dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Podam wam jeszcze przepis na sos do pizzy, jaki robię.

    1. smażymy na odrobinie oliwy ze dwa drobniutko pokrojone ząbki czosnku, można także dać cebulkę, po chwili wlewamy do tego pokrojone pomidory ( zimą z puszki - pomidory w kostce) i podsmażamy, póki sos nie stanie się gęsty. Trzeba go po prostu odparować. Pod koniec duszenia wrzucam garść świeżych ziół ( zimą z doniczki) - oregano i bazylii. Ja jeszcze dodaję ze 2 drobno pokrojone suszone pomidorki z zalewy w oliwie, ale nie trzeba. Sos trzeba przestudzić. Wlewam go do pojeminika, bo przechowywany w lodówce wystarcza nam na 2 pizzowe uczty, warto więc go zrobić.
    Takim sosem smaruję cieniutko rozwałkowaną pizzę przed pieczeniem. Moja pizza ma max grubość 3 mm, boki za to lubimy grubsze, bo zawijam w nie ser, jeśli piekę na dużej blaszce, tak jak tutaj ( druga własnoręcznie wykonana, więc jeszcze nie idealna ) :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	013.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	100150


    Chef Paul

    Twoja pizza wygląda wspaniale! Latem na pewno spróbuję taką zrobić w kamiennym grillowym piecu.

    Masz może jeszcze przepis na bułeczki panini? Czy jest identyczny jak na pizzę? Bo ostatnio miałam ochotę odłożyć trochę ciasta z pizzy, by je zrobić do masełka czosnkowego.
    Ostatnio edytowane przez piu ; 17-02-2012 o 01:03

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    ...
    Może doradzisz mi odnośnie kamienia do pieca? :
    ...
    ... nie używam żadnych specjalnych "kamieni do pizza" (wysoko wydajny piekarnik lub grill z przykryciem dla moich potrzeb są wystarczające)
    ... jeżeli kiedykolwiek bym kupił to tylko szamotowy (biorąc pod uwagę właściwości szamotowej glinki)


    Cytat Napisał piu Zobacz post
    ...
    niestety nie mam porządnego, kamiennego grilla, ale wygląda Twoja pizza bosko!!! Latem na pewno spróbuję taką zrobić w kamiennym grillowym piecu.

    Masz może jeszcze przepis na bułeczki panini? Czy jest identyczny jak na pizzę? Bo ostatnio miałam ochotę odłożyć trochę ciasta z pizzy, by je zrobić do masełka czosnkowego.
    ...
    ... hmmm ... na Florydzie używam lekko zmodernizowanego grilla gazowego z przykryciem
    ... nie znam "bułeczek panini" ... panini to po włosku poprostu gorąca kanapka - jeżeli już koniecznie musi być we włoskim stylu, to najlepiej użyć do niej takiego pieczywa jak "rosetta" lub "ciabatta", oczywiście każde nasze ulubione pieczywo będzie doskonałe do tego rodzaju kanapki z mięsem, wędliną, serem, warzywami czy z czym tam najbardziej kto lubi.
    W pieczywo zaopatruję się w lokalnej małej piekarni a jedynym rodzajem bułeczek które wypiekam (dość rzadko) to "bułeczki serowe" ... więcej tutaj
    unde venis et quo tendis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ..
    ... nie znam "bułeczek panini" ... panini to po włosku poprostu gorąca kanapka - jeżeli już koniecznie musi być we włoskim stylu, to najlepiej użyć do niej takiego pieczywa jak "rosetta" lub "ciabatta", oczywiście każde nasze ulubione pieczywo będzie doskonałe do tego rodzaju kanapki z mięsem, wędliną, serem, warzywami czy z czym tam najbardziej kto lubi.
    W pieczywo zaopatruję się w lokalnej małej piekarni a jedynym rodzajem bułeczek które wypiekam (dość rzadko) to "bułeczki serowe" ... więcej tutaj
    Chefie , jestescie szefem jak z koziej dupy tromba. "Panini to maleńkie bułeczki wielkości orzecha laskowego".

    ps. dodam tylko , ze nabijane 24cm kielbaska......he
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony