonych do naturalnego koloru dachówki ceramicznej lub kolorze grafitowym,
    2) uciążliwość prowadzonej działalności nie może wykraczać poza granice działki i nie może być uciążliwa dla ewentualnie zlokalizowanego na działce mieszkania,
    3) dopuszcza się lokalizację budynku mieszkalnego o wysokości do dwóch kondygnacji lub wydzielenie mieszkania pod warunkiem, że nie będzie znajdowało się w strefie uciążliwości i związane będzie z prowadzoną działalnością,

    Nie wygląda to za wesoło...

  5. #5

    Domyślnie

    Wyrok brzmi: daj sobie spokój. To nie jest działka pod mieszkaniówkę.
    Uciążliwe (w rozumieniu: niemiłe) sąsiedztwo gwarantowane i dopuszczone prawem miejscowym. Mieszkanie jest dla właścicieli prowadzonych tam biznesów, jako funkcja uzupełniająca.

  6. #6

    Domyślnie

    info z planu zagospodarowania nie oznacza, że 9/10 działek twoich sąsiadów będzie prowadzić warsztat blacharsko-lakierniczy

    relax, to, że ktoś będzie miał za płotem jakąś tam "wulkanizację opon" nie będzie bardziej bolało niż jak jakiś debil co owe opony pali "nader notorycznie"

  7. #7

    Domyślnie

    Pocieszamy się tym, iż jest to działka zewnętrzna. Praktycznie będziemy mieć tylko jednego sąsiada, który czegoś jeszcze nie zbudował ( od wschodu )Od zachodu droga ( ślepa ), od południa inny dom a od północy droga dojazdowa do wszystkich działek. Więc teoretycznie tylko sąsiad z prawej może dać w kość lub ewentualnie ucho, nos. Od drogi odgradzamy się płotem i po zawodach. Chyba...

  8. #8

    Domyślnie

    To są działki pod tzw działalność. Nie pod mieszkaniówkę. Wydasz na dom kilkaset tysięcy i możesz żałować.

  9. #9

    Domyślnie

    Proszę o wszelkie opinie....

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Warsztat jak warsztat, ale co jak to będzie tartak
    Ja bym odpuścił.

    Howk !
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    witam
    zdecydowałam sie napisać gdyż tak sie składa , że moi znajomi kupili miesiac temu działke w Rozgartach pomiedzy Toruniem a Bydgoszcza właśnie rzemieślniczo-usługowa z możliwościa mieszkalnictwa .
    Działka ma 1200 m ale z uwagi na to ze jest to taki rodzaj działki i lezy przy drodze szybkiego ruchu musieli odsunać sie 40 m od ,,szosy,, z budowa domu co tez uczynili ( Ty chyba nie masz tej działki przy szosie wiec pewnie to Ciebie nie dotyczy)
    A teraz najważniejsze - Oni kupili ostatnia wolna działke i żaden z sasiadów nie ma działalności usługowej .(jak do tej pory)
    Poszukaj czegoś w innej miejscowości (może właśnie RozgartY?)
    Z tego co wiem to za te cene , która podałes spokojnie coś znajdziejsz i to może nawet coś ok 1000 m , może nawet z przyłączami .
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIOUX
    Cytuję ;

    2) uciążliwość prowadzonej działalności nie może wykraczać poza granice działki i nie może być uciążliwa dla ewentualnie zlokalizowanego na działce mieszkania,
    ....
    Nie wygląda to za wesoło...
    eeee tam... ksiegowa moze tam biuro miec, gora fryzjerka zakład fryzjerski....
    nie przejmowałbym się tym.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIOUX
    Cytuję ;
    Tereny oznaczone na rysunku planu symbolami U/MN przeznacza się na cele zabudowy produkcyjno - usługowej z dopuszczeniem mieszkalnictwa. Obowiazują następujące ustalenia:
    1) dopuszcza się lokalizację bud. usługowych, magazynowych i produkcyjnych wysokości do dwóch kondygnacji ( od najniższego poziomu terenu do kalenicy max. 10,5 m), w tym poddasze użytkowe przy zastosowaniu dachów wysokich o nachyleniu 30 do 50 stopni o kolorach pokrycia zbliżonych do naturalnego koloru dachówki ceramicznej lub kolorze grafitowym,
    2) uciążliwość prowadzonej działalności nie może wykraczać poza granice działki i nie może być uciążliwa dla ewentualnie zlokalizowanego na działce mieszkania,
    3) dopuszcza się lokalizację budynku mieszkalnego o wysokości do dwóch kondygnacji lub wydzielenie mieszkania pod warunkiem, że nie będzie znajdowało się w strefie uciążliwości i związane będzie z prowadzoną działalnością,

    Nie wygląda to za wesoło...

    Zwróć uwagę na punkt 3. Budynek mieszkalny lub mieszkanie ma być związane z prowadzoną działalnością. Przewidujesz jakąś działalność?

    Moim zdaniem to są działki typowo pod działalność gospodarczą, nie pod budownictwo mieszkaniowe.

    Odpuść sobie
    Już w domku!!!

  14. #14

    Domyślnie

    witam w nawiązaniu do postu piastrans to ja kupiłam te działkę ma ona 1600m i jest budowlano-rzemieślnicza i wszystkie warunki ewentualnej działalności są zapisane w warunkach zagospodarowania przestrzennego. ponieważ jest to ostatnia działka przy drodze i sąsiedzi już mieszkają wszyscy tak też znam ewentualną konkurecję. nasz plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia dział. gosp. o małej uciążliwości publicznej tj. biura, sklepy-bez alkocholu, salony pieknosci itp.
    radzę pojechać do gminy i dopytać się bo co że działka jest narożna a sąsiadem może okazać się ktoś kto wykupi resztę działek i otworzy jakąś fabrykę a częstotliwość tirów doprowadzi "sąsiadkę" do załamania nerwowego. warto się zastanowić i dokładnie dopytać.
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, iż działka ta bije całą resztę jesłi chodzi o położenie. Pokazano nam kilkanaści e innych w gminie i wszystkie są na totalnym zad...piu . Sami nie wiemy co robić. Chyba zaczniemy szukać domu...

  16. #16

    Domyślnie

    cytuję:
    "przeznacza się na cele zabudowy produkcyjno - usługowej z dopuszczeniem mieszkalnictwa" (przypominam: mieszkanie związane z prowadzoną działalnością)

    ja bym się na to nie pisał

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIOUX
    Najgorsze jest to, iż działka ta bije całą resztę jesłi chodzi o położenie. Pokazano nam kilkanaści e innych w gminie i wszystkie są na totalnym zad...piu
    szukaj dalej - może w innej gminie

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja bym wyluzował,jest tyle innych działek,ja tej właściwej szukałem 2 lata

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Kochani, prawo prawem, ale jak ktoś będzie chciał to zrobi sobie warsztat nawet na zwykłej działce budowlanej. Takie realia... Niby jest plan zagospodarowania i określa co można, a czego nie, a co niektórzy i tak kombinują jak mogą i mają wszystko gdzieś. Bo powiedzcie sami: skoro plan dopuszcza np zabudowanie działki na 20%, a ktoś zabudowuje 80%, albo - plan dopuszcza dwie kondygnacje, a ktoś robi sobie 4... I w dodatku nic mu za to nie grozi... To jak jest to możliwe??? Prawda jest taka, że w Polsce jak masz kasę to możesz wszystko! Aż rzygać się chce

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony