dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3794

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Aby grawitacja działała musi być zrobiona fachowo
    JA założyłem, że zawsze będzie pompka i mam problemy. Zakładałem rurki PEX tylko16 mm a do ostatnich grzejników będzie ze 20 m.
    Pompka na 3 bieg dociągnie tam do "zacieplenia" 2/3 grzejnika. Na 2 biegu - da się jeszcze wytrzymać bo końcówka dobrze ocieplona. Na 1 biegu już kicha...
    Sam robiłem wszystko (posiłkiem było google) aby zaoszczędzić trochę grosza przy rozbudowie mieszkania. Co by nie powiedzieć- zaoszczędziłem, ale "zonki" są


    Gdyby kulać kocioł na 60-70 stopni to pewnie i na grawitacji by doszła, ale tylko góra tych ostatnich grzejników.

    Wiem, że nie na temat, ale gdyby ktoś akurat w tym momencie wątku wiedział coś praktycznego o kryzowaniu i chciał pogadać- proszę na priv.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dowiedziałem się całkiem niedawno, że odbiór ciepła z kotła można regulować przepływem przez niego wody...

    p.s
    Wiele osób z forum o Ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego może mieć na początku problemy z trafieniem tutaj.
    Proponuję, aby dodać w stopkach link do forum.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 23-01-2012 o 21:07
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony