dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    To co mam zastosować aby najlepiej udało się to zamaskować i jednocześnie dobrze funkcjonowało?

  2. #42

    Domyślnie

    Przy spiro dojdzie koszt tłumików.
    Czy fleksy występują w różnych odmianach (np. z grubszej/cieńszej folii aluminiowej)?
    Są jeszcze kanały a'la flex ale z foli poliestrowej. Sprzedają je również już gotowe, z izolacją.
    http://www.instalacjebudowlane.pl/52...-od-bhres.html
    Rozumiem, że trzymać się od nich z daleka?

    Jest w tym wątku kilku praktyków i wykonawców. Pomóżcie proszę i odpowiedzcie mi w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!&p=5195814&viewfull=1#post5195814
    Dostaję szewskiej pasji. Pełno na forum dysput teoretycznych o WM (opłaca/nie opłaca się, czyścić/nie czyścić, z GWC/bez GWC), a jak przychodzi do odpowiedzi na konkretne pytania, na temat sposobu wykonania instalacji, to... cisza.
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 13-02-2012 o 22:28

  3. #43

    Domyślnie

    na forum pełno różnych zdań, bo każdy ma do własnego prawo
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greennation

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    pionki
    Kod pocztowy
    55-987
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    To jak z tymi kanałami. Lepiej na flexach? Czy w przypadku flexów bawić się jeszcze w skrzynki rozdzielcze czy trójniki wystarczą?
    lepiej na flexach, ale przede wszystkim z powodu bardzo złej jakości spiro dostępnej u nas w sklepach (uwierzcie mi - jest kolosalna różnica między spiro pl a spiro europa zachodnia). Skrzynki rozprężne wpływają pozytywnie na możliwość regulacji i co najważniejsze - dzięki skrzynkom nie słychać z wentylacji odgłosów dobiegających z sąsiednich pomieszczeń.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Odgrzebię ten stary wątek
    No właśnie jak w temacie - spiro czy pe-flex? Na moje zapytanie o wykonanie WM dostałem kilka ofert, większość w dwóch wariantach na rurach spiro lub pe-flex.
    Którą technologię sugerujecie?

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubiś

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja zmontowałem wentylację częściowo z rur spiro sztywnych z blachy ocynkowanej a częściowo z fleksja kupionego na allegro. Na początku cały wyciąg był ze sporo. Po wlaczeniu systemu hałas był nie do wytrzymania. Na odcinku ok 3 m od wentylatora dałem fleksja pozaginanego w węża. Sam flex wyciszył wentylację tak że teraz nic nie słychać. Cały nawiew jest zrobiony na fleksie. Spokojnie można spać przy pełnej prędkości wentylatora. U mnie całość leży luźno na stropie. 20 m fleksa kosztowało ok 150. Przy takiej cenie opłaca się raz na 4 lata po prostu całość wymienić.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby nic wymieniać.
    Zdjęcie wnętrza rury wywiewnej z łazienki po 2 latach użytkowania rekuperacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura.jpg
Wyświetleń:	3988
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	421188

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Odgrzebię ten stary wątek
    No właśnie jak w temacie - spiro czy pe-flex? Na moje zapytanie o wykonanie WM dostałem kilka ofert, większość w dwóch wariantach na rurach spiro lub pe-flex.
    Którą technologię sugerujecie?
    Ja mam sztywne Spiro na czerpni i wyrzutni - łatwo je ocieplić wełną 5 cm.
    Nawiew to Peflex + Sonodec + Spiro tuż przy rekuperatorze. Wywiew to stare kanały kominowe + Sonodec + Spiro.
    Jest idealnie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Odgrzebię ten stary wątek
    No właśnie jak w temacie - spiro czy pe-flex? Na moje zapytanie o wykonanie WM dostałem kilka ofert, większość w dwóch wariantach na rurach spiro lub pe-flex.
    Którą technologię sugerujecie?
    Pe-flex - duże opory, łatwość prowadzenia, cicho, tanio.
    Spiro - małe opory, głośność, potrzeba dodatkowej izolacji.
    W zasadzie jak masz przewymiarowana centralę to pe-flexy, jak na styk to spiro, różnica w przepływach jest spora.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  10. #50

    Smile Tylko Pe-flex nigdy spiro

    Kanały Pe-flex wykonane są z wysokiej jakości tworzywa PE-HD, które zapewnia pełną higienę instalacji. Zewnętrzne karby zapewniają rurze dużą elastyczność oraz wysoką wytrzymałość, a gładka powłoka wewnętrzna minimalizuje opory powietrza w instalacji i umożliwia czyszczenie kanałów.
    System wentylacyjny wykonany z takich kanałów zapewnia większą higieną instalacji. Kanały typu flex lepiej tłumią akustycznie przepływ powietrza więc instalacja jest cichsza. Niestety, kanały miękkie są nieco droższe od kanałów Spiro. Wybór kanałów flex z pewnością wpłynie na końcową cenę inwestycji.

    Peflex daje 50 lat gwarancji, spiro tylko 10 lat



    Ważne aby skrzynki były wykonane ze STALI SZLACHETNEJ

  11. #51

    Domyślnie

    Ważne aby skrzynki były wykonane ze STALI SZLACHETNEJ
    A dlaczego ze "STALI SZLACHETNEJ"?
    Jakie są wady i zalety skrzynki rozprężnej czy rozdzielnej ze stali, a jakie wady i zalety z tworzywa?
    Chyba że patrzysz przez pryzmat ekologii
    Ostatnio edytowane przez margorz ; 23-03-2021 o 15:31

  12. #52

    Domyślnie

    Kiedyś miałem "przyjemność" z tymi skrzynkami ze stali szlachetnej .
    W miejscu zgrzewu już był rdzawy nalot.
    Ale fakt najważniejsze słowa klucze i dobry marketing.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony