dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 65
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1282
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Może zrobimy jakieś warsztaty z budowy rakieciaka? Takiego do badań...W Marcinowie, albo u mnie. Ja dostarczę rury ceramiczne z kosmosu, jakiś gruz cyrkonowy do odlewów, itp, itd...Ty i Rafko zajmiecie się projektem i obliczeniami (Rafko będzie w końcu usatysfakcjonowany! )
    Propozycja super i już nie ma mocnych
    Gdybym był bliżej, przywiózł bym drewno do prób, żeby nie bawić się w oszczędzanie.
    Ciekawe jest palenisko batch box rocket, bo jest praktyczne do obsługi domku jednorodzinnego. Chodzi mi o to że w zależności od temperatury na dworze podkładać raz lub dwa lub trzy razy tak jak mam w termosie i się sprawdza. Mam jednak wątpliwości co do kanu dopalającego i dla porównania warto byłoby wstawić propozycję Szrajbera, czyli kanał z dyszą i za nią odwróconą miskę(następny dopalacz.). Oczywiście jeśli to kogoś interesuje

  2. #1002

    Domyślnie

    Tych rakietowców już trochę powstało i dla każdego obowiązują trochę inne proporcje.
    Dla starego J-tube to było tak: komora załadunkowa na drewno/kanał poziomy/dopalacz pionowy - 1:2:4, a średnica kanału - 1,5
    Dla paleniska produkowanego przez Dragonheaters te proporcje już nie obowiązują, bo zastosowano w nim systemy zawirowujące spaliny i całość jest krótsza.
    Palenisko batch box to już zupełnie inna bajka, tam stosowana jest jednostka przeliczeniowa, a wszystkie wymiary stanowią jej krotność - średnica i długość dopalacza, rozmiary gardła - tej szczeliny między paleniskiem, a dopalaczem i wymiary samego paleniska. No i oczywiście przekroje kanałów PP i PW.
    No i trzeba pamiętać, że wszystko cały czas ewoluuje, bo ludziska na całym świecie eksperymentują.

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    No właśnie z tymi typami ...rakietowców i pochodnymi.
    Jak budowałem swój termos, to mrozy były do -20 i więcej. Obecnie słabe zimy, co powoduje rzadkie rozpalanie i zupełne wyziębianie pieca. Zdecyduję się wiec chyba rozpruć piec i obniżyć kanał dopalający. Takie to dylematy z tymi konstrukcjami i zmieniającym się zapotrzebowaniem.
    Pozdrawiam.

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Niestety, spala popiół na kolor brunatny i tego spalania nie będę zmieniać. Zmiana ma dotyczyć gazów.

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Mam dokładniejsze spalanie popiołu.

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Ciemno brązowy proszek.

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Efekt ten bierze się stąd, że dół paleniska jest zwężony jak w bad box + ruszt, który powolnie dostarcza tlen do żaru. Ma więc czas na dokładne wyżarzenie w wysokiej temperaturze. W efekcie powstanie bardzo mało popiołu, co daje zaletę braku obsługi w okresie grzewczym, poza oczywiście rozpalaniem i donoszeniem drewna

  8. #1008

    Domyślnie

    Bogusławie, a skąd przypuszczenie, że z tym Twoim popiołem coś nie tak? Bo popiół to czyste minerały, co tam się z nim może złego podziać od dokładnego spalania?

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Tak, to tylko moje przypuszczenie.
    Uznałem, ze nie spalają się te minerały "proporcjonalnie" jak to jest normalnie ale pozostaje jakaś trudna do wypalenia grupa i ona jest teraz dominująca, co zapowiada kolor.
    Nie miałem możliwości przebadać, więc nie daję z ostrożności na ogródek.

  10. #1010
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek179

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-062
    Posty
    2

    Domyślnie Zbudowałem piec rakietowy w domu.

    "Tymi kilkoma zdaniami chiałem zasygnalizowac moje zaintersowanie tematem , zaprosić
    osoby ,które zaraziły się ideą spalanie w tego typu piecach i bardzo prosze podzielić się swoimi uwagami."

    Tak, zaraziłem się piecami rakietowymi do tego stopnia, że zbudowałem taki w domu.
    Wstawiłem do niego piekarnik i grzanie wody do ogrzewania podłogowego.

    Jako, że projekt był mój to nie miałem 100% pewności czy wszystko zadziała jak trzeba, miałem natomiast wielu podglądaczy i doradzaczy ( typu "Tak ci to nigdy nie wyjdzie").

    A wyszło i działa
    Więcej do przeczytania na moim blogu - opis, zdjęcia i filmy.

  11. #1011

    Domyślnie

    Hej, Krzysiek179, masz może więcej zdjęć? Chodzi mi o wnętrze paleniska i przejście do dopalacza, rozmiar i kształt dyszy.

  12. #1012
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Biały dym to surowa smoła i inne węglowodory z opału drewna lub węgla czyli kiszenie wędzenie opału.
    Smieszy mie stwierdzenie biały dym z komia jest ok.
    Na moje oko Piec rakietowy na filmie Krzyśka179 z niebieskimi płomieniami to istna czadnica (tlenek węgle prosto w komin).
    Choć mogę się mylić.
    Dysza w rakietowcu ile ma szerokości i wysokości?
    Nie da się zrobić pieca zero sadzy?
    Da się czy nie?

    Mówią że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera.
    Darek B

  13. #1013
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Może zrobimy jakieś warsztaty z budowy rakieciaka? Takiego do badań...W Marcinowie, albo u mnie. Ja dostarczę rury ceramiczne z kosmosu, jakiś gruz cyrkonowy do odlewów, itp, itd...Ty i Rafko zajmiecie się projektem i obliczeniami (Rafko będzie w końcu usatysfakcjonowany! )
    Rafkoo zawsze chętnie się spotka, ale już się nawarsztatował i nie ma zamiaru tracić żywota na wywarzanie otwartych drzwi.
    Wie on bowim na jakiej podstawie powstawały polskie normy emisji ze spalarni i nie ma zamiaru mierzyć nic oprócz poziomu CO na wylocie z rakiety i to hobbystycznie, bo Peter vdB porobił tych pomiarów od groma.

    Załącznik 383977

    Na północ udaje się tylko gdy musi lub zapłacą godnie. Kierunek na południe bliskim jego sercu jest.

    Można by potestować jeśłi by były jakieś zmiany konstrukcyjne paleniska - jak ta zaproponowana przez Bogusława, ale tym razem posłuże się słowami Piota "ale po co?" jak widzę że spalam 92 % z węgla zawartego w paliwie to już mnie ciezko zmotywować dodalszych prób.
    Jestem z tych latynosowatych, co jaknie muszą pracować mogą się patrzeć w horyzont nie czyniąc nic.

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Rafko......kiedyś zrozumiesz dlaczego TU czasem lepiej pogadać o psychologii dymu, niż jego składzie chemicznym...
    Psychologia dymu ciekawe, ciekawe... dobrze ze niedawno znow trenowałem synchronizacje półkul

    Zrozumieć to może i zrozumiem, pytanie czy zaakceptuję.
    Do niedawna uważałem, że jedyny dobry wątek na forum muratora to ten o buforach, miałem nadzieję, że i tu uda się porozmawiać konstuktywnie...

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Za krótki dopalacz,źle zrobiony,za mało PW (długi płomień) za niska temperatura w dopalaczu.
    Brawo! widzę żeś na bieżąco

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Optimum temperaturowe (termiczne) dla człowieka to około 27 stopni.
    Zaczynam za Tobą przepadać . Kobita mi sie rozbiera tylko jak jest tyle.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie ma argumentów czyli Rafkoo ma racje.
    Przestań! bo...., normalnie zaczynam się zakochiwać

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Palenisko batch box to już zupełnie inna bajka, tam stosowana jest jednostka przeliczeniowa, a wszystkie wymiary stanowią jej krotność - średnica i długość dopalacza, rozmiary gardła - tej szczeliny między paleniskiem, a dopalaczem i wymiary samego paleniska. No i oczywiście przekroje kanałów PP i PW.
    No i trzeba pamiętać, że wszystko cały czas ewoluuje, bo ludziska na całym świecie eksperymentują.
    Kolejny z odrobionym zadaniem domowym . przygotowany.

    Jest udostępniona taka przyjemna tabela w excelu

    Załącznik 383978

    @ Krakers zdjęcie zrębków wrzuciłem tam gdzie miałem.

    A może by tych mieszkańców pólnocnej głuszy zaprosić na południe niech trochę odetchną smogiem?
    Ostatnio edytowane przez Rafkoo ; 14-03-2017 o 21:51 Powód: złe cytowanie

  14. #1014
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    [QUOTE=Bogusław_58;7433058]Mam dyplom leśnika i kilka lat pracy w terenie za sobą

    Uuu.. mam nadzieję że nie z tych co mnie z lasu gonią gdy sobie piec w ziemi wykopię. i biwakuję stroniąc od reszty Homo ponoć spaiensów
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Szkolę rolniczą też zrobiłem(zaocznie) i wiem jak się robi komposty.
    To co? robimy teścik?
    Wymień nazwę 3 rodzajów grzyba i enzymów specyficznych przezeń wytwarzanych, rozkładających wiązania międzypierścieniowe w żywicach i ligninach?
    Oraz oblicz ilość energii wytwarzanej w tym procesie z 1 kg drewna świerkowego ścietego zimą zaniedbując straty na metan i przyjmując układ za izolowany i że całość jego jest przerabiana tylko przez to 3 grzybuski

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Warzywka się uprawia ale już taki las się hoduje. Jak się po pracuje jako leśnik to już potem hoduje się też warzywka
    Deviacion profesionelle
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Skończyłem też technikum samochodowe i piec kojarzy mi się z silnikiem spalinowym
    uu! to tak samo źłe jak ztymi WWA i 850.
    Kolejny bładzik! Absolutnie inne warunki i mechanizm rozkładu paliwa
    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Oglądałem różne rakieciaki na fimikach. Widać czasami jak stawiają czajnik i jest on po jakimś czasie w sadzy. Skąd ta sadza ?
    Sadza nie powstaje jedynie w warunkach idealnych czyli przy spalaniu całkowitym.
    Znaczy się przy przeprowadzieniu całkowitej ilości pierwiastka C do CO2

    Czyli piecyk musiałby byc idealny, a jak wiemy nie jest. Ba! Im wiecej widze konstrukcji które udają piec rakietowy tym mi smutniej.
    Tą osiaganą czasmi 90 % wydajność mamy gdy 90% pierwiastka C utleniamy.. reszta leci w komin... jak mu na drodze postawiasz barierę to wypada ze strumienia gazów. i vot!

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek179 Zobacz post
    A wyszło i działa
    Hm.. a co miało nie wyjść? dyć konstrukcja sprawdzona!
    Teraz tylko odpowiedz sobie na pytanie: jaką mam wydajność


    Cytat Napisał Krzysiek179 Zobacz post
    Więcej do przeczytania na moim blogu - opis, zdjęcia i filmy.
    Fajnie że się dzielisz.

    Czy ty masz port położony jakoś z boku dopalacza? pytam bo filmi ewidać tylko jednostronny wir.
    Przy dwustronnym (lepsze mieszanie) jest wzrost o ~18 % na wydajności dopalania, dodaj kilka za dłuższy dopalacz i jeszcze nieco za jego przekrój okrągły.

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post
    Do niedawna uważałem, że jedyny dobry wątek na forum muratora to ten o buforach, miałem nadzieję, że i tu uda się porozmawiać konstuktywnie...
    Bufor nie jest skomplikowany w zrobieniu i jak jest, działa jednakowo każdego dnia i przez długie lata.
    Sam się jednak nie nagrzeje i musi mieć "źródło". Jeśli paliwo stałe to wiadomo, że potrzebny piec. No i tu każdy może pokazać klasę robiąc i pokazując piec, ewentualne pomiary i koszty, łatwość obsługi i trwałość.
    No i jak w wykonanym buforze nic się już nie zmienia, tak w piecu zmienia się paliwo, ciąg(pogoda) a nawet palacz.
    Czyli poco narzekać ? budujesz i pokazujesz .

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafkoo Zobacz post


    Deviacion profesionelle

    uu! to tak samo źłe jak ztymi WWA i 850.
    Kolejny bładzik! Absolutnie inne warunki i mechanizm rozkładu paliwa
    Widzę teoretykowanie złośliwe.
    Sów sprężania to rozumiesz co to jest i że po nim następuje zapłon. Jeżeli gazy wchodzą w odwrócony lejek zakończony dyszą, to mamy sprężanie, wzrost temperatury i zapłon. Nie ma tylko tłoka ale proces jak w silniku

  18. #1018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A jak w rakiecie przedstawia się spalanie węgla?
    Bo z oponami to nie będzie problemu.
    \
    Z tymi opnami to niebyłbym taki pewien . Mogły by sie zawiasy wyczystek wyrobić od czestego otwierania .
    Sadza jako wypełniacz mieszanki jest OK ale.. związki zmieniajace włąsciwośi (przeciwutleniacze, antyzapłonowe, antyscieralne i kupa innych) sprawiają że polimery "Łez Drzewa" (kaou-czuk) są tak usieciowane, że trudno rozłożyć w zbyt niskiej temp. i krótkim czasie (To dlatego njacześćiej kończą w piecach do wypału cementu. lub na wysypiskach Kataru czy innych tam Bahrajnów

    A wungiel to inny rodzaj paliwa!
    Wyższy stopień jego uwęglenia czyli mniej czesci lotnychktórych to szybkie w znacznej iości wydzielaie decyduje ot tym, że drewno jest tak przyjemnym paliwem + dużo, dużo więcej świństw w spalinach z wungla. (nie zdążą sie dopalić)

    Jak bym rządził to byłby całowity zakaz jego spalania.
    Jest zbyr cennym subsratem by go spalać.
    Energetycznie sensownym jest tylko jego zgazowanie, a substratowo energetycznym koksowanie.
    Ostatnio edytowane przez Rafkoo ; 15-03-2017 o 08:55 Powód: Łey Drzewa zmienione na Łez Drzewa

  19. #1019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafkoo

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Uber Schlesien ;-)
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Widzę teoretykowanie złośliwe.
    Sów sprężania to rozumiesz co to jest i że po nim następuje zapłon. Jeżeli gazy wchodzą w odwrócony lejek zakończony dyszą, to mamy sprężanie, wzrost temperatury i zapłon. Nie ma tylko tłoka ale proces jak w silniku
    Jakem leń patentowyzarzekam się - żadnej złośliwości!

    Jeśli już to jedynie drobne pstryczki za nieodnoszenie się do postawionych pytań.

    Tu mówimy o rakietowcach gdzie sytuacja jest inna bo zamiast spreżania gazów jest ich rozprężanie w dopalaczu.

    Poza tym zauważ, że ja pisałem o innym rodzaju mechanizmu rozkładu paliwa.

    Są tacy co prubują spalać wodór w silniku benzynowym.
    To gaz i pary benzyny to gazy, a efekt odmiennego ich mechanizmu spalania jest taki że tłoki ze spalinami wychodzą i silnik po roku dwóch nadaje sie do przetopu

  20. #1020
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Na etapie luźnego forum nie ma zobowiązania do odnoszenia się do każdego pytania i powinieneś to uszanować. Na wiele z nich już się produkowałem wielokrotnie i zauważyłem, że z tego "nie wiele jest". Po jakimś czasie zjawia się inny, pręży muskuły i zamiast zbudować klika w klawisze, bo myśli, że to to samo. Jesteś po prostu kolejnym co próbuje sił używając palca. Wyraźnie nie budujesz pieca ale swoją pozycję
    Prawdopodobnie w rakietowcu jest podobnie, jeśli nie identycznie, tyle że osiąga się to trochę inaczej. Na razie nie chce mi się w to wgłębiać, bo siedzę w czymś innym. Chyba że na zlecenie i w dodatku z wynagrodzeniem

Strona 51 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony