dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    peter4x5 - ze ogrzewac dom trzeba to kazdy glupi wie, ale dziwi mnie to ze temperatura tak spadala po jednej nocy (12h), czy wedlug Ciebie te domy trzeba ogrzewac przez cala dobe? To w czym on cieply...
    W tym, że traci MAŁO CIEPŁA, a zatem wymaga mało energii do jego ogrzania (rocznie). I mały kocioł wystarczy do utrzymania temperatury.

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/
    Z tego co juz wiem to teraz mam za bardzo szczelny dom... otworze okno i w tedy wentylacja dziala prawidlowo, czyli wciaga a nie dmucha.
    Co radzicie? Okien wolal bym nie rozszczelniac bo nie po to placilem tyle za dobre okna zeby je teraz rozszczelnic...
    Niestety, zrobiłeś sobie krzywdę, nie zastanawiając się nad wentylacją.

    Aby wentylacja grawitacyjna (naturalna) działała, musi być wywiew (komin) i nawiew (rozszczelnione okna, kratka w ścianie, nawiewniki okienne). Jak tego nie ma, którymś kanałem robi Ci się nawiew, zamiast wywiewu.

    Tego nie ominiesz.

    Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie do Selius

    ."Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/".................

    a pokaż Twoje zakończenie komina wentylacyjnego z tymi kratkami?
    tam musi być na przestrza- tzn. w jednym kanale musisz mieć zamontowane 2kratki tak aby był przeciąg na przestrzał u góry,
    a jak masz tylko 1kratkę do kanału to dlatego masz ciąg wsteczny (tak u nas stwierdził kominiarz...)
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    ."Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/".................

    a pokaż Twoje zakończenie komina wentylacyjnego z tymi kratkami?
    tam musi być na przestrza- tzn. w jednym kanale musisz mieć zamontowane 2kratki tak aby był przeciąg na przestrzał u góry,
    a jak masz tylko 1kratkę do kanału to dlatego masz ciąg wsteczny (tak u nas stwierdził kominiarz...)
    Zmień kominiarza strasznych bzdur Ci naopowiadał .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony