dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cuki

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie Potrzebuję rady w/s ścian

    Witam serdecznie, potrzebuję waszej rady w/s moich ścian. Otóż wybudowaliśmy dom z betonu komórkowego H+H 36 cm odminy 500 ściany są jednowarstwowe. Fundament był lany w maju 2010 a dom zamieszkały od czerwca 2011. Otóż pierwsza zima i mam rysy na tynkach wewnątrz domu praktycznie na każdej działówce. Nie są to pęknięcia ale rysy. Nad drzwiami pionowe, na łączeniach ścian pionowe- w narożnikach i poziome na fugach, czasem ukośne. Nie da się ich zmierzyć bo nie mam tak dokładnej miarki. W domku temp jest 23 stopnie na zewnątrz -5. Trochą zaczynam się niepokoić... Może mnie ktoś uspokoić, że nie tylko mnie to się zdarza? Działówki są z bk 12 cm, nadproża systemowe. Dom na projekcie margo 2. Strop lany, przeliczony z systemowego przez uprawnionego konstruktora krzyżowo zbrojony. Powiem jeszcze że fundamenty są posadowione 1.3 w ziemi, ziemia gliniasta i kazali przekopać się poniżej warstwy iłu czy jakoś tak (takie żółte twarde). Fundament zbrojony podwójnie. Na jesień robili nam betonową opaskę z tarasami dookoła całego domu i ubijali kamień płytą setką, szklanki w szafkach drżały. Nie wiem czy to miało jakiś wpływ. Ściany konstrukcyjne są całe z małymi wyjątkami pod dwoma oknami ale to norma ponoć :/.
    Wczoraj zauważyłam rysę poziomą na ścianie szczytowej w sypialni wzdłuż wieńca tak jakby ktoś ołówkiem narysował gdzie on jest. Na zewnątrz na tynku nic nie widać, tylko od środka. Na tej ścianie jest kaloryfer. Matko jedyna no trochę się niepokoję... a domek ma dopiero rok. Czy to się kiedyś skończy?
    Zaszpachlowaliśmy parę rys akrylem i na razie nie wyłażą, ale są za to nowe...
    Dziękuję za ewentualną troskę bo temat był... tyle że nikt nie pisał że ma rysę na rysie Pomożecie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może fundament pracuje?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cuki

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    No fundament ma prawo pracować- chyba tam troszkę przez jakiś tam czas. Tylko zastanawia mnie różnokierunkowość, jakby dom siadał nierównomiernie to kierunki byłyby jasne... są rysunki w googlach A tu? Tu ponowo, tu poziomo, a tam pajączek. Nie wiem, nie znam się- a możliwe że to skurczowe? A jakie duuuuuuże pęknięcia to bardzo poważny problem? 1mm? 3mm?... u mnie są grubości włosa. Jak blondynka nie wtrącam się, czekam na sugestie.



    Wiem, że to pewnie drobny problem, ale... rany... nikt więcej nie podpowie? Nikt nie ma podobnego problemu?
    Ostatnio edytowane przez Cuki ; 27-01-2012 o 10:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony