dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 190
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 3794
  1. #1781
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    @damian

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kazimierza Wielka
    Kod pocztowy
    28-500
    Posty
    30

    Domyślnie

    @Petia

    Witam i pozdrawiam będę miał problem z twoim palnikiem, nie mam jak go zmieścić do mojego Buderusa dlatego tak bardzo chodziło mi o wymiary. W moim przypadku odległość od rusztu do wiszącego wymiennika to około 12 cm. a odległość od tylnej ściany do początku wiszącego wymiennika to około 8 cm. i zastanawiam się co z tym fantem zrobić ? pewnie przeprowadzałeś różne próby powiedz mi czy można coś zmienić w tym palniku czy najlepiej zostawić wszystko w orginale ??

  2. #1782
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Damian
    myślę, że to nie problem, u mnie jest 9,5 i 14, najważniejsze to zrobić ten okrąg i musie się rozszerzać ku górze i jakiś gzymsik z tyłu. Ty chcesz wylewać, czy rzeźbić?
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  3. #1783
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    @damian

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kazimierza Wielka
    Kod pocztowy
    28-500
    Posty
    30

    Domyślnie

    Będę próbował rzeźbić mam kilka pomysłów na to będę próbował ciekawe co z tego wyjdzie aż się boje

  4. #1784
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Damian
    Nie musisz rzeźbić ty wszystkie cudowianki. Zrób kółka tylko w dolnej części
    Na takim palniku mi bardzo dobrze szło, ale było to za proste i chciałem jakoś wyczuć ruch gazów w górnej części palnika, dlatego dalej kombinowałem, możliwe, że wystarczyło by i takiej konstrukcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3435.jpg
Wyświetleń:	834
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	286927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3433.jpg
Wyświetleń:	805
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	286928Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3438.jpg
Wyświetleń:	763
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	286929Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3437.jpg
Wyświetleń:	780
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	286930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3436.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	286931

    AVE5074
    U mnie starczało na 10-12 godzin palenia, potem trzeba odpopielić, ale to przy pracy na maksa jak na dworze minus 15 było.
    PW podawane jest z rusztu prze wlocie do palnika
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 27-11-2014 o 17:10
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  5. #1785
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    @damian

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kazimierza Wielka
    Kod pocztowy
    28-500
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam taki plan żeby z cegieł szamotowych połówek powycinać półksiężyce od najmniejszego do największego i poukładać je jeden na drugim, trzy z prawej i trzy z lewej. Chyba niedokładnie opisałem to co siedzi mi w głowie ale postaram się zrobić to wszystko i wrzucę jakieś fotki.

  6. #1786
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łyk&

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam.
    jaarecki
    Testuję, testuję ale na starym palniku - bo jest dobry. Nakładka jest pełna. Jest suchość dymku nie widzę bo ciemno jak palę - taki czas.Tamta fotka była poglądowa do nowego. Zanim go zamontuję to chcę być przygotowany na różne ewentualności. Też myślę o takim rozwiązaniu. Tylko powietrze na dwie strony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawirowywacz I.jpg
Wyświetleń:	696
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	287000
    Pozdrawiam.

  7. #1787
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łyk&

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam.
    Petia, a jakby to Twoje cudo wykonać i zamontować miseczkę pod kątem 40 stopni?. Popiołek łatwiej usunąć. Wszystko do przemyślenia.
    Pozdrawiam.

  8. #1788
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Damian
    Właśnie coś takiego chciałem ci zaproponować.
    Łyk&
    Tam jest taki ruch, że na razie popiołu niema, zobaczymy, co będzie dalej, ale jak coś to pogrzebaczem łatwo się usuwa. Mam taką wersje skróconą dla takich zadań.

    Dziś nagrałem krótki filmik, żeby zaprezentować kolegom, co to jest ten węgiel 34.2. Jest spalany bez żadnych dodatków. Proszę zobaczyć, w momencie otwarcia drzwiczek, brak dymu, jak tylko ciąg zanika, zaczyna intensywne kopcić.
    https://www.youtube.com/watch?v=rdtN1Ff_jT4
    Na płomiennym, lub na drewnie można dość długo trzymać otwarte i nic nie będzie leciało.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 01-11-2014 o 23:22
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  9. #1789
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    podczas sezonu grzewczego zauważyłem że bardzo ważna jest jakość opału czy to będzie pellet i czy inne paliwo nie oszukamy procesu spalania

  10. #1790

    Domyślnie

    Witam

    Koledzy, jestem na roku od forum i od tego czasu próbuje palić ekonomicznie w moim górniaku - od góry. Posiadam piec taki jak w opisie, który wydaje się być delikatnie przewymiarowany szczególnie w okresie jesiennym/wiosennym a idealny na zimę. Piec wyłożyłem szamotem efektem czego jest zmniejszenie komory zasypowej o jakąś 1/3. Po zasypaniu wiaderka węgla (około 10kg) poziom węgla jest lekko pod drzwiami załadowczymi (więcej jak 15kg nie upchnę). Problem jest taki ze pomimo spalania od góry komin i tak trochę kopci... z moich obserwacji wynika że żar zbyt szybko przenosi się na spód paleniska czym to może być spowodowane? zbyt duża ilość PG?
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  11. #1791
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    @damian

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kazimierza Wielka
    Kod pocztowy
    28-500
    Posty
    30

    Domyślnie

    Kolego ale w tym temacie dyskutujemy na temat kotłów dolnego spalania to pytanie bardziej by pasowało w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...gla-kamiennego

    @Petia
    dzisiaj po pracy na szybko zrobiłem kopie twojego palnika ale wymiary dostosowałem do swojego kotła zobaczymy co z tego będzie ??

  12. #1792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Dikij.Petia najbardziej by mi pasowało podać PW na tylnej ścianie tego palnika na środku tam pod tym gzymsem - tylko czy to się sprawdzi? Aha czy można stwierdzić czy mam podawane w miarę prawidłowo PW po wymiennikach? Pisałeś że ty podajesz PW przed wlotem do palnika bo różnie ludziska podają.
    Korci mnie twój palnik jednak odpopielanie co 12h przy paleniu w DS troszku mierzi i zniechęca. Ty powyżej tego palnika już więcej ceramiki nie masz? Bo może przesadziłem bo mam dane cegły do samej góry cały kanał wyłożony 50-60cm wysokości.
    Nie myślałeś by wykorzystać rurę szamotową kominową taką okrągłą i na tej bazie zrobić palnik- może mniej roboty by było?

  13. #1793

    Domyślnie

    AVE5074
    najbardziej by mi pasowało podać PW na tylnej ścianie tego palnika na środku tam pod tym gzymsem - tylko czy to się sprawdzi?
    Sprawdź palnik w moim podpisie- sprawdza się.
    Palił ktoś z Was ekogroszkiem w DS ?
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 03-11-2014 o 21:42
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  14. #1794
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Samym ekogroszkiem paliłem, ale to jeszcze przed przeróbkami (z dmuchawą, bez niezależnego PW i bez zmniejszonego paleniska) i mi się bardzo spiekało i zawieszało.
    Teraz palę mieszaniną orzecha II, groszku i miału w proporcjach tak pi razy oko 25/25/50, dodaję najtańszego miału aby jak najbardziej spowolnić zajmowanie się wsadu i tym samym zmniejszyć moc i wydłużyć stałopalność. Zeszłego sezonu poszło mi jak dobrze pamiętam ok 1,5 t orzecha II i 0,7 miału (mieszanką paliłem od około połowy sezonu) Pali się fajnie, nie zawiesza się. Jeżeli wynik powtórzy się w tym sezonie( w zeszłym było kiepsko z mrozami) to nie widzę sensu dalszych przeróbek.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  15. #1795
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Kvothe
    Możliwe, że za dużo PG lub za duże przestrzeni między kawałkami węgla. Spróbuj dodać miału lub daj połowę węgla, na to papier i około 1 cm popiołu, a w środku zostaw otwór jakiś 10cm, na to resztę węgla. I musisz zapewnić PW. Jak nie masz KPW, to otwórz drzwiczki zasypowe na 0,5-1cm.

    AVE5074
    W moim palniku PW musi być podawane przed dyszą, inaczej nie będzie działać. Jak chcesz podawać z tyłu, to zrób proponowany przez kolegęjacbelfer
    To trzeba być geniuszem, żeby po stanu wymiennika ustawiać PW , jak tak nie potrafię. Niby teraz, jak już wszystko pomierzyłem, to po wyglądzie sadzy, mogę stwierdzić, czy mam za dużo PW, czy za mało, ale i tak to jest takie gdybanie raczej.
    Odpopielanie, niema nic spólnego z palnikiem, można go ustawić wyżej żeby się nie zapopielał. U siebie odpopielam częściej, bo mam małe palenisko, nie chcę zwiększać i kisić.
    Ceramiki nie mam, bo niema potrzeby, ale u ciebie musi być, bo masz palnik z liniowym wyrzutem gazów.
    Nie wiem czy taka rura wytrzyma, ale można spróbować. Ja u siebie często wylepiałem prowizorki z zaprawy do szamotu z Castoramy 5 kg za 15 zł. Nigdy nawet jej nie suszyłem, i bardzo dobrze się sprawowała.

    jacbelfer
    Ja próbowałem z ciekawości, ale to jest nieopłacalne bo mała kaloryczność i wysoka cena. Może pomyśl o antracycie, chyba można go kupić przez internet.

    cysiokysio
    A jaką powierzchnie ogrzewasz i jak ocieploną? Ja u siebie też chcę uniezależnić PW, bo przy moim sposobie podawania, teraz, jak zmniejszyłem ilość PW , nie mogę kontrolować mocy, nawet na 1mm szczelinie koks rozgrzewa się do białego koloru. Wcześniej powietrze leciało na skróty, jako PW, bo miałem dużo wolnego rusztu przed palnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 05-11-2014 o 22:46
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  16. #1796
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    160m2 po podłogach (123m2 użytkowej) ściany 25cm poroterm+15 styro,podłoga 10cm styro, dach 25 cm wełny. Trochę podłogówki + grzejniki.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  17. #1797
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Masz dobry wynik, można by było spalić jakichś 200 kg mniej, ale za rachunek częstszego biegania do pieca.

    Dorobiłem dziś niezależne PW. Skorzystałem z patentu kolegi Łyk&. Tylko użyłem bloczek z betony komórkowego, wyciąłem w nim zęby pod ruszt wodny, powietrze puściłem z otworu dmuchawy i całość uszczelniłem wełną. Jako że wyciągnąłem z pieca swoją Piramidę Cheopsa, to spróbowałem, jak to działa na drewnie. Ruszt założyłem szamotem żeby PG szło od strony rusztu pionowego. Rozpaliłem drobnymi kawałkami z łat sosnowych, na to dałem 5 grubych kawałków rok sezonowanej śliwki mirabelki. Kawałki ok.15-20 cm średnicy, nie rąbane, tylko najgrubszy 25cm rozrąbałem na pół. Na sośnie palnik bardzo ładnie reagował na zmianę PW, przy maksymalnie otwartym PW sonda pływała 30-40mV(4-6% tlenu), jak stopniowo przymykałem, to napięcie odpowiednio rosło do 200-400mV(poniżej 1%) przy całkiem zamkniętym PW i jeden raz nawet, jak bardzo mocno paliło się, to skoczyło do 900mV(na zamkniętym PW), co świadczyło o niepełnym spalaniu( zawartość CO w spalinach). Ale nawet przy tym spalanie było bezdymne, bo substancje tworzące dym, są ciężkie i dlatego są spalane w pierwszej kolei. Jak sosna się spaliła, to mirabelka paliła się wolno, ze względu na duże kawałki i w spalinach było niewielkie stężenie CO(poniżej 100ppm). W jakimś momencie palnik przestał dudnieć, CO bardzo wzrosło i pojawił się dym. Przyczyną było to, że z dołu się wypaliło, był tylko żar, a reszta drewna się zawiesiła na szamotowych płytkach. Po zrzuceniu na dól wszystko wróciło do normy. Ale nie podobało mi się, jak palnik pracował, bo brakowało mu gazu. Dołożyłem drobniejszych kawałków z góry, podałem trochę PG przez drzwiczki zasypowe i po chwile wróciło ładne dudnienie i poziom CO w spalinach spadł do zera. Też zamknąłem PW, bo wystarczało tlenu z PG. Sonda pokazywała 2-3% tlenu w spalinach. Po tym wszystkim, mogę z czystym sumieniem polecić ten palnik do spalania drewna. Dla interpretacji swoich pomiarów korzystałem z tych wykresów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KS1-Grafik.gif
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	287656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KS1-Grafik-3.gif
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	287657
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 05-11-2014 o 22:45
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  18. #1798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    AVE5074


    Sprawdź palnik w moim podpisie- sprawdza się.
    Siemanko już dawno oglądałem twój palnik bardzo fajna konstrukcja (lepiej jak masz gardziel dzieloną na pół?-ten wlot..)
    Z rysunku wynika że podajesz PW w najwęższym miejscu a twoje najwęższe miejsce wypada zaraz na brzegu zaraz przy ruszcie? bo ja mam przewężenie dużo dalej od rusztu więc może mam za niską temp. tam ale to nie problem bo mogę to dowolnie przerabiać bez rozbierania (czułem że może będą poprawki i wymiany dlatego tak to zmontowałem)

    Dikij.Petia
    "W moim palniku PW musi być podawane przed dyszą, inaczej nie będzie działać. Jak chcesz podawać z tyłu, to zrób proponowany przez kolegęjacbelfer"
    Z tym by nie było problemu - z tyłu mam wlot - otwór w tylnej ściance kanału (u mnie boczna ścianka kotła jest tylną kanału dopalacza) i to nie problem przystosować twój odlew by podać PW we skazane przez Ciebie miejsce ale odlew musiałby być o wymiarach wysoki na 11.5cm x 15 szer x 13-15 cm głębokości (to musze dokładnie pomyśleć)

    "Odpopielanie, niema nic spólnego z palnikiem, można go ustawić wyżej żeby się nie zapopielał. "
    To dobry pomysł-dzięki za podpowiedź- tylko nie mogę na zdjęciach okreścić jak jest pochylona i wyprofilowana ta podłoga w samym twoim palniku; bo sam kształt mniej więcej wiem o co ci chodzi- żeby to wszystko wirowało i mieszało.

    "Nie wiem czy taka rura wytrzyma, ale można spróbować. Ja u siebie często wylepiałem prowizorki z zaprawy do szamotu z Castoramy 5 kg za 15 zł. Nigdy nawet jej nie suszyłem, i bardzo dobrze się sprawowała."
    Myślałem o tym jako o formie na zewnątrz można by oblać zaprawą-taka pomoc w profilowaniu ta rura

  19. #1799
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał AVE5074 Zobacz post
    odlew musiałby być o wymiarach wysoki na 11.5cm x 15 szer x 13-15 cm głębokości (to musze dokładnie pomyśleć.....jak jest pochylona i wyprofilowana ta podłoga w samym twoim palniku
    Przy takich rozmiarach możesz tarczą 115mm wyciąć półksiężyc z cegły 6-ki. Ale wysokości brakuję, u mnie jest 14cm, a ty chcesz dać palnik wyżej. Bo z góry też ma być gzyms, u mnie za niego służy wymiennik. Podłoga przy dyszy jest pochylona, a w komorach bocznych pozioma, profilowanie bez znaczenia, można tą część pochyloną rozszerzyć ku górze, odwrotnie niż na zdjęciach, wtedy miałem inną koncepcje
    Patrzyłem na twój palnik na info.ogrzewanie, masz tam troczę za wąskie przejście z części ceramicznej do wymiennika, w tym miejscu może tłumić przepływ. I ogólnie, to trzeba tam przerobić cały dół, bo za mało miejsca i zabrać cały szamot z tylnej części kanału.
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  20. #1800

    Domyślnie

    czemu w komorach bocznych powinna być pozioma? bo nie rozumiem tego

Strona 90 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony