dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie Podłoga warstwowa fazowana?

    No właśnie... Mamy ogrzewanie podłogowe wodne, na które mamy zamiar położyć podłogę drewnianą warstwową. Problem w tym, że większość producentów oferuje deski, które po położeniu na podłogę wizualnie nie różnią się niczym od paneli... (pomijam deskę warstwową z drewna egzotycznego, która akurat jest piękna niezależnie od wykończenia).
    Marzy nam się ciemna podłoga (orzech lub dąb) fazowana z czterech stron jak prawdziwa lita deska.
    Istnieje coś takiego wśród podłóg warstwowych? Jest sens szukać w ogóle? A może warstwa użytkowa jest tak cienka, że nikt nie fazuje (?)

    Bardzo proszę o odpowiedź czy ktoś się zetknął z takim produktem. Jeśli tak - gdzie szukać?

  2. #2

    Domyślnie

    Są, u mnie znajdziesz. Warstwa użytkowa 6 mm.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Np. Finishdeska jest w opcji z fugą z 4 stron . Warstwa użytkowa to ok 6,5 mm.
    Nadaje się na podłogówkę .
    Pozdrawiam
    Monter podłóg

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Czy ktoś jest w stanie racjonalnie mi wyjaśnić dlaczego deska warstwowa z warstwą uż◙ytkową 3,6 mm jest droższa niemal trzykrotnie od litej albo tej z warstwą 6 mm? Źle trafiłam czy to jakaś uzasadniona norma?

    PS. Dzięki Waszej informacji o istnieniu przedmoitu mouch poszukiwań, znalazłam dwóch producentów drewnianych podłóg (również warstwowych), którzy deklarują, że zrobią to, czego szukam Ceny przyzwoite. Gdyby ktoś szukał, to mam namiar. Podzielę się opinią jeśli podejmę decyzję odnośnie zakupu i zamontuję podłogę u siebie.

    Pozdrawiam!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anio80

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.Ja też włąśnie szukam desek lub parkietu na podłogówkę, mam w całym domu a grzejniki tylko w łazienkach. Włąśnie będziemy wygrzewać posadzki i poszukuje kogoś kto podpowie co najlepsze i czy parkiet lity ale cienki to nie głupota? Czy moze tylko warstwówka sie nadaje. Myslałam już o Finishu , Baltic wood, itp... i na razie jestem zdecydowana na Karsh,a.
    AniaS79 - czy możesz zdradzić na co się zdecydowałaś? Bo widzę że stoisz przed tym samym dylematem co i ja!
    Mi najbardziej podoba się parkiet ułożony w jodełkęz merbau albo orzech, tylko nie wiem czy finish parkiet, który ma włąśnie takie małe deszczułki to nie lipa, bo naczytałam się tyle na forach że wszyscy polecają tylko jako najlepsze - Karsh, ale cena jest powalająca.
    Moje pytanie brzmi czy Finish jest gorszy od Karsha, skoro pierwszy ma 6 mm warstwy użytkowej a drugi tylko 3,6 mm?! Czy to tylko reklama zagranicznych producentów i dystrybutorów? Moim zdaniem Finish wycyklinuję ale czy drugi też - Karsh ? I drugie pytanie, czy Dwie warstwy deski są gorsze od tej z trzema warstwami i po co ta trzecia?
    Niech ktoś w końcu doradzi, ktoś mądry kto zna się i kto już sprawdził " na własnej skórze" .

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    [QUOTE=anio80;5223995]Witam.Ja też włąśnie szukam desek lub parkietu na podłogówkę, mam w całym domu a grzejniki tylko w łazienkach. Włąśnie będziemy wygrzewać posadzki i poszukuje kogoś kto podpowie co najlepsze i czy parkiet lity ale cienki to nie głupota? Czy moze tylko warstwówka sie nadaje. Myslałam już o Finishu , Baltic wood, itp... i na razie jestem zdecydowana na Karsh,a.
    AniaS79 - czy możesz zdradzić na co się zdecydowałaś? Bo widzę że stoisz przed tym samym dylematem co i ja!
    Mi najbardziej podoba się parkiet ułożony w jodełkęz merbau albo orzech, tylko nie wiem czy finish parkiet, który ma włąśnie takie małe deszczułki to nie lipa, bo naczytałam się tyle na forach że wszyscy polecają tylko jako najlepsze - Karsh, ale cena jest powalająca.
    Moje pytanie brzmi czy Finish jest gorszy od Karsha, skoro pierwszy ma 6 mm warstwy użytkowej a drugi tylko 3,6 mm?! Czy to tylko reklama zagranicznych producentów i dystrybutorów? Moim zdaniem Finish wycyklinuję ale czy drugi też - Karsh ? I drugie pytanie, czy Dwie warstwy deski są gorsze od tej z trzema warstwami i po co ta trzecia?
    Niech ktoś w końcu doradzi, ktoś mądry kto zna się i kto już sprawdził " na własnej skórze" .[/QUOTE






    Wybór desek na ogrzewanych podkładach jest uzależniony od jakości tegoż podkładu. Przy dobrej jakości podkładu można zainstalować deski merbau lub orzech szerokości 9 cm z fazką. Układ w jodełkę jest jak najbardziej wskazany od strony technicznej a ponadto formą (jodełka + fazki) nawiązuje do klasyki podłóg drewnianych i jest (wielkość elementów) w nowoczesnym wydaniu.
    Podobną podłogę można wykonać z desek dębowych z prostym słojem, grubości 20mm ze względu na stabilność, jednak kosztem niższej przenikalności cieplnej co przekłada się na podwyższenie temperatury podłogi o ok. 2oC podczas chłodniejszej aury zewnętrznej.
    Deski warstwowe - trochę teorii:
    Elementy warstwowe są najstabilniejsze kiedy wykonane są z cienich warstw jednakowej grubości i z drewna tego samego gatunku.
    Im większe odstępstwo od tej zasady tym większe naprężenia i odkształcenia. Od podłóg wymaga się grubszej warstwy użytkowej co jest zrozumiałe. Jednak przesadzanie z grubością tej warstwy nie zawsze służy trwałości podłogi. Dla zainteresowanych mogę przesłać link do badań tego typu podłóg.
    Karsh jest firmą z dużym doświadczeniem i jej produkty są bardziej zaawansowane technologicznie. Przyjęli optymalną wartość warstwy użytkowej, zapewniającą stabilność elementów i jednocześnie przy tej zależności optymalną trwałość. Układ trójwarstwowy z warstwą przeciwprężną i warstwą sprzęlającą wykonaną z delikatniejszego materiału jest moim zdaniem lepszy od podłóg dwuwarstwowych wykonanych tylko z twardego drewna.
    Jednak w kontekście podłóg ogrzewanych te drugie rozwiązanie ma lepszą przenikalność cieplną.
    Czy aspekt cenowy przekłada się na wartość poszczególnych rodzajów, chyba nie, ale tak już jest, że za nieco lepsze produkty, bardziej zaawansowanie technologicznie, w dodatku znanych firm musimy zapłacić znacznie więcej. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    http://quickparquet.com/ ma całkiem dobrej jakości parkiet warstwowy. Można położyć w jodełkę, kwadraty itp. Jak coś to mogę pomóc z quickiem:]

    w przypadku dębu, podkład jest też dębowy, na krzyż ułożony, warstwa wierzchnia i spodnia podobnej grubości. Wg mnie produkt na pewno warty swojej ceny:]

    Niestety z Karhsem nie miałem jeszcze przyjemności pracować:]
    Ostatnio edytowane przez Ade ; 24-02-2012 o 10:10

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał anio80 Zobacz post
    Witam.Ja też włąśnie szukam desek lub parkietu na podłogówkę, mam w całym domu a grzejniki tylko w łazienkach. Włąśnie będziemy wygrzewać posadzki i poszukuje kogoś kto podpowie co najlepsze i czy parkiet lity ale cienki to nie głupota? Czy moze tylko warstwówka sie nadaje. Myslałam już o Finishu , Baltic wood, itp... i na razie jestem zdecydowana na Karsh,a.
    AniaS79 - czy możesz zdradzić na co się zdecydowałaś? Bo widzę że stoisz przed tym samym dylematem co i ja!
    Mi najbardziej podoba się parkiet ułożony w jodełkęz merbau albo orzech, tylko nie wiem czy finish parkiet, który ma włąśnie takie małe deszczułki to nie lipa, bo naczytałam się tyle na forach że wszyscy polecają tylko jako najlepsze - Karsh, ale cena jest powalająca.
    Moje pytanie brzmi czy Finish jest gorszy od Karsha, skoro pierwszy ma 6 mm warstwy użytkowej a drugi tylko 3,6 mm?! Czy to tylko reklama zagranicznych producentów i dystrybutorów? Moim zdaniem Finish wycyklinuję ale czy drugi też - Karsh ? I drugie pytanie, czy Dwie warstwy deski są gorsze od tej z trzema warstwami i po co ta trzecia?
    Niech ktoś w końcu doradzi, ktoś mądry kto zna się i kto już sprawdził " na własnej skórze" .
    Wybór desek na ogrzewanych podkładach jest uzależniony od jakości tegoż podkładu. Przy dobrej jakości podkładu można zainstalować deski merbau lub orzech szerokości 9 cm z fazką. Układ w jodełkę jest jak najbardziej wskazany od strony technicznej a ponadto formą (jodełka + fazki) nawiązuje do klasyki podłóg drewnianych i jest (wielkość elementów) w nowoczesnym wydaniu.
    Podobną podłogę można wykonać z desek dębowych z prostym słojem, grubości 20mm ze względu na stabilność, jednak kosztem niższej przenikalności cieplnej co przekłada się na podwyższenie temperatury podłogi o ok. 2oC podczas chłodniejszej aury zewnętrznej.
    Deski warstwowe - trochę teorii:
    Elementy warstwowe są najstabilniejsze kiedy wykonane są z cienich warstw jednakowej grubości i z drewna tego samego gatunku.
    Im większe odstępstwo od tej zasady tym większe naprężenia i odkształcenia. Od podłóg wymaga się grubszej warstwy użytkowej co jest zrozumiałe. Jednak przesadzanie z grubością tej warstwy nie zawsze służy trwałości podłogi. Dla zainteresowanych mogę przesłać link do badań tego typu podłóg.
    Karsh jest firmą z dużym doświadczeniem i jej produkty są bardziej zaawansowane technologicznie. Przyjęli optymalną wartość warstwy użytkowej, zapewniającą stabilność elementów i jednocześnie przy tej zależności optymalną trwałość. Układ trójwarstwowy z warstwą przeciwprężną i warstwą sprzęlającą wykonaną z delikatniejszego materiału jest moim zdaniem lepszy od podłóg dwuwarstwowych wykonanych tylko z twardego drewna.
    Jednak w kontekście podłóg ogrzewanych te drugie rozwiązanie ma lepszą przenikalność cieplną.
    Czy aspekt cenowy przekłada się na wartość poszczególnych rodzajów, chyba nie, ale tak już jest, że za nieco lepsze produkty, bardziej zaawansowanie technologicznie, w dodatku znanych firm musimy zapłacić znacznie więcej. Pozdrawiam.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał anio80 Zobacz post
    Witam.Ja też włąśnie szukam desek lub parkietu na podłogówkę, mam w całym domu a grzejniki tylko w łazienkach. Włąśnie będziemy wygrzewać posadzki i poszukuje kogoś kto podpowie co najlepsze i czy parkiet lity ale cienki to nie głupota? Czy moze tylko warstwówka sie nadaje. Myslałam już o Finishu , Baltic wood, itp... i na razie jestem zdecydowana na Karsh,a.
    AniaS79 - czy możesz zdradzić na co się zdecydowałaś? Bo widzę że stoisz przed tym samym dylematem co i ja!
    Mi najbardziej podoba się parkiet ułożony w jodełkęz merbau albo orzech, tylko nie wiem czy finish parkiet, który ma włąśnie takie małe deszczułki to nie lipa, bo naczytałam się tyle na forach że wszyscy polecają tylko jako najlepsze - Karsh, ale cena jest powalająca.
    Moje pytanie brzmi czy Finish jest gorszy od Karsha, skoro pierwszy ma 6 mm warstwy użytkowej a drugi tylko 3,6 mm?! Czy to tylko reklama zagranicznych producentów i dystrybutorów? Moim zdaniem Finish wycyklinuję ale czy drugi też - Karsh ? I drugie pytanie, czy Dwie warstwy deski są gorsze od tej z trzema warstwami i po co ta trzecia?
    Niech ktoś w końcu doradzi, ktoś mądry kto zna się i kto już sprawdził " na własnej skórze" .
    Parkiety dwuwarstwowe ze względu na swoją konstrukcję, mają na ogrzewaniu podłogowym do tworzenia szczelin czołowych. Należy szukać elementów parkietowych lub desek na bazie sklejki wielowarstwowej, na którą przykleja się warstwę wierzchnią. Układałem deski grubości 21mm na bazie sklejki dębowej z warstwą wierzchnią 6mm dębu. Podłoga leży już 4 lata na ogrzewaniu podłogowym. Zaznaczam, że są to drogie wyroby. Jednak, jak zawsze powtarzam zrobię to i teraz. Nie najważniejsze jest samo drewno, lecz przygotowanie podłoża wraz z równo rozwiniętymi przewodami ogrzewania podłogowego. pomiar wilgotności podłoża, jego stabilności itp. reszta to już estetyka, do której potrzebny jest także fachowiec.
    Parkietu dwuwarstwowe na ogrzewaniu podłogowym, mają skłonność do wywijania swoich końców do góry, co stwarza brzydki obraz pod światło. Generalnie podłogi z elementów trójwarstwowych, markowych producentów są stabilniejsze o 30-50% od desek litych. Jeżeli jesteś z Trójmiasta mogę coś doradzić na miejscu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Witam...
    Przesyłam zdjecia z realizacji,układania podłóg warstwowych (można je cyklinować, koloryzować...zalezy od gustu)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110524894.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	102953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3576.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	102954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201106271452.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	102955  

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Na ogrzewanie podłogowe to zdecydowanie lepsza jest ceramika. A drewno przy ogrzewaniu najlepiej sprawdza się w kominku.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Jarekkur sprawdz poczte,...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał anio80 Zobacz post
    Witam.Ja też włąśnie szukam desek lub parkietu na podłogówkę, mam w całym domu a grzejniki tylko w łazienkach. Włąśnie będziemy wygrzewać posadzki i poszukuje kogoś kto podpowie co najlepsze i czy parkiet lity ale cienki to nie głupota? Czy moze tylko warstwówka sie nadaje. Myslałam już o Finishu , Baltic wood, itp... i na razie jestem zdecydowana na Karsh,a.
    AniaS79 - czy możesz zdradzić na co się zdecydowałaś? Bo widzę że stoisz przed tym samym dylematem co i ja!
    Mi najbardziej podoba się parkiet ułożony w jodełkęz merbau albo orzech, tylko nie wiem czy finish parkiet, który ma włąśnie takie małe deszczułki to nie lipa, bo naczytałam się tyle na forach że wszyscy polecają tylko jako najlepsze - Karsh, ale cena jest powalająca.
    Moje pytanie brzmi czy Finish jest gorszy od Karsha, skoro pierwszy ma 6 mm warstwy użytkowej a drugi tylko 3,6 mm?! Czy to tylko reklama zagranicznych producentów i dystrybutorów? Moim zdaniem Finish wycyklinuję ale czy drugi też - Karsh ? I drugie pytanie, czy Dwie warstwy deski są gorsze od tej z trzema warstwami i po co ta trzecia?
    Niech ktoś w końcu doradzi, ktoś mądry kto zna się i kto już sprawdził " na własnej skórze" .
    Klasyczne podłogi parkietowe w nowoczesnym wydaniu. Drewno lite 120x21x600
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Deska Parkietowa Stabilparkiet Dąb Amerykański Exlusive Medium.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	102967   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Deska Parkietowa Dąb Naturalny.JPG
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	103016  
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 25-02-2012 o 12:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony