Cytat Napisał selius Zobacz post
peter4x5 - ze ogrzewac dom trzeba to kazdy glupi wie, ale dziwi mnie to ze temperatura tak spadala po jednej nocy (12h), czy wedlug Ciebie te domy trzeba ogrzewac przez cala dobe? To w czym on cieply...

Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/
Z tego co juz wiem to teraz mam za bardzo szczelny dom... otworze okno i w tedy wentylacja dziala prawidlowo, czyli wciaga a nie dmucha.
Co radzicie? Okien wolal bym nie rozszczelniac bo nie po to placilem tyle za dobre okna zeby je teraz rozszczelnic...
Komin mam zakonczony kratkami, bez zadnej nasady.

Peter mozesz pokazac kratki ktore zapobiegaja ciagowi wstecznemu? Bo nigdzie nie moge ich znalezc.
nie jestem przekonany czy masz zbyt szczelny dom
to ze jest ujemny ciag moze oznaczac ze masz ujemne cisnienie wewnatrz budynku w stosunku do zewnetrznego otoczenia
przyczy moze byc wiecej niz zbyt szczelny dom
piec, wentylatory w kuchni i lazience moga powodowac takie ujemne cisnienie, a ze powietrze wedruje najlatwiejsza droga wiec dmucha przez kanaly
zbyt szczelny dom charakteryzuje sie wysokim poziiomem wilgoci, kondensacja na scianach , oknach, jesli takiej nie masz tzn. ze masz duzo przedmuchow, co tlumaczyloby szybkie wychladzanie
konstrukcja scian utrudnia przeplyw wiec najbadziej czujesz kanaly, gdzie jest maly opor
co nalezaloby zrobic to uszczelnic wszystkie niedorobki, zrobic test szczelnosci domu i dobrac zasilanie swiezego powietrza z zewnatrz z wymiennikiem, zeby bylo modnie i nowoczesnie
masz w kotlowni dodatkowy wlot dla swiezego powietrza dla pieca?
co do wychladzania , to nawet jesli nie czujesz przedmuchow nie oznacza ze ich nie ma, jesli masz nieszczelnosci w czesci zewnetrznej sciany to nastepuje wychlodzenie izolacji i masz straty poprzez osb lub gk, ktore nie sa najlepszymi izolatorami, jesli dolozysz do tego wszystkie mostki typu gwozdzie sruby, rurki itd masz to co masz - zimny dom i nie ma to nic wspolnego czy jest on z cegly czy drewna, zapytaj ilu ludzi ma zimne murowane domy

zastanawialem sie po co Ci te kanaly wentylacyjne, z doswiadczenia wiem jak duzo wysilku i doswiadczenia trzeba wlozyc zeby zrobic naprawde szczelny dom, i smie watpic zeby jakikolwiek budowniczy w Polsce wlozy taki naklad pracy w proces tworzenia naszy wymarzonych domow, pomijam energetycznych desperados (wlascicieli) ktorzy w trakcie budowy sledza kazdy otworek i lepia go be zapobiec przedmuchom