dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fatalna

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    8

    Domyślnie Wieniec kuchenny LED

    Witam
    Noszę się z zamiarem podświetlenia blatu kuchennego. Planowałam nabyć zwykłe listwy albo taśmy LED z diodami o zimnej barwie, lecz wpadło mi w oko jeszcze coś takiego jak wieniec kuchenny, czyli oświetlenie podszafkowehttp://www.lednews.pl/LED-B2B/Oswiet...c-kuchenny-LED. Tutaj przykłady zastosowań: http://www.soled.pl/index.php/produk...-led-dolny-lux
    Wygląda to o niebo lepiej no i ma swoją odpowiednio wyższą cenę, dlatego chciałam dowiedzieć się, czy ktoś ma u siebie takie cudeńko, jak się ono u Was sprawuje, ewentualnie poznać Wasze opinie na temat potencjalnego zakupu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    fajniy, ale cena to wielokrotność tego co możesz samodzielnie zmajstrować. Ja mam około 3,5m bierzącego blatu do oświetlenia i zrobiłem to w ten sposób:
    -6m taśmy LED x 14zł=98zł
    -6m profilu alu x10zł=60zł
    - zasilacze 12V(bo mam "grupy") odzielnie zasilane=70zł
    -listwa aluminiowa do dotykowego włączania na całym obwodzie szafek od spodu 5mx8zł=40zł
    -3 włączniki sensorowe SKOFF 3x51zł=153zł
    Suma: 421zł...drożej niż świetlówki, ale i efekt lepszy...gotowe patenty wychodziły w cenie 150-200zł/mb czyli grubo ponad 500zł za całość.takie "wieńce" szacuje, że jeszcze droższe..możesz je wykonać sam będzie dużo taniej, a obecnie LED-y są praktycznie plug&play

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fatalna

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    fajniy, ale cena to wielokrotność tego co możesz samodzielnie zmajstrować. Ja mam około 3,5m bierzącego blatu do oświetlenia i zrobiłem to w ten sposób:
    -6m taśmy LED x 14zł=98zł
    -6m profilu alu x10zł=60zł
    - zasilacze 12V(bo mam "grupy") odzielnie zasilane=70zł
    -listwa aluminiowa do dotykowego włączania na całym obwodzie szafek od spodu 5mx8zł=40zł
    -3 włączniki sensorowe SKOFF 3x51zł=153zł
    Suma: 421zł...drożej niż świetlówki, ale i efekt lepszy...gotowe patenty wychodziły w cenie 150-200zł/mb czyli grubo ponad 500zł za całość.takie "wieńce" szacuje, że jeszcze droższe..możesz je wykonać sam będzie dużo taniej, a obecnie LED-y są praktycznie plug&play
    hm a nie masz przypadkiem fotki, na której można obejrzeć twoje podświetlenie? Wizualizacja bardziej do mnie przemawia niż wszelkie liczby

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    hmm obecnie nie mam dostepu do fotek (ani kuchni, bo jestem zagranica) ale cos postaram sie w nastepnym tygodniu wrzucic

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fatalna

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    hmm obecnie nie mam dostepu do fotek (ani kuchni, bo jestem zagranica) ale cos postaram sie w nastepnym tygodniu wrzucic
    przypominam się
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dziś jeszcze wrzucę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony