dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 57
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1128
  1. #1081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitles Zobacz post
    Hej M.A.G.-u

    Pytanie o ścianę akumulacyjną, jak się sprawdza?
    Czy rurki które tam masz, zamienił byś teraz na kable gdybyś budował ją ponownie?,
    Do jakich temperatur ogrzewasz tą ścianę i czy jest ważnym elementem regulującym temperaturę w domu (zimą i latem)?

    Pozdrawiam
    Hej.

    Dobre pytanie.... Nigdy się nie zastanawiałem nad działaniem tej ściany. Tak prawdę mówiąc to nie odczuwam jej działania... Chyba załącza się z automatu ale przy jakich temperaturach (zewnętrznych i wewnętrznych) i do jakich temperatur to nie mam pojęcia. Jasiek pewnie więcej mógłby powiedzieć.
    Tak sobie myślę że skoro nie odczuwam jej działania to ma raczej małe znaczenie w ogrzewaniu domu.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  2. #1082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    akumulujesz niemal za free - wiecej niż w innych przegrodach dzieki temu ze beton jest podgrzewany - wiec straty sa mniejsze od srodka
    a ze nie zauwazasz tego czy dziala czy nie - tak ma byc - bezobslugowo

  3. #1083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Taki blok betonu wewnątrz domu zawsze będzie miał jakiś wpływ na stabilność temperatury...
    Earthship jest tutaj najlepszym przykładem...
    Co do odczuć to trzeba pamiętać że ta konstrukcja jest ładowana energią nadmiarową z paneli solarnych a więc dość kapryśnego źródła tym bardziej że w pierwszej kolejności tym co jest wygenerowane na kolektorach podgrzewamy dolną część zbiornika CWU...
    Środek zimy to nie jest urodzaj słońca i takie rozwiązanie bardziej sprawdza się w okresach przejściowych...
    Namacalnie to też ciężko stwierdzić że działa bo kilka kWh wepchnięte w taką objętość betonu nie podniesie jakoś znacząco temperatury ale za to wolniej spada temperatura samej przegrody co ma wpływ na stabilność...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #1084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitles Zobacz post
    Hej M.A.G.-u

    Pytanie o ścianę akumulacyjną, jak się sprawdza?
    Czy rurki które tam masz, zamienił byś teraz na kable gdybyś budował ją ponownie?,
    Do jakich temperatur ogrzewasz tą ścianę i czy jest ważnym elementem regulującym temperaturę w domu (zimą i latem)?

    Pozdrawiam
    Masa akumulacyjna aby miała jakiś odczuwalny wpływ na stabilność temperatury musi mieć możliwość pochłaniania energii...
    Tak bardziej obrazowo aby zrozumieć w czy rzecz...
    Weź sobie dwie jednakowe płytki ceramiczne jedną białą a drugą czarną i połuż obok siebie przy oknie gdzie pada słońce...

    Białe sterylne wnętrza nie polepszają komfortu termicznego gdyż bardzo utrudniają pochłanianie energii ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #1085
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Masa akumulacyjna aby miała jakiś odczuwalny wpływ na stabilność temperatury musi mieć możliwość pochłaniania energii...
    Tak bardziej obrazowo aby zrozumieć w czy rzecz...
    Weź sobie dwie jednakowe płytki ceramiczne jedną białą a drugą czarną i połuż obok siebie przy oknie gdzie pada słońce...

    Białe sterylne wnętrza nie polepszają komfortu termicznego gdyż bardzo utrudniają pochłanianie energii ...
    Czyli swoje zaprojektowane dwie ściany, pomiędzy pokojami i salonem zostawiam! Dzięki. Do uzgodnienia czy dawać tam rurki, czy kable, skoro i tak w planie mam kable w podłogówce i z czasem PV do tego - jakieś opinie poproszę
    A w kwestii odseparowania ich od ściany zewnętrznej, która będzie z izodomu, jak myślicie, połączyć bezpośrednio (większy mostek) czy zostawić te 5 cm styro pomiędzy tymi ścianami (mniejszy mostek, tylko czy zgodnie ze sztuką budowlaną i co na to ewentualny kier bud)
    W tym wszystkim i tak będą obie ściany połączone ze stropodachem i to jeszcze większą powierzchnią niż ze ścianą zewnętrzną ech..

    Sorki Andrzeju za wcinkę u Ciebie, swojego DB jeszcze nie założyłem
    Ostatnio edytowane przez bitles ; 05-01-2018 o 13:26 Powód: Literówki..
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

  6. #1086
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Żywica ma obecnie prawie 3 lata. Generalnie nic wielkiego się z nią nie stało. Jeśli chodzi o rysy to mikrorys mamy sporo ale ewidentnie są one z powodu biegających i ślizgających się dwóch już teraz psów. Gdyby nie one, pewnie ilość rys byłaby mniejsza o 95%. Mechaniczne uszkodzienia mamy w kilku miejscach - jedno od kombinerek które spadły mi z drabiny (ok. 2m wysokości), jedno od jakiegoś kamyka przeszuranego potem butem po żywicy i kilka nie znanego pochodzenia żadnej z nich nie widać w codziennym użytkowaniu a widoczne są jedynie przy zmywaniu podłogi na kolanach i to tylko dlatego są widoczne bo wiem że tam są ! Odparzeń nie ma żadnych - tu przygotowanie podłoża i dokładne wymieszanie żywicy daje 100% pewność że takie kwiatki się nie pojawią. Jeśli chodzi natomiast o zmianę koloru to otwarcie powiem że meblowanie salonu należy dobrze przemyśleć. U nas w miejscach gdzie mamy dwa niewielkie dywaniki a więc pod oknem tarasowym i na środku salonu pod dywanikami żywica zżółkła nieco... A spodziewałem się sytuacji odwrotnej. Niemniej jednak te dywaniki zostaną tam dożywotnio więc nie stanowi to problemu.

    Poza tym zastanawiam się czy to zżółkła żywica czy tylko wierzchnia warstwa a więc matowy top. Planujemy odświeżenie posadzki za kilka lat więc wtedy będę wiedział więcej.

    Jeśli natomiast miałbym jutro decydować o posadzce w salonie to oczywiście byłaby to żywica. Bez dwóch zdań.
    To jeszcze ja o coś zapytam - ile mm ma warstwa żywicy i jakiej firmy używałeś produktów?
    - pytam pod kątem wykonania żywicy poliuretanowej u siebie i muszę wiedzieć ile miejsca na nią zostawić, patrząc na wysokość drewna, z którym będzie sąsiadować...

    Dzięki z góry za odp...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  7. #1087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mysław Zobacz post
    To jeszcze ja o coś zapytam - ile mm ma warstwa żywicy i jakiej firmy używałeś produktów?
    - pytam pod kątem wykonania żywicy poliuretanowej u siebie i muszę wiedzieć ile miejsca na nią zostawić, patrząc na wysokość drewna, z którym będzie sąsiadować...

    Dzięki z góry za odp...
    Żywica ma ok. 1,5mm. Myślę że nie więcej. Produkt nazywa się Peran Comfort od Flowcrete. Z tych które widziałem przed decyzją o produkcie ta najbardziej nam odpowiadała. Nie jest nieprzyjemnie twarda, nie jest też dziwnie miękka. Jest w sam raz. Poza tym akurat tutaj trafiliśmy w kolor idealnie. Basf nie miał takiego w swojej palecie mimo że twierdzili że każdy RAL jest dostępny. Potem okazało się że jednak nie.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #1088

    Domyślnie

    Cześć, w jednym z pierwszych postów pisałeś, że będziesz chciał użyć białego cementu do ściany żelbetowej i stopni. Jakiego cementu finalnie użyłeś?

  9. #1089
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Żywica ma ok. 1,5mm. Myślę że nie więcej. Produkt nazywa się Peran Comfort od Flowcrete. Z tych które widziałem przed decyzją o produkcie ta najbardziej nam odpowiadała. Nie jest nieprzyjemnie twarda, nie jest też dziwnie miękka. Jest w sam raz. Poza tym akurat tutaj trafiliśmy w kolor idealnie. Basf nie miał takiego w swojej palecie mimo że twierdzili że każdy RAL jest dostępny. Potem okazało się że jednak nie.
    Dzięki wielkie za odpowiedź!

    Jesteśmy na etapie szykowania się pod prace żywiczne na parterze - szukamy firmy, ale też sami sprawdzamy nasze możliwości

    Mysław
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  10. #1090
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olo B.

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie odnośnie ścianek działowych. Wspominałeś że teraz zrobiłbyś je z izodomu. Masz silke. a co radzisz dziś?

  11. #1091
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to kupiłeś robot koszący, czy możesz napisać jaki to model i swoją opinię na temat tego lub podobnych urządzeń ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i użytkowaniu. Mam prosty trawnik i zastanawiam się czy warto wydać na taki sprzęt sporo kasy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #1092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo B. Zobacz post
    witam
    mam pytanie odnośnie ścianek działowych. Wspominałeś że teraz zrobiłbyś je z izodomu. Masz silke. a co radzisz dziś?
    Ścianki działowe zrobiłbym tak jak zrobiłem z bloczków solbet. Ale ściany nośne wewnętrzne już na pewno z Izodomu.

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    O ile dobrze pamiętam to kupiłeś robot koszący, czy możesz napisać jaki to model i swoją opinię na temat tego lub podobnych urządzeń ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i użytkowaniu. Mam prosty trawnik i zastanawiam się czy warto wydać na taki sprzęt sporo kasy.
    Od dłuższego już czasu jestem dystrybutorem tych gadżetów więc pewnie dla niektórych będę nieobiektywny ale mając robota na swój trawnik na którym mam go zainstalowanego wjeżdzam kosiarką dwa -trzy razy w roku (wiosenna piekęgnacja z wyczesaniem i jesienna pielęgnacja z wertykulacją) oraz przed sesjami zdjęciowymi.
    Poza tym nie interesuje mnie tam koszenie. Robot robi to fantastycznie. Minusem jest wygląd trawnika - jeśli kręcą Cię pasy na trawniku po koszeniu to tutaj w ogóle tego nie ma a jest wręcz chaos Trawa wygląda nie tyle na skoszoną co na taką która przez cały sezon nie rośnie
    Generalnie nie oddałbym go za nic - ba, na niższym trawniku który posiałem w zeszłym tygodniu (1300m2) również zainstaluję robota.
    Oszczędność czasu jest niesamowita. A do tego genialnie rozkrzewiony trawnik bo koszenie jest regularne.

    Mam Wiper Premium CXE. Na większy trawnik trafi natomiast Cub Cadet bo wprowadzamy go do sprzedaży od lata.
    Roboty na prostych trawnikach sprawdzają się rewelacyjnie. Podobnie rzecz wygląda z robotem do odkurzania - mam od zimy. Od tego czasu odkurzyliśmy w domu może z pięć razy... A do tego czasu odkurzaliśmy codziennie bo są dwa duże psy i berbeć...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #1093
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Witaj Andrzej,
    zastanawiam się nad zbiornikiem na deszczowke wielkości podobnej jak u ciebie. Powiedz mi ile wyniósł cie koszt materiałów a ile ten gotowy kosztował. Zastanawiam sie bo jak mam dostac taki odchudzony ze może pękać to nie mam ochoty. A i jakie tam oczko dałeś? Czemu nie zdecydowales sie na studnie, to chyba taniej by bylo.
    Ostatnio edytowane przez dzinks0 ; 27-06-2018 o 06:11
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  14. #1094
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Witaj Andrzej,
    zastanawiam się nad zbiornikiem na deszczowke wielkości podobnej jak u ciebie. Powiedz mi ile wyniósł cie koszt materiałów a ile ten gotowy kosztował. Zastanawiam sie bo jak mam dostac taki odchudzony ze może pękać to nie mam ochoty. A i jakie tam oczko dałeś? Czemu nie zdecydowales sie na studnie, to chyba taniej by bylo.
    Hej,

    1. zraszacz o który pytałeś mailowo mam

    2. gotowy kosztował (zbudowany z dwóch części) około 7500 zł. To już koszt z koparką na gotowo. Później zrobienie wylewanego na miejscu kosztowało podobnie. płyta i ściany zbrojone drutem fi 10/12 w siatce 15x15. Studnię mam ale kopaną. Głębinowej nie mam możliwości bo po prostu nie ma wody głębinowej a jeśli jest to bardzo głęboko i o nędznej wydajności. Czy byłoby taniej - nie bo metr bieżący studni na gogotwo to u nas od 200-300 zł więc średnio przy 30-40 m głębokości wychodzi dwa razy tyle co zbiornik.

    Natomiast zakopywałem w zeszłym tygodniu zbiornik 8m3 u klienta (zbiornik z podwójną ścianką PVC - bardzo dobry jakościowo) i koszt takiego to 5600. Więc jeśli ogród będzie miał do 500 m2 to nie kombinowałbym z większym tylko taki + studnia kopana + wodociąg w zapasie. Lub jeśli masz wody głębinowe a z tego co pamiętam u Ciebie powinny być to studnia głębinowa.

    Przy okazji wrzucę małą aktualizację: dokonała się wreszcie druga część ogrodu... powstały nasadzenia, rabatka z trawami i czosnkiem olbrzymim, wydama z sosnami oraz trawnik.




    Bo kto powiedział że ogród zawsze musi oznaczać to samo

    Swoją drogą nie wiem czy ta wydma nie wzbudza większego zainteresowania niż dom. Więcej osób zwalnia teraz na wysokości wydmy i się przygląda niż na dom.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180624_134953_1.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	415621   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180616_195754_1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	415622  
    Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 01-07-2018 o 11:17
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  15. #1095
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Super to wygląda i sporą piaskownicę ma dziecko.

    Zastanawiam czy masz chwasty na trawniku, bo widzę pola i las za płotem.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #1096

    Domyślnie Graby na stelażu

    Jak zwykle zachwycasz detalami i w domu i w ogrodzie. Brawo Tak z ciekawości czy orientujesz się gdzie w okolicy Rzeszowa można kupić takie duże graby na stelażu jak Twoje? Pozdrawiam Iwona.

  17. #1097
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sally Zobacz post
    Jak zwykle zachwycasz detalami i w domu i w ogrodzie. Brawo Tak z ciekawości czy orientujesz się gdzie w okolicy Rzeszowa można kupić takie duże graby na stelażu jak Twoje? Pozdrawiam Iwona.
    Hej. Można kupić w Zielonej Dolinie na Warszawskiej. Jakościowo chyba nie ma lepiej w promieniu 100 km.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  18. #1098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Super to wygląda i sporą piaskownicę ma dziecko.

    Zastanawiam czy masz chwasty na trawniku, bo widzę pola i las za płotem.
    I tak i nie . Mam bo się zasiewają ale dbam o to żeby jednak trawniki były bez chwastów. Nie używam chemii w tym celu a jedynie co niedziela wychodzę na trawniki i wycinam to co wyrasta. Jak dotąd z dobrym skutkiem. Na pewno bardzo pomaga częste koszenie. Max co 3 dni. Normalnie staram się co drugi dzień tam gdzie nie ma robota. Tam gdzie jest - kosi się dwa razy dziennie.
    Generalnie da sie utrzymać trawniki bez chwastów nawet w bezpośrednim sąsiedztwie pól.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  19. #1099
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Jaktam z zbieralnoscia wody w twoim zbiorniku? Ty sporo podlewasz ale pewnie wiesz ile tak standardowo idzie wody na podlewanie ogrodu? Nadal zastanawiam się nad tym zbiornikiem na deszczowke bo zależy mi żeby porobić prace ziemne w tym roku i posadzić jakieś krzaczory jako żywopłot i drzewa owocowe na około działki. Jak przygotować taką ziemie: glina z piaskiem? Warstwy chumusu praktycznie niema. Dlatego chciałem nawieść obornika(jeśli w ogóle taki tu znajdę) ale to do jesieni się chyba nie przeżre, wiec poparzy te drzewka. Chyba że jakiegoś czarnoziemu czy co tam znajdę w okolicy. I to zaorac, zbronowac i odczekać aż jakieś chwasty odrosna i je jeszcze raz zebrać przed posadzeniem. Na to agrowloknina, drzewka w otwory i zasypana ona korą. Coś inaczej byś zrobił?
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  20. #1100

    Domyślnie

    Dzięki za namiar na tą Zielona Dolinę! Oczy wyszły mi z orbit

Strona 55 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony