dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    I znowu zapanował spokój..Barierka nie wytrzymała..Dochodzenie trwa....................Ale jak tematycznie i apetycznie to może pasta łososiowa z czosnkiem i szpinakiem,jako przystawka w czasie grillowania.Wspaniale smakuje z pieczonymi ziemniakami.

  2. #142
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Tu sie produkuj,tu jest twoje miejsce,a może założyć ci inny temat taki pod ciebie.............chcesz????????

    Cały czas cierpliwie czekam aż cię dopadną za obrazę mojej rodziny.Kiedyś wpadniesz wszystkie obraźliwe twoje wpisy są na policji.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-06-2013 o 07:12

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Tosiu, a gdzie przepis? Niech i u nas zapachnie
    przepis mocno spóźniony, ale miałam długggą przerwę na forum
    babeczki wielkanocne
    kostkę margaryny mlecznej siekamy i miksujemy ze szklanką cukru i jednym opakowaniem dużym cukru waniliowego, dodajemy 4 jajka i miksujemy, póżniej 2 razy po 3/4 szklanki mąki i 2 łyżeczki proszku do pieczenia, miksujemy i dodajemy to co lubimy...
    ja robię babeczki jasne z dodatkiem imbiru, cynamonu, dodaję kakao i wychodzą czarne, dodaję orzechy, migday...
    zazwyczaj robię porcję z dwóch margaryn i 8 jajek (wszystko x2) i dzielę na części, a każda część jest inna i tak wypiekam chwilkę na termoobiegu i dolej grzałce w foremkach malutkich i papilotkach i polewam czekoladą i posypuję tym, na co mam ochotę...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  4. #144

    Domyślnie

    o ooo!!! jakie tu przepisy palce lizać, aż mi głupio, że się z takimi zwykłymi babeczkami wyrwałam... ale nadrobiłam te kilka stronek i aż się głodna zrobiłam...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  5. #145
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adrian1165

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Super przepisy! Sezon na gruszki w pełni, więc chciałem się podzielić z wami moim przepisem na gruszki smażone w karmelu z lodami waniliowymi :
    Mam nadzieję, że wam się spodoba i spróbujecie sami wykonać ten deser. Jest naprawdę prosty.

  6. #146

    Domyślnie

    Dzisiaj wędziłem , na mięso nie mogę patrzeć Dla odreagowania wkleję coś niemięsnego - pieczone warzywa z karpiem.



    Przepis "macho" męski
    Karpia, ziemniaki, buraki,marchew, grzyby ( można główkę czosnku, na fotce nie ma, bo w domu nie było- żona nie kupiła

    do piekarnika WŁOŻYĆ



    trzymać na max, bez przerywania.... po godzinie WYJĄĆ



    Satysfakcja gwarantowana
    Ostatnio edytowane przez irqul ; 18-12-2013 o 18:25

  7. #147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Przepraszam Cie piu.............masz rację
    z wielkim poważaniem NS.
    Zdrowych i spokojnych Świąt.

    post usunięty...........Zrozumiałem..........
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-12-2013 o 10:21

  8. #148

    Domyślnie

    Śledz bazyliowo-pietruszkowy w oleju

    bazylia
    nać z pietruszki
    pieprz
    cebula
    cytryna
    czosnek
    oliwa
    Czosnek, bazylie i pietruszke posiekać. Z połowy cytryny otrzeć skórke i wycisnąć sok. Dodatkowa opcja to suszone pomidory cięte w paseczki, jeśli ktoś lubi pomidory.
    Oliwe wymieszać ze startą skórką cytryny, zalać śledzie i wstawić do lodówki na 24h lub dłużej.
    Tak przygotowane śledzie to prawdziwe delicje, idealne zestawienie z wykwintnymi śledziami orzechowo-śmietankowym, i w zalewie z czerwonego wina.


    Doskonały rarytas dla wszystkich, którzy lubia wzbogacone polskie smaki i aromaty.

    Smacznego.
    Ostatnio edytowane przez bęc ; 23-12-2013 o 18:06

  9. #149
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Świąteczne wigilijne kapuśniaczki - mini bułeczki na 2-3 kęsy z kapustą i grzybami, najlepsze do barszczyku na prawdziwym zakwasie.


    Załącznik 231229Załącznik 231230



    Składniki :

    Składniki na około 50 kapuśniaczków:


    • 350 g letniego mleka
    • 60 g roztopionego masła
    • pół łyżki cukru/miodu
    • 2 łyżeczki soli
    • 2 duże jajka
    • 560 g mąki pszennej
    • 10 g drożdży suchych lub 20 g drożdży świeżych


    Na posypkę



    • nasionka maku, kminku, czarnuszki, soli morskiej itp. do oprószenia


    Drożdże rozpuścić w połowie mleka, odczekać ok. 5 minut. Resztę mleka rozmieszać z 60 g masła, cukrem i jajkami. Mąkę wymieszać z solą, dodać rozpuszczone drożdże i resztę składników. Zagniatać, aż powstanie gładkie, miękkie i elastyczne ciasto. Odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na 1,5 godziny (do podwojenia objętości).

    Wyrośnięte ciasto podzielić na 2 części. Pierwszą część ciasta rozwałkować na rozmiar mniej więcej 25 x 45 cm. Przekroić nożem na pół. Na każdej połowie ciasta rozłożyć 1/4 nadzienia. Każdą połowę ciasta zwinąć w rulonik. W taki sam sposób postąpić z drugą, odłożoną częścią ciasta. Ruloniki pokroić na 3-4 cm paski (najłatwiej przy pomocy nitki podkładanej pod ciasto i zaciskanej nad ciastem). Przełożyć na blachę wyłożoną matą teflonową lub papierem do pieczenia. Przykryć lnianym ręczniczkiem, pozostawić do podwojenia objętości.
    Przed pieczeniem posmarować roztopionym masłem lub zbełtanym żółtkiem, posypać makiem lub innymi przyprawami

    Piec około 18 - 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 210ºC. Wyjąć, wystudzić na kratce.
    Piu chcemy zrobić sakiewki z serem pleśniowym i oliwkami.To drożdżowe to odwaga ja nie potrafię tak jak Ty.
    serdecznie pozdrawiam..Wiem ,że francuskie to pójście na łatwiznę ale siakoś mi z nim lepiej.

  10. #150

    Domyślnie

    Szybkim i aromatycznym daniem jest ryż z curry, kurczakiem, pomidorami i marchewką - dodatkowo, ja robię to na ostro

  11. #151
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenka.o Zobacz post
    Szybkim i aromatycznym daniem jest ryż z curry, kurczakiem, tomatoes i marchewką - dodatkowo, ja robię to na ostro

    I mię się to podobuje,krótko,zwięźle i na temacik..Czyli np.1 kg pomidorów,1 kg marchwi ,torebka czegoś na ostro i kurczak.Cztery torby ryży i fajno jest.

  12. #152

    Domyślnie

    Widzę, że sporo jesz... Teraz tak patrzę na tego mojego posta i zastanawiam się czemu napisałam tomatoes? Miała być po pierwsze papryka a nie pomidor a po drugie raczej nie mam w zwyczaju przeplatać zdań angielskimi słówkami

  13. #153

    Domyślnie

    zdrowo , smacznie i bardzo szybko.

    jarmoz, ogoreczek, pomidorek, czerwona cebula, oliwki, ser kozi, oliwka dziewicza, ocet winny czerwony.
    jako dodatek proponuje wedzonego dzikiego lososia + idealne wino do tego zestawu smakowego - sauvignon blanc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	235702   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	235703   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	235704   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	235705  
    Ostatnio edytowane przez bęc ; 17-01-2014 o 13:31

  14. #154

    Domyślnie

    Fajna sałatka, muszę wypróbować

  15. #155
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzenka.o Zobacz post
    Fajna sałatka, muszę wypróbować
    Koniecznie wklej fotki z realizacji.

  16. #156

    Domyślnie

    Nietradycyjny sposób przyrządzania, dla tych którym znudziło się wędzone.
    Kiełbasa suszona, właściwie pieczona w niskiej temperaturze. Piekarnik termoobieg, około 60ºC, kilka godzin, ta z fotki suszyła się 8 godzin.
    Bardzo wyrazisty smak przypraw, nieprzeparzonego czosnku, papryki.

  17. #157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    jeżeli smakuje tak jak wygląda ... to chylę czoła
    unde venis et quo tendis

  18. #158

    Domyślnie

    Smakuje jak zwykła kiełbasa, nic nadzwyczajnego. Ja to czasem kupię coś w sklepie, ale kiełbasopodobne to już dla młodych, nie dla mnie. One od urodzenia na sałacie i kurczakach- nawykłe do sztucznego.

    Schab peklowany w ziołach- też pieczony/suszony w niskiej temperaturze, z tym że kilka razy po 8 godzin, bo to spory kawałek był. Jak by ktoś chciał wiedzieć dlaczego akurat 8h, to przyczyna jest prozaiczna- tyle trwa nocna taryfa

    Nietypowy dodatek to mrożona borówka podana bezpośrednio z zamrażalnika. Ciekawy, słodko kwaśny smak, pasuje zarówno do mięs, jak deserów.

  19. #159

    Domyślnie

    polecam rowniez zurawine. wyciskamy sok z 2 pomaranczy i gotujemy 10-15 min.

    mozna dodac 1 lyzeczke cukru.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony