dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 123
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Niestety dom dalej sie tak szybko wychladza ;/

  2. #42

    Domyślnie

    na odleglosc trudno okreslic przyczyny
    musisz sprawdzac wszystkie mozliwe miejsca, jakosc wykonania
    jesli wrzuciz zdjecia moze wtedy forumowicze poradza
    przyczyn moze byc mnostwo

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Tak na oko nic nie widac ;/ pewnie bylo by cos widac pod plyta gk, ale nie bede teraz wszystkiego zrywal.

    Temperatura tak nie spada w lazience i jest w niej najcieplej, w ktorej cale sciany wylozone sa glazura.

    Napisze jeszcze jedna rzecz, ktora moze ma znaczenie, mam piec z podajnikiem 17 kw i pow do ogrzania 110 m2 po podlogach i jak pale groszkiem przez cala dobe to na piecu utrzymuje temperature 45 C bo jak dam wiecej to w domu jest za goraco ok 24 C
    Mam troche drewna po budowie, dlatego w mniejsze mrozy pale drewnem na ruszcie awaryjnym.
    Wiec ja to rozumiem ze dom jest dobrze ocieplony, ale nie do konca szczelny?

    Jeden kolega z forum pisal ze tez spada mu tak temperatura w domu z bali, wiec moze tak ma byc?
    Tylko nie rozumiem czemu mowi sie ze te domy sa tak niby cieple.
    Ostatnio edytowane przez selius ; 07-02-2012 o 09:36

  4. #44

    Domyślnie

    troche zbocze z tematu
    jesli oczekujesz ze dom po ogrzaniu, i wylaczenia pieca bedzie utrzymywal temp. przez caly czas to jestes w bledzie
    ciepla stracone = cieplo zyskane
    jesli ten balans jest zachwiany wtedy masz zimno lub goraco
    sam odkryles kilka "MALYCH" problemow, chocby dziury dla przyszlego kominka za obrazem przodka, a jestem pewien, ze ukrytych jest wiecej
    zeby uzyskac dom zero energii, trzeba wlozyc mnostwo pracy i wiedzy w caly proces powstawania domu, od projektu do uzytkowania
    wiekszosc nieprawidlowosci i niedorobek powinno byc wychwycone na poszczegolnych etapach, przed kazdym definitywnym zakryciem, ale ile osob ma prawdziwe doswiadczenie z taka technologia, ilu ma fikcyjnych kierownikow, ilu inspektorow ma pojecie o tej technologii, ilu oszczedza, a ile poprostu o tym nie mysli w danej chwili
    zaczynamy to dostrzegac gdy z reguly jest na to zapozno
    rynek domkow szkieletowych to w Polsce wolnoamerykanka, ktora powoduje ze wiecej mamy domow bubli niz domow dobrych, a szkoda bo moze nie jest to najtrwalsza technologia , ale ma duzo zalet, niestety wymaga wiedzy i doswiadczenia, bo inaczej mamy byle jak pozbijane budki z patykow

    zadajesz pytanie dlaczego mowi sie ze takie domy sa cieple, a Twoj nie jest
    odpowiedz jest prosta , poniewaz ma usterki, ktore powoduja ze jest taki a nie inny
    problem w tym , ze wiecej tu winny ludzkiej niz technologii
    do czasu gdy wytworzy sie przemysl technologi szkieletowej tzn.domy beda projektowane i budowane przez ludzi, ktorzy maja doswiadczenie i wiedze w tym temacie , do tego czasu bedziemy mieli dziela przypadkowe, lepsze lub gorsze

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    peter 4x5.Mógłbyś trochę rozwinąć pomysł wiatraka na klatce schodowej,bo przyznam szczerze,że pierwszy raz o takim rozwiązaniu słyszę.W którą stronę miałby tłoczyć powietrze ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    peter 4x5.Mógłbyś trochę rozwinąć pomysł wiatraka na klatce schodowej,bo przyznam szczerze,że pierwszy raz o takim rozwiązaniu słyszę.W którą stronę miałby tłoczyć powietrze ?
    kierunek "tloczenia" powietrza regulujemy za pomoca ustawienia lopat, dlatego mozemy zmieniac kierunek gora dol w zaleznosci od pory roku
    w zimie w dol, w celu zapobiegania gromadzenia sie cieplego powietrza pod sufitem
    ten prosty wiatrak potrafi wyrownac i podniesc temperature w pomieszczeniach
    miejsce montazu klatki schodowe, wysokie sufity
    klatka dziala jak komin pompuje cieple powietrze z dolu na pietro, problem w tym ze skupia sie ono pod sufitem, zadaniem wiatraka jest rownomierne rozprowadzenie cieplego powietrza, a co za tym idzie podniesc temperature w dolnej czesci (przy podlodze) pomieszczenia
    i tak to wlasnie pracuje

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Z tego co pisze Selius to na górze ma zimniej niż na dole.Problem tkwi raczej w wychładzaniu ścian i sufitów poddasza.Ciepłe powietrze unoszące się w ''kominie,,klatki schodowej nie równoważy tych strat,skoro jest zimniej.Instalowanie wentylatora w tym przypadku nic nie da .

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Z tego co pisze Selius to na górze ma zimniej niż na dole.Problem tkwi raczej w wychładzaniu ścian i sufitów poddasza.Ciepłe powietrze unoszące się w ''kominie,,klatki schodowej nie równoważy tych strat,skoro jest zimniej.Instalowanie wentylatora w tym przypadku nic nie da .
    popelniasz blad w swoich rozumowaniach, traktujesz wyrywkowo
    sam wiatrak, ma tylko pomoc , nie jest antidotum na straty ciepla
    ma za zadanie bardziej efektywne wykorzystanie cieplego powietrza ktore migruje z dolu na pietro
    proces wyglada nastepujaco: cieple powietrze unosi sie do gory i tu ochladza sie stykajac sie z zimnym syfitem, zlaczeniami scian i sufitu, wszystkim co zimne
    glowny problem to niudolnie wykonana izolacja


    straty sa spowodowane zle wykonana izolacja

  9. #49

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wind Chill1a.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	99670

    tu dobrze widac co robia mostki i wiatr, ktory kompresuje izolacje

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Rozumiem te procesy,Ale nie rozumiem roli wiatraka,bo skoro będzie pchał powietrze w dół jak piszesz,to siłą rzeczy zakłóci naturalną konwekcję .Skoro zakłóci naturalny przepływ ciepłego powietrza do góry to spowoduje dodatkowe obniżenie temperatury na piętrze.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Rozumiem te procesy,Ale nie rozumiem roli wiatraka,bo skoro będzie pchał powietrze w dół jak piszesz,to siłą rzeczy zakłóci naturalną konwekcję .Skoro zakłóci naturalny przepływ ciepłego powietrza do góry to spowoduje dodatkowe obniżenie temperatury na piętrze.
    to nie jest smiglo z tunelu aerodynamicznego, nie wpycha powietrza z powrotem na parter
    jego zadaniem jest wymieszanie powietrza na pietrze
    mniej wiary w schematy, ktorymi karmia wszyscy spece od publikacji, rzeczywistosc jest bardziej zlozona niz strzalki na rysunkach

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    peter4x5 - ze ogrzewac dom trzeba to kazdy glupi wie, ale dziwi mnie to ze temperatura tak spadala po jednej nocy (12h), czy wedlug Ciebie te domy trzeba ogrzewac przez cala dobe? To w czym on cieply...

    Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/
    Z tego co juz wiem to teraz mam za bardzo szczelny dom... otworze okno i w tedy wentylacja dziala prawidlowo, czyli wciaga a nie dmucha.
    Co radzicie? Okien wolal bym nie rozszczelniac bo nie po to placilem tyle za dobre okna zeby je teraz rozszczelnic...
    Komin mam zakonczony kratkami, bez zadnej nasady.

    Peter mozesz pokazac kratki ktore zapobiegaja ciagowi wstecznemu? Bo nigdzie nie moge ich znalezc.
    Ostatnio edytowane przez selius ; 08-02-2012 o 09:23

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    peter4x5 - ze ogrzewac dom trzeba to kazdy glupi wie, ale dziwi mnie to ze temperatura tak spadala po jednej nocy (12h), czy wedlug Ciebie te domy trzeba ogrzewac przez cala dobe? To w czym on cieply...

    Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/
    Z tego co juz wiem to teraz mam za bardzo szczelny dom... otworze okno i w tedy wentylacja dziala prawidlowo, czyli wciaga a nie dmucha.
    Co radzicie? Okien wolal bym nie rozszczelniac bo nie po to placilem tyle za dobre okna zeby je teraz rozszczelnic...
    Komin mam zakonczony kratkami, bez zadnej nasady.

    Peter mozesz pokazac kratki ktore zapobiegaja ciagowi wstecznemu? Bo nigdzie nie moge ich znalezc.
    nie jestem przekonany czy masz zbyt szczelny dom
    to ze jest ujemny ciag moze oznaczac ze masz ujemne cisnienie wewnatrz budynku w stosunku do zewnetrznego otoczenia
    przyczy moze byc wiecej niz zbyt szczelny dom
    piec, wentylatory w kuchni i lazience moga powodowac takie ujemne cisnienie, a ze powietrze wedruje najlatwiejsza droga wiec dmucha przez kanaly
    zbyt szczelny dom charakteryzuje sie wysokim poziiomem wilgoci, kondensacja na scianach , oknach, jesli takiej nie masz tzn. ze masz duzo przedmuchow, co tlumaczyloby szybkie wychladzanie
    konstrukcja scian utrudnia przeplyw wiec najbadziej czujesz kanaly, gdzie jest maly opor
    co nalezaloby zrobic to uszczelnic wszystkie niedorobki, zrobic test szczelnosci domu i dobrac zasilanie swiezego powietrza z zewnatrz z wymiennikiem, zeby bylo modnie i nowoczesnie
    masz w kotlowni dodatkowy wlot dla swiezego powietrza dla pieca?
    co do wychladzania , to nawet jesli nie czujesz przedmuchow nie oznacza ze ich nie ma, jesli masz nieszczelnosci w czesci zewnetrznej sciany to nastepuje wychlodzenie izolacji i masz straty poprzez osb lub gk, ktore nie sa najlepszymi izolatorami, jesli dolozysz do tego wszystkie mostki typu gwozdzie sruby, rurki itd masz to co masz - zimny dom i nie ma to nic wspolnego czy jest on z cegly czy drewna, zapytaj ilu ludzi ma zimne murowane domy

    zastanawialem sie po co Ci te kanaly wentylacyjne, z doswiadczenia wiem jak duzo wysilku i doswiadczenia trzeba wlozyc zeby zrobic naprawde szczelny dom, i smie watpic zeby jakikolwiek budowniczy w Polsce wlozy taki naklad pracy w proces tworzenia naszy wymarzonych domow, pomijam energetycznych desperados (wlascicieli) ktorzy w trakcie budowy sledza kazdy otworek i lepia go be zapobiec przedmuchom

  14. #54

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	damper.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	99720Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	backdraft damper.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	99721

    tu sa takie dampery, kratki mam na innym laptopie w domu
    podobne dzialanie jak niektore wentylatory lazienkowe, ktore maja otwierane kratki, tylko ze trzeba odwrocic o 180
    kilka paskow w miare sztywnej a lekkiej tkaniny czy plastiku przyklejone z tylu ozdobnej kratki bedzie tez pracowac

  15. #55

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    peter4x5 - ze ogrzewac dom trzeba to kazdy glupi wie, ale dziwi mnie to ze temperatura tak spadala po jednej nocy (12h), czy wedlug Ciebie te domy trzeba ogrzewac przez cala dobe? To w czym on cieply...
    W tym, że traci MAŁO CIEPŁA, a zatem wymaga mało energii do jego ogrzania (rocznie). I mały kocioł wystarczy do utrzymania temperatury.

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/
    Z tego co juz wiem to teraz mam za bardzo szczelny dom... otworze okno i w tedy wentylacja dziala prawidlowo, czyli wciaga a nie dmucha.
    Co radzicie? Okien wolal bym nie rozszczelniac bo nie po to placilem tyle za dobre okna zeby je teraz rozszczelnic...
    Niestety, zrobiłeś sobie krzywdę, nie zastanawiając się nad wentylacją.

    Aby wentylacja grawitacyjna (naturalna) działała, musi być wywiew (komin) i nawiew (rozszczelnione okna, kratka w ścianie, nawiewniki okienne). Jak tego nie ma, którymś kanałem robi Ci się nawiew, zamiast wywiewu.

    Tego nie ominiesz.

    Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie do Selius

    ."Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/".................

    a pokaż Twoje zakończenie komina wentylacyjnego z tymi kratkami?
    tam musi być na przestrza- tzn. w jednym kanale musisz mieć zamontowane 2kratki tak aby był przeciąg na przestrzał u góry,
    a jak masz tylko 1kratkę do kanału to dlatego masz ciąg wsteczny (tak u nas stwierdził kominiarz...)
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    ."Odkrylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie mam wsteczny ciag w kanach wentylacyjnych ;/".................

    a pokaż Twoje zakończenie komina wentylacyjnego z tymi kratkami?
    tam musi być na przestrza- tzn. w jednym kanale musisz mieć zamontowane 2kratki tak aby był przeciąg na przestrzał u góry,
    a jak masz tylko 1kratkę do kanału to dlatego masz ciąg wsteczny (tak u nas stwierdził kominiarz...)
    Zmień kominiarza strasznych bzdur Ci naopowiadał .

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    To jak to jest z tymi krakami?
    Bo u mnie komin zakonczony jest kratkami z jednej strony, czyli nie sa przestrzelone.

    A co powiecie aby zastapic kratki wewnetrzne na kratki z malym wentylatorem?
    Ostatnio edytowane przez selius ; 09-02-2012 o 22:34

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie komin

    a co masz na poparcie swojej tezy? a raczej A JAK BRZMI TWOJA TEZA??

    bo obecnie to wierzę raczej Kominiarzowi niż TOBIE,
    to co mówił ON jest logiczne,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony