dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc w aranżacji łazienki

    Witam serdecznie! Niedługo czeka mnie skończenie hydrauliki w łazienkach i licze na Wasze dobre rady. Może doradzicie mi jak najlepiej i najbardziej funkcjonalnie wykorzystac przestrzeń. Na załączonym rysunku podaje wymiary łazienki. Okno jest wysoko, więc nie przeszkadza w umieszczeniu pod nim czegokolwiek. Po lewej stronie jak zaznaczyłam jest już rura do pralki i umywalki, więc myślę, że funkcjonalny byłby blat po całej długości a pod nim pralka, wpuszczona umywalka i jakaś szafka lub kosz na pranie. W tej łazience będzie tylko wanna no i kibelek. Jak byście to widziel?

    xlenka

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja też planuje w przyszłości zrobić remont łazienki, ale niestety koszty są dość wysokie. Nie jestem specjalistą, ale mnie się bardzo podobaja wanny narożne z możliwościa prysznica. Chcesz sie odprezyc to lezysz w wannie, a jak sie spieszysz zasuwasz sie i prysznic. Miejsce wanny jest uzaleznione od tego gdzie masz rury spustowe i w którym miejscu jest rura od kibelka... Ja bym dała wanne w kąt pod oknem, a kibelek na scianie gdzie sa drzwi. Tylko nie każdy lubi patrzec z wanny na kibelek .. zabudowałabym kawałek luksferami i odzieliłabym kibelek tak ze zrobiłaby sie mala wneka. Ale to juz moja koncepcja i niekoniecznie musi sie to zmiescic musisz wszystko dokladnie wymierzyc.
    Pozdrawiam
    Gosia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gośka_m Zobacz post
    Witaj,
    Ja też planuje w przyszłości zrobić remont łazienki, ale niestety koszty są dość wysokie. Nie jestem specjalistą, ale mnie się bardzo podobaja wanny narożne z możliwościa prysznica. Chcesz sie odprezyc to lezysz w wannie, a jak sie spieszysz zasuwasz sie i prysznic. Miejsce wanny jest uzaleznione od tego gdzie masz rury spustowe i w którym miejscu jest rura od kibelka... Ja bym dała wanne w kąt pod oknem, a kibelek na scianie gdzie sa drzwi. Tylko nie każdy lubi patrzec z wanny na kibelek .. zabudowałabym kawałek luksferami i odzieliłabym kibelek tak ze zrobiłaby sie mala wneka. Ale to juz moja koncepcja i niekoniecznie musi sie to zmiescic musisz wszystko dokladnie wymierzyc.
    Pozdrawiam
    Gosia

    Wiec myslisz podobnie jak ja. Dałabym wannę 150x100 dłuższym bokiem pod okno a kibelek na ścianie po lewej jak najbliżej ściany z drzwiami. Bedzie zabudowany, więc zrobi się półeczka, którą pociągnęłabym po całej ścianie i automatycznie zrobi się półka przy wannie na kosmetyki. Widok kibelka mi nie przeszkadza, jak ładny to nawet uroku dodaje Dobrze kombinuje?
    xlenka

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Jakie są odległości między oknem a ścianą i drzwiami a ścianą?
    Jak wysoko jest okno?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Jakie są odległości między oknem a ścianą i drzwiami a ścianą?
    Jak wysoko jest okno?

    Wpisałam wymiary na obrazku

    Ostatnio edytowane przez xlenka ; 27-01-2012 o 16:31
    xlenka

  6. #6

    Domyślnie

    Kibelek zabudowany? Nie moge sobie tego jakos wyobrazic Luksfery sa o tyle fajne ze nie sa tak jak sciana całe i wtedy robi sie klitka, a mozna je róznie ułożyc nie trzeba ciagnoac po sufit. W różnych kolorach ja planuje w przyszłości zrobic taka scianke z biało niebiesko granatowych mniej wiecej na kształt schodków.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Kibelek od ściany bedzie odsunięty o ok 20 cm (szerokość zabudowanego stelaża) - jeśli ta półke pociągniesz po całości to wanna zbliży się do kosza na bielizne.
    Może wygodnie tą półke zrobic od strony okna?

    Opcja z "połeczką" po stronie WC - plus: kosmetyki schowane, minus: mniej przestrzeni obok kosza na bielizne - może byc niewygodnie jesli zdecydujesz sie na dłuższą wanne


    Opcja z półeczką na wprost drzwi - plus: wiecej miejsca obok kosza, minus: widoczne kosmetyki


    PS. Dając wanne 150x100 bedzie mało miejsca na nogi jesli postawisz wc na ścianie z drzwiami "(210-100(wanna)-50(wc)-20(geberit)=40 cm - jesli jeszcze dasz poleczke przy wannie to ok 20 cm)
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 27-01-2012 o 19:18

  9. #9

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za tą wizualizację! Już się widzę w tej łazience! Skłaniam sie do półki na ścianie, głównie z powodu umiejscowienia bateri, którą chciałabym zamontować na ścianie a nie na wannie. Zazwyczaj w wannach narożnych odpływ jest w węższym miejscu i gdy zrobiłabym baterie w drugim końcu siedziałabym na korku. Blat wystarczy na głębokość 50 cm. nawet pralki są takie fajne 40 cm głębokie więc chyba byłoby całkiem do rzeczy.
    xlenka

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli nie masz pralki to oczywiście ze wystarczy blat 40 cm. Wtedy bez problemu zmieści ci sie wszystko - i półeczka i kosz Mnie się też bardziej podoba wersja I - ze schowanymi kosmetykami - nie lubie mieć kosmetyków na wierzchu. Ja jeszcze pokombinowałabym z tym koszem na brudna bielizne - też bym go schowała do szafki. Zrobiłabym coś takiego jak kosz na smieci w kuchni, wysuwany jak szuflada (chodzi mi o cos takiego - tylko oczywiście pojemniki większe: http://cokupic.pl/produkt/Kosz-Pullb...zuflady-600-mm ).
    Ale ja generalnie lubie jak wszystko jest pochowane, stad pomysł z koszem

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    No proszę - Magda mnie ubiegła w pomocy - dziękuję

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie mojej wizji. Męża zdanie jednak różni się od mojego tym, że che wannę prostokątną a ja jakoś nie widzę dobrego rozwiązania. Może jednak on ma rację i da się coś pokombinowac. Na pewno zlew i pralka w tym miejscu co są zostają.
    xlenka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał xlenka Zobacz post
    Dzięki za potwierdzenie mojej wizji. Męża zdanie jednak różni się od mojego tym, że che wannę prostokątną a ja jakoś nie widzę dobrego rozwiązania. Może jednak on ma rację i da się coś pokombinowac. Na pewno zlew i pralka w tym miejscu co są zostają.
    Wanne da rade wstawić, ale na ścianie która jest na wprost ściany z pralka i umywalką - wtedy wejdzie tam całkiem wygodna wanna. Tyle tylko ze wc wtedy ląduje Wam na wprost drzwi - jesli Wam to nie przeszkadza to taka wersja tez może być.
    Po poludniu moge to spróbowac zwizualizować - teraz niestety czasu nie mam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    W tej wizualizacji wanna ma 160 x 75. Między wanną a szafkami z umywalką jest ok. 60 cm więc powinno wystarczyć . Obok wc można zrobić jeszcze szafkę w słupku i tam pomyśleć o koszu na pranie .




    Pralka ma 36, tyle samo szafki pod umywalką (nieco wysunęłam pralkę by było ją widać .
    Na taką wannę można zamontować parawan szklany i mieć całkiem wygodny kącik prysznicowy
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 29-01-2012 o 11:03

  15. #15

    Domyślnie

    Ja jestem za wersja z asymetryczna lub narożną wanna - kibelek schowany, wanna wygodna, miejsca sporo przy wszystkich sprzętach. ładnie i wygodnie!

    wersja z krótka wanna - u mnie by nie przeszła bo maz ma 196cm wzrostu i byłoby mu niewygodnie, wersja z długa wanna - mogłaby ewentualnie byc, ale wolę kibelek schowany, a nie na wprost wejscia
    Ale u Ciebie może byc kompletnie inaczej bo np możecie sie gabarytami różnić

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Zgadzam się z Szocik - wanna asymetryczna wygląda wizualnie lepiej w Waszej łazience . Więc jeśli to dla Ciebie priorytet to wybór jest prosty .




    W planowaniu warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Wygląd to jedno, ale zwróć też uwagę inne kwestie:
    1. wanna asymetryczna zajmuje więcej miejsca niż prosta - zatem zabiera ewentualne miejsce do przechowywania
    2. w wannie 150 cm może być niewygodnie - (to wymiary zewnętrzne wanny, w środku jest 10-20 cm mniej - zależnie od modelu). Skoro jest obok prysznic, to zakładam, że wanna będzie Wam służyć do miłego wypoczynku od czasu do czasu - warto więc by była bardziej komfortowa.
    3. stawiając wannę pod oknem utrudnia się dostęp do niego, kwestia mycia nie jest kłopotem, bo nie robi się tego codziennie, ale jeśli chcesz wietrzyć, to już gorzej (chyba, że masz rekuperator .
    4. co z miejscem do suszenia? zazwyczaj szuka się takiego nad wanną - przy prostej będzie to łatwiejsze i pranie nie będzie wisiało "na oknie" - no chyba, ze masz suszarnię nieopodal

    Póki wszystko jest na etapie planowania warto wyobrazić sobie nasze codzienne funkcjonowanie - wówczas łatwiej podjąć decyzję .

  17. #17

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmowczynią, ale... jesli miałabym wybierać narożna 100x150 czy prosta: 160x75 wybrałabym ta pierwszą - małzonek jak się juz zwinie w rulon to przynajmniej łokciami nie bedzie walił w boki
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 29-01-2012 o 21:12

  18. #18

    Domyślnie

    Julianna16 i Szocik - coolowe wizualki i nie mogłam się nie odezwać

    Xlenka - IMHO - wizualnie wanna asymetryczna wygrywa

    Natomiast jeśli już musi być wanna prostokątna ( w końcu mąż to współsponsor i wspólnik urzadzania, więc jego zdanie też trzeba respektować , to ja jednak wybrałabym większą wannę za cenę WC na wprost drzwi.

    Dlaczego?
    1. Przy tej krótkiej wannie przestrzeń wydaje się poszatkowana. Za cenę WC na wejściu, które też można ozdobnie zaaranżować, masz bardziej uporządkowane wnętrze.

    2. Wanna prostokątna nie musi być 180x80 (wygodnie ale niezbyt wodooszczędnie . Można dać mniejszą wannę, np. 175x70 i ładnie obudować.
    Można np. zrobić półeczki jak tutaj


    albo obudować ją ze wszystkich stron ("wpuszczana" wanna), jeśli ma służyć do kąpieli.
    Tutaj jako inspiracje





    3. Ja WC na wprost drzwi mam, bo nie za bardzo dało rade inaczej i cóż, wszystko zależy od poczucia estetyki własciciela. Mnie na wejściu miska nie przeszkadza. W łazience dużej nie ma wrażenia, że jest w centrum łazienki a aktualnie design armatury łazienkowej jest naprawdę tak estetyczny, że takie rozwiązanie - jeśli tylko czynniki funkcjonalne sugerują takie ustawienie - nie jest IMHO specjalnie kontrowersyjne. Jak zwykle kwestia indywidualnych priorytetów właściciela.

  19. #19

    Domyślnie

    Po namyśle wygrywa wanna asymetryczna! Mam na oku wanne z Sanplastu http://allegro.pl/sanplast-comfort-w...057287037.html
    Ona ma fajny kształt i jest taka jajowata w środku, ponoć wygodna. Pranie będę wieszała na strychu a mąż i tak woli prysznic, więc dopóki nie wykończymy łazienki z natryskiem, będzie musiał się przemęczyć. A grzejnik dać nad sedesem czy nad wanną?
    xlenka

  20. #20

    Domyślnie

    Ja bym dała nad wanną albo w jej pobliżu, żeby ciepłe ręczniczki mieć

    Ale u Ciebie chyba bardziej pasuje nad WC. Chyba żeby poszukać inspiracji z grzejnikami nad wannami asymetrycznymi...

    Jeśli elektryczny, to na pewno nad WC.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony