dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    On 2002-06-19 11:47, Wowka wrote:
    Niemniej są działy naszej rzeczywistości które bezwzględnie musimy wspólnie sfinansować takie jak szkolnictwo, obronność, bezpieczeństwo, opieka zdrowotna.
    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-06-19 11:48 ]</font>
    a zagwarantujesz nam, że te 22% z kupionego drewna pójdzie na szkolnictwo ? Od kiedy płacimy już podatek drogowy w cenie paliwa i co ? Widzisz jakąś zmianę na drogach ? Bo ja żadnej. Ktoś ich z tego rozliczył ? Nie ale za to juz planują wprowadzenie opłat za korzystanie z poszczególnych dróg - niby te pieniadze pójdą na budowe autostrad, gówno prawda, mogę się załozyć o swój jeszcze nie wybudowany dom, że te pieniadze pójda na wszystko tylko nie na budowę dróg. Podobnie się ma ze służbą zdrowia, bodajże 3 lata temu ustalono że skłądka ileś tam procent będzie wyższa i jest wyższa ale syf w szpitalach i bieda jeszcze gorsza. I tak jest niestey wszedzie, dlatego tak jak juz inni się tutaj wypowiadający jezeli tylko się da nie mam zamiaru płacić nic ponad to co zapłacić muszę.
    A tak na marginasie z jakiej racji na drewno jest VAT 22% gdy na robociznę i kazdy inny materiał budowlany jest 7% ?

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-07-03 11:07, hawkmoon wrote:
    Bogactwo powstaje z pracy a nie z chapania
    No zgadza się, urzędnik PRACUJE - zwykle ma nawet jakąś umowę o pracę, a 90% "nachapanej" kasy jest jak najbardziej legalna - umowy o dzieło, ekspertyzy itd...
    Wniosek oczywisty: tak jak Ty stajesz na uszach, żeby pomnożyć swoje bogactwo oszukując fiskusa, tak samo ów urzędnik staje na uszach, żeby pomnożyć swoje bogactwo - łupiąc jak się da. Z punktu widzenia narodu bez znaczenia komu przybędzie - Tobie, czy urzędnikowi, suma bogactwa narodowego wzrośnie tak samo.

  3. #23

    Domyślnie

    Mylisz się. Efektywność urzędnika jest wielokrotnie niższa niż każdej innej pracy. Poza tym praca klasycznego urzędnika polega na zamianie ryz papieru na makulaturę za pomocą wydawania lub nie decyzji zgodnie z obowiązującym prawem. Tę robotę będą mogły w przyszłości robić maszyny. Za darmo. Czym więcej będziemy mieli urzędników tym mniej bogactwa.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    No własnie, a może ktoś wie dlaczego niektóre materiały budowlane mają 7 a inne 22-proc. VAT? Kto o tym decyduje? I dlaczego mamypłacić więcej niż powinniśmy? Albo dlaczego transport wliczony w cenę materiału można odpisać w ramach ulgi, a transportu wyszczególnionego na fakturze w odrębnej pozycji nie można?
    Poza tym: nie ma obowiazku dokumentowania zakupów fakturami VAT i nikomu nic do tego. Nie widzę w tym nic niemoralnego.
    To Ministerstwo Finansów próbuje oszukiwać na każdym kroku (chociażby sprawa kas mieszkaniowych), może im opowiedzcie o moralności.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No właśnie to chciałam napisać - nie ma obowiązku brania faktury za zakup towaru. Więc po co płacić podatek jeśli nie trzeba?
    Tak na prawdę faktury biorą głównie firmy które sobie vat potem wrzucają w koszty.
    Ja biorę tylko faktury na 7% (dla US), jeśli się da transport wpisany w materiał. Dla banku na pozostałe materiały i robociznę biorę KP (22% w kieszeni).
    A propos drewna - zapłaciłam za materiał na dach 7%. I to legalnie. Teoretycznie na fakturze miało być napisane, że jest to komplet drewna na konstrukcję. W sumie okazało się, że to tartak się o to martwił a że w zeszłym roku mieli już takie f-ry i byli po kontroli więc nie mieli oporów.

  6. #26

    Domyślnie

    Czy nie masz problemów z tymi KP? To świetny pomysł, nie wiem tylko, czy w moim banku będą to honorowali (Kredyt Bank)?

  7. #27

    Domyślnie

    witajcie,
    tez biore kredyt na budowe w Kredyt Banku i mam pytanie- na co wato brac faktury, a gdzie mozna sobie odpuscic. Co z "KP"? mozna pisac tez na priva. dzieki

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    A może min.Kołodko by nam coś doradzł,przecież też budował,bodajże w Sękocinie.

  9. #29

    Domyślnie

    Ci, co nie odliczają ulgi albo nie mają kredytu zawsze chętniej wezmą bez faktury. Jest jeszcze pytanie o gwarancję i w przypadku reklamacji o dowód zakupu = czyli na drogie urządzenia pewnie trzeba z fakturą.
    Jeśli dobrze pamiętam to opłata za geodetę bez faktury może być niższa nawet o połowę od tej z faktury (z VATem).

  10. #30

    Domyślnie

    Do Miszy - pytałem w Kredyt Banku - KP ich nie interesuje. Przynajmniej w moim oddziale.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Musimy sie jednak przygotować na coś znacznie gorszego niż VAT .Podatek katastralny liczony od wartości nieruchomości ,więc pomyślmy jak jeszcze możemy sobie uszczuplić wydatki dzięki możliwości zakupu bez faktur gdzie się tylko da.Zwrot VAT-u osób ,które nie mają dużych "legalnych" dochodów jest dość rozciągnięte w czasie.Pieniądze są potrzebne na już a nie potem Potem to mogę nie żyć

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony