dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 172 z 190
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 3794
  1. #3421

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7858577 .
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Czas pokupować mierniki Powoli tanieją i jest już sporo z drugiej ręki. Pomiar na OKO przestał być wiarygodny Filmek obalaczy dymu znam i śmiałem się bo klimat z mego podwórka. Filmek nieaktualny z powodu braku pomiaru Masa pieca nie ulegnie prawie zmianie zmianie a tylko palenisko. waga pieca to 5 ton.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie trzeba żadnego miernika by stwierdzić po wymienniku, że spalanie jest czystsze tam gdzie jest trochę sadzy niż tam gdzie jest więcej niż trochę smoły.
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Dokładnie jak piszesz i myślę tak samo. Ale jak powiedział klasyk: "nie chcem ale muszem"
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Od kogo te instrukcje? To muszę się zapytać tej osoby czy mogę napisać. Ciekawe skąd tam ci się wzieły farby oleje, rozpuszczalniki i podkłady kolejowe? Skoro nimi nigdy nie paliłem.(Od tak sobie pisałem).
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Ja na swoim czopuchu położę dłoń więc termometr jest zbędny. Komin nie jest w rosie ani nie jest ciepły, więc wszystko jak "książka pisze"
    „Ja na swoim czopuchu położę dłoń” czyli z 70*C na czopuchu - ciąg kominowy do tego musisz mieć sakramencko mocny by nie mieć komory gazowej w kuchni i sypialni.
    „Komin nie jest w rosie ani nie jest ciepły” czyli w ceglanym nie ocieplonym kominie coś takiego jak kondensat nie występuje – nawet w zimę – a to ci dobre.
    „Wszystko jak "książka pisze",, - ciekawe przez kogo napisanej – może przez tych co @tajne instrukcje wydawali.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...kot%C5%82a-co/ .

  2. #3422
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Niestety mylisz się z tym kominem.
    Cegłą kondensat nie przejdzie ale zaprawą już tak.
    Znam przypadek osobiście ze śmierdzącym kominem w domu i wykwitami na ścianie.
    Palił trocinami w piecu z podajnikiem .
    Być może trociny zbyt wilgotne lub rzadko piec się załączał, grunt ze śmierdziało w domu sadzą.

  3. #3423
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak już ten piec pali poprawnie, to co teraz będziesz robił mtdeusz ???????

  4. #3424
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Bardzo rozsądne, gratuluję

  5. #3425
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie gratuluj tylko mówi jaki materiał dobrze izoluje i ma max 2cm grubości?

  6. #3426
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Masa nazwojowa i mokry filc.
    Można szukać w IZO, ale impreza nie jest tania.
    Można szukać na złomie starych palników elektycznych :
    https://allegro.pl/oferta/kuchenka-e...503-8048810166
    Chodzi o ten talerz, ponieważ po drugiej stronie powinna być spirala pokryta masą nazwojową.
    Znajdywałem takie przemysłowe o fi - 40cm.
    Wtedy przyciąć do wymiaru i włożyć masą w kierunku ognia.

  7. #3427
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A coś bardziej osiągalnego ?

  8. #3428
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Zrób glinę z trocinami i otynkuj na próbę.
    Jakiś czas potrzyma ale zorientujesz się czy szukać mocniejszego tynku.

  9. #3429
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A nie ma gotowych płyt jak są np. płyty szamotowe 2cm.

  10. #3430
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Są płyty nawet na OLX dostępne.
    Płyta wygodna i dobra do testów ale na dłużej to szybko popęka.
    Wypróbować nie zaszkodzi.

  11. #3431
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A od czego miała by tam niby pęknąć?
    Jak będzie miała luz na rozszerzenie się to nic się nie stanie.

  12. #3432
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Płyta będzie się rozszerzać podobnie jak płyta z blachy i w końcu utraci wiązania.

  13. #3433
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Płyta będzie się rozszerzać podobnie jak płyta z blachy i w końcu utraci wiązania.
    Przecież szamot pęka od tego jak siedzi za ścisło i nie ma gdzie się rozszerzyć.

  14. #3434
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Pęka z kilku powodów

  15. #3435

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    W nawiązaniu do tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7861193
    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl Wymiennik..jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	435986  

  16. #3436

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jest warstwa żaru nie świruje.
    https://youtu.be/O9ztQKW9qQ0

    Warstwa żaru eksplodowała=świruje.
    https://youtu.be/0L9OUOGKKf0
    Się przyjrzyj co na filmach widać i nie piszę tu o tym z wypalonym żarem - obejrzyj jeszcze do tego ślady wypalenia i sadzy na wymienniku acz nie wszak pisałeś już o tym – faktycznie – palnik geometrię ma zwaloną i dlatego wyli na lewą stronę.
    Widać oszczędności wychodzą tylko czy aby dla trzech złotników warto sobie tyle i taki obciach robić ale jak kto co lubi i uważa - wszak krawiec kraje jak mu materii staje.

  17. #3437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Dokładnie jak piszesz i myślę tak samo. Ale jak powiedział klasyk: "nie chcem ale muszem"
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ja tam na pałę nie przekładam tylko wykonuje instrukcje.
    Już mi nie kopci z komina więc już przekładać nie muszę.
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jak już ten piec pali poprawnie, to co teraz będziesz robił mtdeusz ???????
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Dopalacz
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Pany.
    Co mam zrobić by czysto spalał bez warstwy żaru?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przecież kopci z 2 stron a tylko z lewej mocniej.
    Diabeł w szczególe jest ukryty - odkryj szczegół i się go pozbądź a diabeł sam precz pójdzie - tylko z kim w tedy będziesz się szarpał ale jak już wyżej pisałem i mi nic do twojej orientacji seksualnej.

  18. #3438

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czyli trza zrobić dopalacz.
    Czyli jak ci wyżej napisałem – dopalacz – dopalacz w życi se może zrobić – tu ino palnik trza jak się należy zbudować tak jak ci na zdjęciach pokazałem i przykryć go katalizatorem Kuźniecowa co też na zdjęciach widać – inaczej się nie da, bo miejsca nie ma.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Sam stawiasz jakieś swiece z drewna w zasyp czy co tam innego.
    Chodzi mi o to, że jak pujdę i dołożę jak typowy kowalski to mi kopci z komina.
    przypomnij sobie jak na mnie nawrzeszczałeś, że ty na świce drewna nie masz i na świcę drewna nie będziesz marnować - ale jak głupkowi widać raz jest mało - choć na kartach forum o tym razy kilka pisałem.

    Świca to tylko nazwa jest taka, to jest drewno układane przed palnikiem, które jak się zajmie, to żar zastępuje a działa to jak zapalniczka Zippa.
    Z tej świcy płomienia nie zdmuchniesz i jak paliwo jest suche - płomienia nie zerwie, bo no wewnątrz drewna i w palniku się jara - aby świcy nie rozwalić, to możesz ją czy chcesz - najpierw obsypać a później zasypać i dalej od świcy wszystko po kolei będzie się zajmować i jarać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-02-2020 o 00:58

  19. #3439

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    https://youtu.be/OXxRT89d3zc
    Łogień jest biały tylko ta kamera dostała szwungu i stwierdziła, że będzie nagrywać na czerwono.
    Pali się węgiel,drewno,zrębka i niech ktoś zgadnie co jeszcze?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To jest mój wymiennik.
    Załącznik 435635
    I jeszcze nie wersja ostateczna bo prawica (prawa strona coś się za mocno rozpala zasyp) gdzieś z prawej stronie mi ciągnie lewe powietrze.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tam se cegiełki i blaszaki poustawiaj by ci zadymą z komina nie waliło, smoły hurtowo nie produkowało i domownicy nie musieli się 20 razy na dzień rozbierać i ubierać byś nie musiał rozpędzać do 90 a potem schładzać bo ściągamy kufajki a potem zakładamy kufajki.
    A głupoty to ty pieprzysz jak potłuczony. Smołe popiołem zasypałeś i myślisz,że nie widać?
    A to na filmie gdzie przypomina HG?
    W HG w komorze wstępnej nie ma ognia jest tylko sam żar.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Miejsce na dopalacz jest.
    Jak mam żar czy drewno przed palnikiem to mi nie kopci.
    Tylko chodzi mi o to, że muszę robić jakieś rytuały z drewnem itp.
    Głupku – przecież katalizator Kuźniecowa za dopalacz robi – dostałeś film Stubborn -a dlaczego nie odwiedziłeś kanału jego : https://www.youtube.com/channel/UCw1...9ByDLlVTkXM0cg – w którym jest wszystko od A do Z a o czystym spalaniu masz wszystko tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=JY5_...a5aM5fQqYXXUS3.

    Jest w tym o katalizatorze Kuźniecowa – jest jak podgrzane powietrze do dopalenia podawać trzeba – jest o kondensacie w piecu i kotle oraz kominie – jest o wilgotności paliwa jego kaloryczności i sprawności uzależnionej od wcześniejszego – jest jak palenisko trzeba prowadzić by się z niego nie dymiło i jak jarać by przez komin paliwa nie wywalać jak i wiele / wiele innych i ciekawych rzeczy poświęconych czystemu spalaniu.

    Czemu nie ruszyłeś tej swojej sto lat nie mytej i się tym nie zainteresowałeś tylko pociskasz wciąż i ciągle jakieś pierdoły, od których pośladki zaciska i filmy pokazujesz z wypalanego żaru, chełpiąc się przy tym jakie to niby masz czyste spalanie.
    Kiedy przestaniesz syf robić na stronach forów.
    Dlaczego nie pokażesz komina jak ci nie płomień a żółta dzicz szaleje gdy w palenisku jest jeszcze nie wyżarzone paliwo.
    Dlaczego nie pokażesz jak dłonią czopucha dotykasz czyźby dlatego, że jak w palenisku jest nie wyżarzone paliwo, to czopuch jest w kolorze czerwonym.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-10-2019 o 20:50

  20. #3440

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czopuch jest w kolorze niebieskim a nie czerownym
    To co rozkręcamy impreze?
    https://youtu.be/CiyZW01YzB4
    Mówiłeś, że Ruska myśl techniczna jest zła.

    Porównując na YT ich filmy z naszymi, to my za nimi a przed mami jeszcze murzyni. Co na forach za bardzo nie wiem ale to z czym się spotkałem u nich jak u nas nie ma takiego syfu i u nich się z czymś takim nie spotkałem jak spuszczanie świerzaka po brzytwie, wypisywanie głupot, bredni i nie prawdy oraz radzenia innym tego czego radzący sam sobie by nie zrobił, wypisywania innym co mają se zrobić tylko dlatego, że piszący przy kasie o tym co pisze, to chciałby to mieć albo już to posiada a wszystko dla kolejnego wpisu i zboczonej zabawy – do tego co na filmach pokazują ich państwo nie dyma obywatela dla swojej zabawy, przyjemności i możności okradania z tego co obywatel ma prawem zagwarantowane. Nie pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-02-2020 o 00:57

Strona 172 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony