dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1282

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 4pluton4
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    167

    Domyślnie Piec na drewno - Rocket Stove

    Witam wszystkich

    Jako ,że mówimy tu o ,wszelkiego rodzaju,spalaniu ekologicznym i ogrzewaniu, chciałbym wszystkim przedstawić prosty piecyk na drewno, którego wszechstronność jest w naszym kraju nie doceniana bądź nie znana.
    Sam przypadkiem natrafiłem na wzmianki o tych piecach dopiero kilka lat temu i oczywiście pierwsza myśl to była zrobić to i sprawdzić.
    I tak też się stało.Kilka rur ,perlit jako izolacja.spawarka itp .drobne elementy i piecyk działa.
    Materiałem do budowy tego piecyka może być już kilku odpowiednio ułożonych kamieni lub cegieł,można z metalu co jednak nie jest najodpowiedniejszym materiałem ze względu na bardzo wyskie temperatury uzyskiwane w pionie ciepła, ale na jakiś czas i to wystarcza.
    Wkleję poglądowy rysunek przedstawiający zasadę działanie tego piecyka.
    Mnie udało się zbudować już nieco większy piec do CO,ale ze względu na nieodpowiedni wymiennik ciepła-zaadaptowany z kotła gazowego- na razie piecyk jest używany nie za często bo wiąże się to z częstym czyszczeniem wymiennika.
    Z pierwszysch obserwacji powiem tylko ,że rewelacyjne spalane w nim drewno nie pozostawia popiołu,albo jest go tak mało,że dopiero po kilkunastu paleniach ma sens wyciąganie czegokolwiek z paleniska.
    Osoby , które już praktykowały z tym piecykiem wiedzą ile ciepła mżna uzyskać z -dosłownie patyków- spalanych i jakie temperatury spalin można uzyskać i wykorzystać go do ogrzewania pomieszczen, wody itp.
    Tymi kilkoma zdaniami chiałem zasygnalizowac moje zaintersowanie tematem , zaprosić
    osoby ,które zaraziły się ideą spalanie w tego typu piecach i bardzo prosze podzielić się swoimi uwagami.


    andrzej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RocketStove_000.jpg
Wyświetleń:	6567
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	100285  
    Ostatnio edytowane przez 4pluton4 ; 27-02-2012 o 19:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony