dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1

    Smile Tynk akrylowy czy silikonowy

    Witam.Na wiosnę zamierzam położyć tynk cienkowarstwowy na ocieplenie wykonane w zeszłym roku....w związku z tym mam dylemat.Ponieważ mam ograniczony budżet na zakup tynku chciałbym zapytać czy lepiej jest położyć tynk akrylowy leprzej firmy(weber) czy silikonowy gorszej firmy( malfarb)... mam taką ofertę w swoim regionie(gostynin,kutno) i cenowo wyjdzie porównywalnie.Mam też pytanie do fachowców czy tynk silikonowy dużo trudniej się nakłada niż akryl?parę lat temu kładłem tynk akrylowy na 3 domach więc wiem co i jak natomiast z silikonem nie miałem jeszcze doczynienia.

    Ocieplenie styropian+2*klej + siatka(atlas żółta) zatarte dość równo, tynk zamierzam 1,5mm baranek.

    za wszelką pomoc dziękuję...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Fachowcem nie jestem ale gdy stałam przed tym samym dylematem to lokalny producent KOSBUD poradził silikonowy jako trwalszy ( dom jasny przy drodze-kurzawce który bedzie często myty karcherem) i podobno kolor nawet po latach jest ten sam gdyby przyszło coś poprawiać.

  3. #3

    Domyślnie

    sylikonowy starczy na dlużej , nie syfi się tak szybko , akryl już po dwóch - trzech latach do malowania ,nakłada się normalnie

  4. #4

    Domyślnie

    A może słyszeliście jakieś opinie na temat tynku silikonowego malfarb?u nas sprzedaje się go sporo...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ja używałem tynku mozaikowego z malfarbu i był ok.
    A co do silikonu to nie miałem doświadczeń
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6

    Domyślnie

    a czy ktoś miał doświadczenia z silikonowym?

  7. #7

    Domyślnie

    miałem jako wykonawca , dla mnie tynk jak tynk , w obróbce taki sam jak sylikat , sylikon -sylikat , malfarbem nie robiłem

  8. #8

    Domyślnie

    Pojawiła się jeszcze opcja tynku silikonowego z firmy majster-pol...może ktoś miał z tą firmą do czynienia?muszę przyznać że byłem w 3 punktach gdzie mają tynki i sprzedawcy raczej polecali weber akrylowy zamiast silikonowy gorszej firmy...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa1234

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich!jestem nowa na tym forum i chciałam się podpiąć pod temat.na wiosnę też będę robić ocieplenie,rozglądając się za materiałami w jednym sklepie polecali mi właśnie tynk silikonowy majster- pol w cenie 6,99za kg.sprzedawca zachwalał że tani i dobry, albo rzeczywiście tak jest albo ma od niego najlepszą prowizję...bo czemu np. firmy caparol kosztuje ponad 12zł za kilogram a ten tylko 6,99!przeglądałam trochę fora ale jedni polecają inni odradzają-więc jak to jest naprawdę?

  10. #10

    Domyślnie

    a znasz starożytną zasadę że albo tanie albo dobre??

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    sylikonowy starczy na dlużej , nie syfi się tak szybko , akryl już po dwóch - trzech latach do malowania ,nakłada się normalnie
    po 3 latach do malowania?pierwsze słysze,a niby dlaczego?może jakiś argument?

  12. #12

    Domyślnie

    Pojąłem decyzję o zakupie tynku akrylowego weber,mają teraz promocję na pastelowe kolory.cena za kg.to niecałe 5zł. + 300zł. za podkład...za całość zapłacę 2300zł.na 140m.kw silikonowy majster-pol byłby droższy 200zł(ok.6,80za kg). tylko co to za jakość skoro silikonowy z webera w promocji kosztuje 10,5zł. za kg.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar PeterWWA
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    5

    Domyślnie

    6.80 za Majsterpol to strasznie drogo, w tej cenie sprzedajemy tynk silikonowy Caparol - czyli znacznie wyższa półka

    http://kenpol.na.allegro.pl/tynk-cap...108829601.html

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    cześć Czex Kolega z Kenpolu ma racje, 7pln za kg Majsterpola to jakos strasznie drogo
    W tej cenie faktycznie Piotruś z Kenpolu na Allegro sprzedaje Caparola
    A po ile Czexiu ma akrylik? Capatect FP K15 ??? Bo tu klient wybral akrylowego webera
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 12-02-2012 o 14:19
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    no właśnie jaka byłaby cena akrylowego bo na silikonowy chyba nie muszę się napinać...

  16. #16

    Domyślnie

    choć nie ukrywam że silikonowy mile widziany...kwestia jeszcze kosztu podkładu wp oszczególnych tynkach.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    napisz do Czexa (PeterWWA) na prv ceny w internecie to delikatna sprawa A moze mineralny malowany farba silikonowa?
    Ja u siebie tak mam zrobione
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    prv
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19

    Domyślnie

    mineralnego nie chcę właśnie ze względu na podwójną pracę z malowaniem...całość mam ocieploną styropianem więc oddychanie ścian mogę sobie darować...bardziej mnie zastanawia ze względu na ograniczenia czasowe czy napoczątku marca mogę zacząć pracę(oczywiście zakładając że będzie kilka dni powyżej zera w nocy)czy zaczekać do kwietnia...wolałbym jednak wersję pierwszą.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a ja nie mowie o oddychaniu ja wlasnie na styropianie mam minralny malowany farba silikonowa i byl to bardzo swiadomy wybor przy czym nie zwracalem uwagi specjalnie na koszty materialow w tym przypadku z przyczyn oczywistych
    co do czasu kiedy to robic - no najlepiej zeby w nocy temperatura byla powyzej 5 stopni
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony