dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 139
  1. #41

    Domyślnie

    Ja niestety tez dzis wymiekam - komp mi sie wiesza wiec chyba nic sensownego nie wrzuce.
    Ide spac bo jutro musze byc wyjątkowo elegancka w pracy
    PS. Gdzie mozna sobie pogadac o d**e Maryni zeby nas nikt nie pogonił? Wy sie lepiej znacie na tym forum niż ja - moze sobie załozymy jakis plotkarski watek ?

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    szocik moze pokombinujesz z ta łazienka co nieco

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    zauważylam jak to zrobiłas w tym przypadku i musze przyznac ze pomysłow to ty masz wiele

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    julianna 16 a moze jeszcze jakies pomysly na kuchnie ?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    O takie przesunięcie chodzi?
    Do kuchni podarowałabym sobie drzwi - są raczej niepotrzebne (?)
    IMHO - takie przesunięcie ścianki i powiększenie łazienki jak najbardziej
    W walce z powierzchnią mieszkania każdy centymetr się liczy.
    Ostatecznie, jeśli drzwi do kuchni być muszą, to mogą być nawet 70cm albo przesuwane.

    Tylko trzeba by pochylić się nad dokładniejszymi wymiarami. Najlepiej jeśli można iść i zmierzyć jak jest rzeczywiście w mieszkaniu.
    A jeśli nie, to chociaż przysiąść i solidnie policzyć centymetry. W końcu nawet jak są ścianki, to maja jakaś określoną grubość.

    @misiunami31 - apeluję o spokój
    Tutaj możemy się przerzucać róznymi pomysłami, a Ty możesz zebrać, na spokojnie przemyśleć, podyskutować z mężem, podyskutować z nami a potem sama podjąć decyzję. Zupełnie inną nawet niż nasze rady, jeśli coś Cię nie przekonuje.
    Ale jak sama widzisz, jak sama dodajesz pomysły - np. powiekszenie łazienki kosztem przedpokoju i przestawiania nowej ścianki, to koncepcje od nas też się zmieniają.

    I dla odmiany ja kwestię drzwi w kuchni popieram Mimo wszystko smażenie cebulki za zamkniętymi drzwiami jest mniej dokuczliwe niż bez drzwi. W dodatku jeśli ktoś wcześniej zaczyna dzień ,może pohałasowąć w kuchni nie budząc innych.

    @szocik - nie wiem czy oddzielny wątek plotkarski się sprawdzi Plotkuje się najwygodniej w miejscu pracy czyli tak na innych wątkach przy robocie . Ostatecznie można plotkować publicznie na Twoim wątku z planowaniem albo na przyszłym wątku Julianny16. Ja nie planuję wątku w najbliższym czasie

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    a powiedz mi jeszcze czy jak przesune sciane to nie wejdze w wejscie do kuchni ?

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    obecnie wejscie ma 120 cm

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    I dla odmiany ja kwestię drzwi w kuchni popieram Mimo wszystko smażenie cebulki za zamkniętymi drzwiami jest mniej dokuczliwe niż bez drzwi. W dodatku jeśli ktoś wcześniej zaczyna dzień ,może pohałasowąć w kuchni nie budząc innych.
    Ufff... jak dobrze, że choć jedna z nas myśli inaczej, bo byłybyśmy jak mafia . A tak swoją drogą, to chyba myślisz o drzwiach pancernych ?
    Takie może dałyby radę cebulce i hałasom .

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    a powiedz mi jeszcze czy jak przesune sciane to nie wejdze w wejscie do kuchni ?
    Drzwi można maksymalnie przesunąć do ściany sąsiadującej z pokojem. Zajmują 93 cm. Możesz pomyśleć o mniejszych, ale nie wiem jak to będzie wyglądało na tle pozostałych na tej samej ścianie. Pomyśl nad nimi spokojnie. Jeśli są w Twoim przekonaniu niezbędne, to ok - zmieszczą się.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Co do pomysłów na kuchnię, to uważam, ze ten jest najrozsądniejszy w Twoim układzie i preferencjach. Wstawię go jeszcze raz by było wszystko razem:







    Te kilka cm, które zyskasz dzięki powiększeniu łazienki niewiele zmienią w kuchni. Popytaj o zlew - czy da się go przesunąć (jak u mnie na wizu) czy też musi zostać w kącie .

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    a uwazasz ze lepiej jak jest pod oknem a nie w kacie skoro bedzie zmywarka to mały zlew w kacie chyba da rade ??

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ze tez ja nie umiem wogole rysowac tych rzucików (( a ta zabudowa bedzie troche wystawac ? do przodu bo wneka która zabieramy z łązienki ma tylko 50 cm głebokosci a zabudowa jakies 80 cm ? czy dobrze mysle ?

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    a uwazasz ze lepiej jak jest pod oknem a nie w kacie skoro bedzie zmywarka to mały zlew w kacie chyba da rade ??
    Pewnie radę da , ale tu chodzi o coś innego - zobacz jak dużo masz blatu, podczas gdy będziesz musiała godzić się z małym, niewygodnie usytuowanym zlewem. Zmywarka nie zastąpi zlewu. Osobiście gdybym miała wybór, to chciałabym taki 1,5 komory + ociekacz. Możesz sobie w małej komorze odmrażać, myć owoce i warzywa itd. Ociekacz przyda się na odstawienie naczyń, które od czasu do czasu umyjesz na szybko, albo takich, których nie możesz myć w zmywarce. Dodatkowo nie masz kluczowego blatu między płytą a zlewem, a tam dzieje się zazwyczaj najwięcej .
    Napisz proszę - pytałaś o to przesunięcie zlewu dewelopera, albo hydraulika (zdanie Męża ważne, ale niewystarczające )?

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiuniam31 Zobacz post
    ze tez ja nie umiem wogole rysowac tych rzucików (( a ta zabudowa bedzie troche wystawac ? do przodu bo wneka która zabieramy z łązienki ma tylko 50 cm głebokosci a zabudowa jakies 80 cm ? czy dobrze mysle ?
    Nie ma teraz Szocik , która planowała Twoją łazienkę, ale z tego co pisała wnękę przesunęła na 60 czyli więcej niż komin. O którą zabudowę pytasz? Kuchenne słupki? Te mają 60 cm. Zakładamy przy tym, że wybierasz lodówkę zabudowaną 60 x 60 - to ten pierwszy słupek na wizu.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-02-2012 o 11:09

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ok, to zlew pod oknem ale wtedy nie mam prawie blatu roboczego chyba ze jeszcze dalej pod okno ten zlew niz mi to wrzucił projektant a klamka okna jest po stronie lewej okna (chyba )

  15. #55

    Domyślnie

    Te kilka cm, które zyskasz dzięki powiększeniu łazienki niewiele zmienią w kuchni.
    To fakt, ale mogą zmienić w łazience - zrobi się ciut luźniej a przedpokój na tym nie straci.
    Pytanie czy zysk powierzchniowy jest adekwatny do kosztów - to pytanie już raczej dla inwestora.

    a uwazasz ze lepiej jak jest pod oknem a nie w kacie skoro bedzie zmywarka to mały zlew w kacie chyba da rade ??
    Zlew pod oknem Julianna umieściła jeśli dobrze podejrzewam nie w celu jego ekspozycji na tle okna, tylko ze względu na wygodny dostęp.

    Zlew w kącie zmieści się i oczywiście że można go tam wstawić i ludzie tak robią. Ale jego dostępność jest gorsza. Tutaj zlew jest przed oknem imasz możliwość manewru z prawej i z lewej strony. Krok w prawo masz zmywarkę, dwa kroki w lewo masz płytę. Nie uderzasz w nic łokciami, jedna osoba może stać przy zlewie druga przy płycie i nie wchodzą sobie na głowy.

    Poza tym nawet jeśli masz zmywarkę, to zlew z ociekaczem jest przydatny, bo są rzeczy które muszą być umyte natychmiast a nie można ich wstawić do zmywarki, albo choćby do odłożenia opłukanego granka na moment przed wstawieniem do zmywarki. Itd. itp. Oczywiście powyższe argumenty nie mają racji bytu, jeśli od ww. celów używasz blatu, bo masz taki wytrzymały i nie przeszkadza Ci brudzenie go.

    a ta zabudowa bedzie troche wystawac ? do przodu bo wneka która zabieramy z łązienki ma tylko 50 cm głebokosci a zabudowa jakies 80 cm ?
    Standardowo zabudowa ma głębokość ok. 60cm, może ciut więcej jeśl robisz na zamówienie i chcesz więcej.
    Faktycznie, jeśli zabierzesz z łazienki 50cm, to słupki będą wystawać. Jeśli nie chcesz więcej zabierać z łazienki to można po prostu obudować na brakującą liczbę centymentrów (ok. 10cm) komin od strony zabudowy z szafkami górnymi (na całej wysokości). Stracisz w ten sposób 10cm z zabudowy, ale myslę, że akurat w tamtym miejscu to nie będzie problemu.

    Generalnie pamiętaj, że to co julianna16 umieszcza na wizu ograniczone jest możliwościami programu więc rozstawienie szafek dolnych czy górnych, jeśli nie będa z Ikei możesz sobie dowolnie modyfikować, podobnie jak np. rozmiar i kształt zlewu.

    edit: julianna16 pisałyśmy jednocześnie, ale nasze zeznania się nie różnią,więc cool
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 10-02-2012 o 11:20

  16. #56

    Domyślnie

    ok, to zlew pod oknem ale wtedy nie mam prawie blatu roboczego
    misiunam31 - nie bardzo rozumiem...

    Czy Twoim zdaniem jak wstawi się zlew pod okno, to nie ma blatu roboczego?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Przez załączniki można Aniu wstawiać wprost z komputera - wtedy w poście są takie małe obrazki, w które wchodzi się poprzez kliknięcie
    Dzięki za info- jak zwykle z komputerami kilkoma sposobami można osiągnąć ten sam efekt. Ja wrzucam wszystko z serwerów zewnętrznych i nie używam opcji załączników.

    Aha i na początku jakbyś dobra kobieto ku porządkowi wstawiła ten ogólny rzut mieszkania misiuniam31

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    obudowanie komina good pomysł bo jak nie zabiore juz niz z lazienki to wg mnie powinna sie zmiescic pralka waska to waska ale sie zmiesci

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ok wrzucam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	funkcyjny czesc.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	99991  

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiuniam31

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-813
    Posty
    112

    Domyślnie

    ale zaraz wywalamy i jak mozecie to narysujcie to w jakiejs prostszej formie tylko łazienke kuchnie

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony