dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: drewno czy gres w holu , kuchni o korytarzach

Głosujących
32. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewno

    4 12,50%
  • gres

    28 87,50%
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    Znalazłem na stronie DLH:

    "W ofercie DLH:
    - Parkiet Avangard 14 x 20 x 200-300 mm
    - Deska parkietowa 15 x 75 x 450-1200 mm
    - Deska lakierowana 3L 15 x 150 x 1220 mm"

    te pierwsze wymiary to chyba grubość deski i chyba ta którą oglądałem to ta ostatnia. Jeżeli 20 mm za grubo to 15 może być czy też nie?
    Wilgotnośc tej deski jak pisałem 7-8% nie inaczej. Podłogówka owszem jako uzupełnienie. Wyjatkowo staranne wygrzewanie nawet dwa razy jak trzeba i wilgotnośc 1,5-1,8% wylewki. Kleje nadające się na ogrzewanie podłogowe poliuretanowe. Sprawdzic w opisie producenta. Stosowac również zalecaną przez producenta kleju lub parkietu packi do rozprowadzania kleju. Kleju około 1,5-1,8kg/m2.
    Rób wszystko zgodnie ze wskazówkami producentów. Jeżeli parkieciarz odbiega od tych wskazówek notatka i podpis. powinien również wyjaśnic na piśmie dlaczego. Odbiór wylewek. Sprawdzic poziom. Nie płac wszystko za wylewki. Dopiero po 30-35 dniach. Najpierw rozgrzanie po 21-28 dniach i sprawdzenie jak bedą wyglądac wylewki czy całe spękają czy pozostaną całe.
    Kafle 10mm parkiet 15mm wyrówna róznice kafelkarz klejem. Wylewka w jednym poziomie.
    Czy to są deski lite czy może trójwarstwowe już lakierowane lub olejowane?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No właśnie ta ostatnia była gotowa lakierowana i jednolita (nie warstwowa). Ale Ghost radzi tę środkową i nie wiem co to za jedna. DLH ma b. kiepską stronę, żadnych szczegółowych opisów ani zdjęć ale może dlatego że to jakaś nowość. Parkieciarza chcę wziąć poleconego przez nich, mam nadzieję, że z doswiadczeniem. Co do wylewki na jednym poziomie, nie za duzo potem cackania się z tym klejeniem klejem na pół cm? Nie lepiej od razu wylać więcej pół cm? Jakie są przeciwskazania? Mnie przychodzi jedno, jak zrobią za wysoką wylewkę pod kaflami to nie da się tego zniwelować. A to wyrównanie klejem może być np. na powierzchni metra a potem schodzić do wylewki? Wydaje mi się, że nie ma sensu podnosić o te 0,5 cm całej podłogi jadalni, przedpokoju i kuchni bo przecież na takiej powierzchni taka mała różnica zniknie. A może się mylę?

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Co do deszczułek w środku pisze deska parkietowa..zapewne surowa lita..i wymiar jest najszcześliwszy z tych 3-ech..

    Z tym 0,5cm...hmm..kafelkarz sam jest w stanie to uczynić..na jakieś 2m to zgubi zrobi łagodny spad..ale fachowo jest podnieść o 0,5 cm..wszystko..albo na kleju albo wylewce..
    Jeśli zaś chcesz kompromisu zrób tak ..jak napisałem..i tyle..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    No właśnie ta ostatnia była gotowa lakierowana i jednolita (nie warstwowa). Ale Ghost radzi tę środkową i nie wiem co to za jedna. DLH ma b. kiepską stronę, żadnych szczegółowych opisów ani zdjęć ale może dlatego że to jakaś nowość. Parkieciarza chcę wziąć poleconego przez nich, mam nadzieję, że z doswiadczeniem. Co do wylewki na jednym poziomie, nie za duzo potem cackania się z tym klejeniem klejem na pół cm? Nie lepiej od razu wylać więcej pół cm? Jakie są przeciwskazania? Mnie przychodzi jedno, jak zrobią za wysoką wylewkę pod kaflami to nie da się tego zniwelować. A to wyrównanie klejem może być np. na powierzchni metra a potem schodzić do wylewki? Wydaje mi się, że nie ma sensu podnosić o te 0,5 cm całej podłogi jadalni, przedpokoju i kuchni bo przecież na takiej powierzchni taka mała różnica zniknie. A może się mylę?
    Pod płytki podłogowe daje się około 4mm kleju. Wyrównac klejem!
    Jak będziesz kładł płytki to powinieneś miec już w domu kawałek deski aby kafelkarz mógł ustalic wysokośc płytek. Kleje na ogrzewanie podłogowe pod płytki muszą by elastyczne (pracowac razem z wylewką) tzw. flex np. Mapei.
    Kafelkarz powinien wykleic w ten sposób aby pod kafelką nie powstały puste przestrzenie (ogrzewanie podłogowe).
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Panowie jesteście niecenioną pomocą. Jeszcze raz dzięki. Byłem wczoraj na targach budowlanych i trochę mnie zmartwili "parkieciarze". Odradzali mi drewno na podłogówkę a szczególnie palisander bo mówili, że się rozeschnie na pewno. Do tego jeżeli już to polecali jakieś deski 8mm grubości, co Wy na to? Wydaje mi się jako laikowi, że jeżeli ustawięna podłogówce maksymalną temperaturę jakiej nie ma przekraczać (chyba jest to możliwe w systemach regulacji) to powinno być ok. Jak pisałem będę miał dodatkowo grzejniki w salonie oraz kominek z płaszczem.

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    jesli uczynisz tak mniej wiecej jak jarekkur ci napisał..bedzie ok.

    wiekszosc parkieciarzy boi sie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #147
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ok będę wszystko sprawdzał. tak sobie myślę też o kwestii olejowania czy lakierowania (wiem, ze to było w innym wątku). Ale przy lakierowaniu i cyklinowaniu zgarniamy kilka mm podłogi, a jeżeli podłoga drewniana łączy się z płytkami to po kilku cyklinowaniach zrobi się próg. Przy olejowanej podłodze jest chyba inaczej. Czy tak?

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmm jak zapuścisz olej też musisz cyklinować i to głębiej (olej znacznie głębiej nika niż lakier podkładowy)..jak dla mnie to..wychodzi z czasem na to samo czytaj nie ma większego znaczenia
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    Ok będę wszystko sprawdzał. tak sobie myślę też o kwestii olejowania czy lakierowania (wiem, ze to było w innym wątku). Ale przy lakierowaniu i cyklinowaniu zgarniamy kilka mm podłogi, a jeżeli podłoga drewniana łączy się z płytkami to po kilku cyklinowaniach zrobi się próg. Przy olejowanej podłodze jest chyba inaczej. Czy tak?
    Sytuacja z różnicą wysokości między posadzkami drewnianą a ceramiczną wyglada tak::
    Najpierw przez 10 lat (zalezy od uzytkowania i pielegnacji) masz obie posadzki a jednej wysokości oddzielone dylatacją z korka.
    Po 10-12 latach cyklinujesz i masz na dal równo poniewaz w tym obszarze drewno zostanie tylko oczyszczone z lakieru bez zbierania substancji drzewnej (0,3mm). Po nastepnych 10-15 latach podobnie.
    Warunek, że podłoże będzie dobrze wykonane i przygotowane a więc nie popęka i nie zapadnie się. Przy olejowaniu mozesz problem utrzymac na podobnym poziomie jezeli zastosujesz olejo-wosk rapid (szybko schnący 4 godziny) zamiast oleju który działa jak impregnat a zawarta w nim terpentyna wprowadza go jak pisze ghost 34 w głąb drewna nawet do 0,5mm.
    Profesjonalista z ustawioną i wyregulowaną profesjonalną cykliniarką i maszynami towarzyszącymi wykona to tak jak opisałem!!
    Te kilka milimetrów podłogi to się zgarnia i to bez znaczenia czy olejowana czy lakierowana, jeżeli jest zniszczona, ma dziury, dołki, deformacje itp.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony