dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 17
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 333
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ja widziałem rozprutego jada kilkanaście lat temu .Z kwasówki zrobiony i tak wyglądał .Wysoko wydajny.Pozwijane rurki to dłuższe rurki . Gigantyczna powierzchnia wymiany ciepła w rurze fi 150.Piwko? Przecież to gorzkie jest .

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Widać nie mam smaku bo mnie smakuje

    Dla mnie dzień bez piwka, to dzień stracony

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    http://www.baubiologie.at/asbn/strohbau_technik.html chociażby ...
    nie nawet na cochabitat dawno dawno nie wchodziłem ...
    http://www.fasba.de/ nie bój się kostka idealna do izolacji to taka jak pisałem ... chyba że chcesz styl nebraska to cięższa ...
    To są stare materiały i robione na 'pewne' potrzeby rozwoju technologii..
    uwierz mi, nowoczesne budowy słomiane mają cieższe, inaczej zbite kostki, moze dotrzesz kiedys
    do zdjęć na których widac jak kostka wygląda po jej ucięciu to zrozumiesz.
    Tak słąbo skompresowana kostka jest dość słabym izolatorem rozpatrując choćby
    pierwsze 10cm warstwy od zewnątrz..ale nie w sile jest problem, ale i także w sposobie...

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uganiacz

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Racibórz
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na pewno trzeba wykorzystywać zalety współczesnej technologii w domach, w celu oszczędzania różnego rodzaju energii. Mnie się bardzo podoba pomysł, że do spłukiwania WC wykorzystywana jest woda pochodząca z umywalki. Sam bym u siebie zrobił taką instalację, ale nie na ten moment.

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    No i w tym sęk, "podoba mi się , ale nie na ten moment" i w tym cały szkopuł

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tak słąbo skompresowana kostka jest dość słabym izolatorem rozpatrując choćby
    pierwsze 10cm warstwy od zewnątrz..ale nie w sile jest problem, ale i także w sposobie..
    to czemu w Austrii robili by w balona ?
    z tym http://www.baubiologie.at/europe/aus...ia.html?id=366 kto sobie w takim razie jajcarnie robi ?

  7. #207

    Domyślnie

    kazdy buduje jak umie i jak rozumie..nikt nikogo w balona nie robi

  8. #208

    Domyślnie

    A jak juz bym mial taki zestaw z linka, ktory nie dziala to w jaki sposob siec energetyczna bedzie ode mnie odbierac prad?

    Nie musze ich informowac o takim zamiarze?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    W ogole nie będzie odbierać prądu.
    No dobra, to jesl kupie taki zestaw to co sie dzieje z nadwyzka, mam sobie jakies grzalki zamontowac czy standardowo akumulatory?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    W ogole nie będzie odbierać prądu. Na dzień dzisiejszy przy takich małych instalacjach nie możliwe jest spełnienie warunków przyłączenia takiej elektrowni. Ponadto trzeba mieć koncesje na sprzedaż i produkcję prądu. ale... po nowelizacji prawa które teoretycznie miało wejść już w zeszłym roku będzie można odsprzedawać każdą ilość energii bez potrzeby rejestracji firmy i koncesji a w dodatku drożej niz sam kupujesz od dostawcy bo to energia ekologiczna. Niestety na dzień dzisiejszy nie wiadomo jaki będzie końcowy wygląd ustawy narazie jest tylko projekt. Tak czy inaczej wprowadzić projekt jako polska musimy bo UE tego wymaga inaczej będą spore kary.

    W każdym razie jak ustawa już wejdzie, będzie nowelizacja prawa energetycznego i ustawa o energii odnawialnej to będzie wielkie bum na takie zestawy a wtedy ceny ostro pójdą w górę. Poza tym teraz niebawem Unia wprowadza cła na chińskie panele ok 30% też do końca nie wiadomo ile, to ceny jeszcze podskoczą.
    Będzie odsprzedawany prąd drożej niż w zakupie. Toż to paranoja Co sprytniejsi będą tylko prąd przekazywać i zarabiać różnicę . I zapłaci jak zwykle społeczeństwo.

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Będzie odsprzedawany prąd drożej niż w zakupie. Toż to paranoja Co sprytniejsi będą tylko prąd przekazywać i zarabiać różnicę . I zapłaci jak zwykle społeczeństwo.
    a jak
    Będziem sprężać powietrze wiertarka, pralka, gorzej z gotowaniem, ale na upartego mogą mnie cmoknąć

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kupujcie,kupujcie fotowoltaike,bo niechybnie podrożeje ,

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A może żąd się zmieni za 2 lata i poznamy co to wolność ekonomiczna i gospodarcza. I nie będzie potrzeby koncesjonowania licencjonowania i innych regulacji MEWów może do lamusa odejdzie Wyższy urząd górniczy i ceny materiałów spadną o 70 % . A mówienie że coś się wydarzy sprawia że i tak nie mamy na nic wpływu

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    żąd nie rząd LOL

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    a więc po kolej

    ...


    Andrzej.K
    Nie to nie jest paranoja. Tak jest w Niemczech i tak zakłada wstępny projekt ustawy Polskiej. Twój prąd będzie droższy bo to energia ekologiczna. Nie spalasz przecież węgla albo opon, żeby uzyskać prąd.

    ....
    Paranoją jest że z podatków ma się dopłacać do tak zwanej "ekologicznej energii"
    Po 1 takie wyrażenie to wymysł biurokratów którzy nie mają pojęcia o przyrodzie.
    Po 2 dlaczego nie można spalać paletów z siana czy rzepakowych wytłoczek sprasowanych. Toż to czysta ekologia.

    Ale oczywiście wprowadzając regulacje jej wytwarzania każdej energii , będzie generować koszty. Za które ktoś będzie musiał zapłacić! Najlepiej wszyscy

    Wprowadzanie jakichkolwiek regulacji związanych z energetyką ,wytwarza problemy z jej pozyskaniem. Co się przekłada na każdy segment gospodarki. A co z tym idzie na jakość życia obywateli. Regulacje odnośnie szkodliwości środowiskowej można by było jeszcze zrozumieć .np( by kowalski z opon za płotem turbin nie napędzał) Lecz cała reszta to idiotyzm.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ależ można spalać brykiet ze słomy czy pellet z rzepaku. Trzeba go tylko kupić.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KubaWawa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Każdy z Was ma rację, ale trzeba przyznać, że miedź to element, który zmniejszy zużycie energii. Fakt, jest to trochę większy koszt na początku, ale później widać różnice. Wiem bo wymieniałem rury i przewody w domu na miedziane.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    . Fakt, jest to trochę większy koszt na początku, ale później widać różnice. Wiem bo wymieniałem rury i przewody w domu na miedziane.
    cuda na kiju ... nagle miedź sprawia cuda na rozgrzewkę bo mało wody fakt od razu pełna moc .
    Tylko koniec grzania i równie szybko ... stygnie.
    Jak byś ciut się fizyką pokalał to byś wiedział że energia to energia i robienie innych cudów jak grzejniki żeliwne ze złomu jest przepłacaniem .
    Więcej dobrego zrobisz jak zaczniesz dmuchać jakimś wiatraczkiem w te grzejniki.
    Paranoją jest że z podatków ma się dopłacać do tak zwanej "ekologicznej energii"
    Po 1 takie wyrażenie to wymysł biurokratów którzy nie mają pojęcia o przyrodzie.
    Po 2 dlaczego nie można spalać paletów z siana czy rzepakowych wytłoczek sprasowanych. Toż to czysta ekologia.

    Ale oczywiście wprowadzając regulacje jej wytwarzania każdej energii , będzie generować koszty. Za które ktoś będzie musiał zapłacić! Najlepiej wszyscy

    Wprowadzanie jakichkolwiek regulacji związanych z energetyką ,wytwarza problemy z jej pozyskaniem. Co się przekłada na każdy segment gospodarki. A co z tym idzie na jakość życia obywateli. Regulacje odnośnie szkodliwości środowiskowej można by było jeszcze zrozumieć .np( by kowalski z opon za płotem turbin nie napędzał) Lecz cała reszta to idiotyzm.
    stąd mam to tam gdzie światło nie dochodzi buduję tak aby budynek nie miał potrzeby kombinowania z jakimś spalaniem.

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    opacityblue

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 30-07-2013 o 18:21

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie wiem czemu ale myślę że to reklamiarz z jednym postem odrazu zachwalać hmm

Strona 11 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony