dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 333

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    kol. b-tomek
    Ad.6. Przykład o jakim mówisz jest odosobniony, jaki to budynek? W krajach skandynawskich WM to standard od kilku dekad i nik tam nie czyści kanałów i to nie dlatego że to ignorują.

    Ad.5. Ja od dwóch lat jestem zasilany z linii napowietrznej 15kV przebiegającej przez las i tylko raz w tym roku miałem zanik zasilania na 24h. Co do zakłóceń wynikających z harmonicznych stałoprądowych to masz rację, mimo tego przesadnie uwypuklasz problem. To co w takim razie powinno sie dziać w obrębach stacji przekształtnikowych prądu stałego których to zawartości harmonicznych są xx większe niż silników stałoprądowych?

    AD.4. temat jest o domach ekologicznych, dlatego odpowiedz na wcześniejsze pytanie. Uważasz że wydobywanie gazu łupkowego jest ekologiczne? Ponadto nie odnoś się do sytuacji i cen w USA, bo my jesteśmy w EU, a ona rządzi się innymi prawami.

    Ad.3. Wiekszej bzdury nie słyszałem!!! O jakiej nadwyżce Ty mówisz skoro nasz średni dobowy import en.el ze to 10GWh!!! Moc zainstalowana a moc uzyskiwana to dwie odmienne rzeczy. Cała północna część polskiego systemu energetycznego ubolewa z powodu niedoboru generacji en. el. Problem to brak zdolności przesyłowych, który właśnie jest na pd Polski. Od 2-3 lat są problemy z konserwcją elektrowni, bo nie ma zgody na wyłączenia, a wynika to własnie z niedoborów mocy.
    Ostatnio edytowane przez Lobo_M ; 30-01-2012 o 19:09
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony