dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1128

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Witam nowopodglądających Zapraszam częściej.

    Cytat Napisał Katti Zobacz post
    MAG, cieszę się, że nareszcie coś napisałeś
    Pisałbym częściej bo coś tam jednak się dzieje ale z różnych względów nie mogę --> uaktualnienie zdjęć i opisu dopiero wiosną albo jak puszczą mrozy. Mimo, że śniegu nie ma to przyjęta technologia pustaków styropianowych kompletnie nie nadaje się do wznoszenia budynków o tej porze roku. Dlaczego? Dlatego, że nawet szron, który osadza się podczas przymrozków, jak rano stopnieje to wchodzi między zamki pustaków jako woda i popołudniu lub pod wieczór już w nich zamarza bo nie zdąży odparować... Kolejne warstwy są więc niemożliwe do postawienia..

    Poza tą frustrującą cechą tej technologii wiem już że jest to metoda bardzo szybka, wymuszająca dokładność (nawet jak nie chcesz być dokładny to musisz bo inaczej zamki się nie zepną ), i przede wszystkim możliwa do zrealizowania właściwie przez każdego kto nie ma dwóch lewych rąk

    Ze spraw które posuwają się do przodu to schody i siłą rzeczy wnętrza. Jest już pomysł na kominek i jadalnię. Będzie nietypowo
    Kominek będzie na wysokości około od 110 cm do 160cm. Kominek narożny skierowany narożnikiem do salonu. Krótszy bok kominka zostanie optycznie "rozciągnięty" za pomocą czarnej szyby wbudowanej na gładko w ścianę jadalni. Stół w jadalni będzie 1x2m na sześć krzeseł dokładnie taki jak na wizualizacji. Oświetlenie i krzesła jeszcze nie są wybrane a te z wizki to tak na szybko żeby tylko były, natomiast van der Rohe będzie napewno Z braku czasu na dopracowanie wizka jest trochę prześwietlona ale z grubsza oddaje zamierzenie

    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  2. #2

    Domyślnie

    a czy taki kominek będzie wygodny w użytkowaniu? (czy to może tylko kominek gazowy?) tak pytam bo jeszcze tak wysoko kominka umieszczonego nie widziałam
    a poza tym to mam nadzieje, że planujesz kupic Barcelonę a nie jakaś marną jej podróbkę

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Poza tą frustrującą cechą tej technologii wiem już że jest to metoda bardzo szybka, wymuszająca dokładność (nawet jak nie chcesz być dokładny to musisz bo inaczej zamki się nie zepną ), i przede wszystkim możliwa do zrealizowania właściwie przez każdego kto nie ma dwóch lewych rąk
    dobrze słyszeć że coś się tam u Ciebie dzieje - czekam na wiosnę i dużo zdjęć z realizacji wznoszenia ścian - jestem żywo zainteresowany
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony