dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Temat: Lazura V33

  1. #1

    Domyślnie Lazura V33

    Witam

    Czy stopsuje ktoś z Was środek do konserwacji drewnianych elemetów o nazwie Lazura wysokiego stopnia ochrony firmy V33.

    Jakie są Wasze opinie na temat tego środka?

    Może znacie lepsze impregnaty?


    Dzięki za odp
    metrys

  2. #2

    Domyślnie

    I co nikt nie zna tego środka??????? Nie wierzę
    metrys

  3. #3

    Domyślnie

    WSZYSCY TAK OCZYTANI WSZYSTKO WIEDZĄCY A NIKT NIE SŁYSZAŁ O IMPREGNACIE DO DREWNA.

    TZW. ZNAWCY
    metrys

  4. #4

    Domyślnie

    nikt tego nie używa

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    witaj
    a jednak- ja tego używam. Został mi polecony w castoramie bodajże. Mam nim pomalowane mebelki ogrodowe (wielki stół i 4 ławy). Malowane było gdzieś w czerwcu- lipcu, nie pamiętam dokladnie. Przeszły upały i trochę deszczy meble stoja na dworze dzień i noc i maja się swietnie. Mam nadzieję ze pozostanie tak jeszcze pare lat. Moje meble są dębowe dlatego zgodnie z instukcją rozcienczylam 5 litrow barwionej jednym litrem bezbarwnej lazury. Jest bardzo wydajna. Nam wystarczyły 2 warstwy. jestem tak zadowolona z efektu ze mam zamiar tym samym pomalować pozostale elementy drewniane, m in sztachety w nowym ogrodzeniu. Polecam

    mocca

  6. #6

    Domyślnie

    Mam tą lazurą pomalowane sosnowe drzwi i ościeżnice wewnętrzne. Jestem bardzo zadowolony z efektu przy czym częśc malowałem sam pędzlem a część stolarz malował mi z pistoletu - to dopiero jest efekt!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też tego użyłem. Mam pomalone fragmenty krokwi i boazerię. Malowałem w lipcu i póki co jestem zadowolony. Niestety prawdziwą wartość lazury poznam dopiero po 2-3 latach.

  8. #8

    Domyślnie

    Też znalazłem V33 Lazura Ochronna (ta standardowa 4 lata) w Castoramie i się zainteresowałem bo ładnie wygląda na wzorniku. Ja chcę pomalować tym płot olchowy.

    Czy ktoś ma już jakieś dłuższe doświadczenia z tym V33?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam pomalowane całe drewno (a jest tego trochę - wiata i taras) ale tą lazurą z ośmioletnią gwarancją. Malowane było latem tamtego roku, więc już zimę ma za sobą i jest super,nie zmienia koloru, nie odpryskuje, nie straciła połysku, generalnie nic się z nią nie dzieje, a drewno b. ładnie wygląda.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja malowałem tym wszystkie elementy drewniane na zewnątrz domu - podbitkę, słupy, końcówki krokwi, okiennice. Sztachety też tym pomaluję jak zrobię płot. Podobno bardzo dobre środki ale przekonam się o tym naprawdę za parę lat

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    no cóż... u mnie też jeden sezon. drzwi wewn. wyglądają świetnie ale pomalowałem je dodatkowo bezbarwnym półmatem. wtedy dopiero powstał ładny efekt.

  12. #12

    Domyślnie

    A ktoś może malował tą wersją 4 letnią?
    Wersja 8 letnia tej lazury jest w Castoramie droższa od Sadolinu.

  13. #13

    Domyślnie

    U nas (Olsztyn) ta wersja 4-o letnia pokazała się na rynku dopiero w tym roku.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    my mamy tez wersją 4-letnią malowaną podbitkę. Na razie świeżutka, bo malowana w ostatnich tygodniach ale wygląda pięknie ma lekki satynowy połysk. Byla malowana 3 razy i delikatnie szlifowana pomiędzy malowaniami.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    słyszałam od kogoś, że jest dobra, drewno ma ładny połysk (w zasadzie to ten ktoś powiedział, że świeci się jak psu... )...więc to chyba na jedno wychodzi
    największy minus to cena... byłam ostatnio w castoramie i cena 2* większa niż drewnochron

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    tak, cenowo drożej niż drewnochron (chyba nie aż 2 razy), ale to przecież całkiem inny produkt, nie można tego porównywać. Inny w sensie właściwości i w sensie wyglądu całkowice inny. Nie jestem już teraz pewna bo różne firmy oglądaliśmy ale wydaje mi się ze jest w wersji również półmat. My w każdym razie właśnie nie chcieliśmy żeby śię świeciło jak psu .... i wcale tak się ine świeci. To jednak nie lakier.

    U nas podbitka malowana debem jasnym (3 krotnie malowane a więc kolor o wiele ciemniejszy niż na próbniku) wygląda tak:


  17. #17

    Domyślnie

    Czy malując V33 4-letnim używaliście dodatkowego impregnatu?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    nie, z tego co wiem to produkt jakby dwa w jednym. Malowaliśmy tylko tym.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie.
    Czy po pomalowaniu v33 powierzchnia jest bardziej podobna do lakierowanej (tzn. tworzy się powłoka) czy raczej tak jak po bejcy (tzn. zabarwione drewno)?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    tzn. według mnie w sensie wyglądu to raczej podobna do lakieru choć mniej świecąca. w dotyku jednak jeśli się nie przeszlifuje to bardziej ma strukturę bejcy która jakby wchodzi w drewno niż na nim "osiada" jak lakier. Zresztą chyb anajlepiej obejrzeć i ew. dotknąć (ja nie dotykałam bo za wysoko wisałym a poza tym podbitki też dotykać nie mam zamiaru) w sklepie. Połysk i strktura są myślę w rzyczywistości takie same jak na próbniku. Inna rzecz to kolor w sztucznym świetle sklepu wygląda inaczej niż w pełnym słońcu a jeszcze inaczej wygląda przy zachmurzonym niebie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony