dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wersja z wc pod oknem




    Oraz wersja z wanną prostokątną i wc obok wejścia do pralni.





    Dziś więcej nie wymyślę , ale masz materiał do przemyślenia

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie wiedziałam, że to okno tak wysoko jest - można zrobić też wannę pod oknem, prostą.


  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    julianna - wanna w miejscu kibelka musiałaby mieć tylko 150 cm.
    Tamta ściana bez płytek ma 157 cm. Płytki jesczze tę wnękę zmniejszą.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a mozna prosic linki do tych wizualizacji, bo mam jakąś blokade w biurze i zdjęcia mi sie nie wyświetlają.
    nasza Kasjopea

  5. #45

    Domyślnie

    czuszka - brawo za dobre przygotowanie rzutu łazienki z wyraźnie widocznymi wymiarami i to wszystkimi - oprócz tej małej wpadki z drzwiami brakującymi

    Moje trzy grosze odnośnie projektu (dla łazienki z dwojgiem drzwi)
    Spośród przedstawionych najbardziej podoba mi się wersja:



    Osobiście wolałabym natomiast przestawić WC na ścianę naprzeciwko wanny, na ścianie pomiędzy kominem a ścianą z oknem. Ok, WC będzie bardziej na widoku, ale ja osobiście wolę mieć więcej miejsca wokół (wersja tronowa ) niż mieć WC schowane. Ponadto wtedy idealnie da się zrobić fajną zabudowę z płytkich półek nad geberitem (żeby nie przeklejać po 10 razy tych samych zdjęć zajrzyj na wątek SKY20 oraz Kresk_a, gdzie na kilku ostatnich stronach umieszczałam fajne przykłądy takiej zabudowy). Miejsce do przechowywania na artykuły higieniczne w łazience zawsze się przyda. Wtedu możesz mniejszą, lżejszą i ładniejszą szafeczkę zrobić pod umywalką.

    Oczywiście pochwała dla teamu konceptualno-wizualizującego

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja tez nie nalegam na ukrycie wc, wole więcej miejsca i komfort. a o półeczkach nad geberitem tez myslelismy. ide czytać. a w międzyczasie rysowac kolejny rzut, tym razem łazienki na parterze bo Wasze zaangazowanie mnie cudownie zaskoczyło. wielkie dzieki za odzew
    nasza Kasjopea

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale się napracowlaiście jestem pod wrażeniem
    mój niepokój budzi umywalka wciśnieta za drzwi. jakos tego nie widzę-za ciasno i mozna drzwiami dostac.
    a gdyby geberit przenieść pod okno a poprzecznie do komina postawić ściankę i na niej umywalkę?
    nasza Kasjopea

  8. #48

    Domyślnie

    mój niepokój budzi umywalka wciśnieta za drzwi. jakos tego nie widzę-za ciasno i mozna drzwiami dostac.
    Ciasno to kwestia względna. Moim zdaniem 100 cm to sporo na umywalkę dla gości. Dajesz umywalkę 50 cm i masz jeszcze po 25 z boków. Umywalka jest na wizu przy ścianie, ale być nie musi. Wizu jest orientacyjne.

    A nie rozumiem jak drzwiami można dostać. Co do zasady przecież w łazienkach drzwi projektuje się otwierane na ZEWNĄTRZ (ze względó bezpieczeństwa dla osoby przebywającej w łazience, tak jest chyba nawet w przepisach budowlanych). Czy u Ciebie jest inaczej?

    Twój pomysł z poprzeczną ścianką dla mnie oznacza slalom do wanny i slalom do kibelka albo wchodzenie na ściankę. (nie wiem, które drzwi są wejściowe do łazienki) .I ile miałaby mieć ta ścianka? Jaką wtedy dasz umywalkę, żeby nie było ciasno?

    Jeśli chcesz mieć umywalkę w innym miejscu, to masz propozycję od Elfir
    uff,, to tak na szybko ... ale w dobrej wierze
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 15-02-2012 o 13:37

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ciasno-miałam na myśli że zaraz za drzwiami, ale faktycznie one się otwierają na zewnątrz, wiec ten argument odpada.
    nasza Kasjopea

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale faktycznie wersja ze geberit jest na ścianie między kominem a ścianką z oknem bardziej mi odpowiada. i tak trzeba go wysunąć aby zbaudowac geberit, więc bylłby prawie na równo z kominem i mozna nad nim zrobić schowki.szafki. tylko czy bedzie się wygodnie korzystać? nie będa nogi obijac się o wannę?
    ps. ta wanna to jaka jest na wizualizacji? jakie wymiary?
    nasza Kasjopea

  11. #51

    Domyślnie

    czuszka
    jeszcze raz podkreślę, ze sprzęty i wymiary na wizu są orientacyjne. To co daje program, to się wkleja (chyba że chcesz mieć dokładnie tak jak na wizu)

    Niestety nic nie zastąpi miarki, kartki i długopisu i przeliczenia sobie pewnych rzeczy samemu, jak będziecie mieć sprzęty na oku. Nawet na misce geberitu możesz mieć 5 cm różnicy, na wannie nawet do 30 ( szacuję że wanna ma w szerszym punkcie 100 cm, a możesz mieć nawet asymetryczną 70x160).

    Tak więc jeśli liczysz
    długość śćiany z oknem 228cm - ok. 36cm na zabudowę geberitu równą z kominem - ok. 56 cm na miskę = 136 cm. Jeśli dasz wannę 110cm to 26 cm na nogi - za mało. Jeśli dasz wannę 70cm = 66 cm - też ciasnawo, ale może dałoby radę.
    Jak nie zrównasz zabudowy geberitu z kominem, to możesz zabudować tylko 15 cm i zyskujesz więcej miejsca pomiędzy WC a wanną.


    Pamiętaj, że jeśli chodzi o odstępy między sprzęami, to są pewne zalecenia, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia. JA lubię ogólnie dużo miejsca wokół siebie. Ale inni mogą mieć mniej. Sprawdźcie jakie macie odstępy teraz. Jest ok, za ciasno, za luźno? To powie Ci trochę, ile miejsca będzie Ci potrzebne w tamtej łazience. W końcu nawet jak jest dla gości, to Wasz dom i wy dostosowujecie ją do siebie.

    Aha, obudowę geberitu możesz dać nawet taką z półkami na całości, jak znajdę inspirację to wstawię.
    Wizualizacje julianny16 przemawiają do wyobraźni, ale to nie jest projekt od projektanta, który dobiera Ci sprzęt i wymiary co do centymetra.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 15-02-2012 o 14:10

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    julianna - wanna w miejscu kibelka musiałaby mieć tylko 150 cm.
    Tamta ściana bez płytek ma 157 cm. Płytki jesczze tę wnękę zmniejszą.
    Wanna asymetryczna na wizu też ma tylko 150, ale zakładam, że skoro to łazienka dla dzieci i gości, to dla dzieci nawet lepiej, że wanna mniejsza, a goście raczej rzadko będą korzystać z wanny (?)

    Cytat Napisał czuszka Zobacz post
    a mozna prosic linki do tych wizualizacji, bo mam jakąś blokade w biurze i zdjęcia mi sie nie wyświetlają.
    Jak rozumiem jednak się udało zobaczyć obrazki . Ja też dzisiaj od rana byłam w pracy, ale tam dla odmiany nie mam dostępu do komputera (może dokładniej - dostęp mam, ale czasu nie mam) .

    Cytat Napisał czuszka Zobacz post
    ale się napracowlaiście jestem pod wrażeniem mój niepokój budzi umywalka wciśnieta za drzwi. jakos tego nie widzę-za ciasno i mozna drzwiami dostac. a gdyby geberit przenieść pod okno a poprzecznie do komina postawić ściankę i na niej umywalkę?
    Umywalka blisko drzwi ma uzasadnienie funkcjonalne - najczęściej z niej korzystamy w łazience, a więc im bliżej tym lepiej . O drzwiach już było, więc się nie powtarzam, a 100 cm na umywalkę - toż to wymiary godne burżuazji .

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    czuszka
    jeszcze raz podkreślę, ze sprzęty i wymiary na wizu są orientacyjne. To co daje program, to się wkleja (chyba że chcesz mieć dokładnie tak jak na wizu)

    Niestety nic nie zastąpi miarki, kartki i długopisu i przeliczenia sobie pewnych rzeczy samemu, jak będziecie mieć sprzęty na oku.
    (...)
    Wizualizacje julianny16 przemawiają do wyobraźni, ale to nie jest projekt od projektanta, który dobiera Ci sprzęt i wymiary co do centymetra.
    - ale oczywiście podam Ci orientacyjne wymiary być wiedziała "mniej więcej" czego szukać w konkretnych modelach . Zaraz postaram się zrobić wizualizację do propozycji Elfir .

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Oto wizualizacja .
    Wymiary wykorzystanych sprzętów:
    wanna 160 x 75
    umywalka 50 x 30
    szafki pod umywalką i obok wc - 2szt. 36 x 36
    wc nie ma wymiarów, ale to okolice standardu
    W tym układzie są konieczne zabudowy k-g obok wanny - mogą być mniejsze, a większa wanna. W zabudowie obok wc można zrobić wnękę na utensylia do kąpieli.




  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    A tutaj wkleiłam dwie inspiracje podobnie ustawionej umywalki i wanny

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    A tutaj wkleiłam dwie inspiracje podobnie ustawionej umywalki i wanny
    super! wlasnie mialam pisac ze ten blat za wanna dalabym na tej samej wysokosci co umywalka rewelacja!
    zreszta ta ostatnia propozycja (wanna prsotokątna pod oknem, umywalka obok drzwi do pralni) do nas najbardziej przemawia
    będę jeszcze myslec jak rozmieścić kafle i czy decydowac się na zielen lub niebieski czy na fiolet w dodatkach.
    nasza Kasjopea

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w zabudowie geberita przy wannie zrób sobie wnękę na gąbki i plyny

  17. #57

    Domyślnie

    ostatnia propozycja też mi się najbardziej podoba
    No i można nawet ewentualnie parawan zamontować, coby goście koryzstać mogli z wanny jak z prysznica - oczywiście nie wiem jak z oknem i płytki nad wanną trzeba byłoby dać wyżej w któymś miejscu
    Elfir - cool projekt
    Julianna16 - cool wizka
    (Sorki że takie kółko adoracji Wam robię, ale lubię jak wychodzi coś fajnego w efekcie współpracy i jeszcze forumowicz w potrzebie jest zadowolony )

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pewnie ze cool i ekstra
    teraz myślę na kolorem vividy: okna mamy dąb winchester, drzwi-jeszcze nie wiem jakie będą, podobają mi się białe ale czuję ze męża nie przekonam. więc jakieś jasne dęby pewnie będą. z kolorem debu bedzie się chyba lepiej ten zielony zgrywał niż np. fiolet?
    myslę też nad podłogą, ostatnio wyczytałam na forum Gazety ze biała vivida na podłodze bardzo się brudzi. fajnie wyglądało jej zestawienie z Nową Galą Signum Sg12. co myslicie o takim połączeniu?
    nasza Kasjopea

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Z kolorami to my ostrożnie, więc nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi .
    Tu próba pokolorowania mniej więcej . Na podłodze Arkesia grys.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolor.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	101245  

  20. #60

    Domyślnie

    Bardzo zastanowiłabym się nad wprowadzaniem trzeciego odmiennego koloru jeszcze spoza palety na podłogę. w sumie będzie to nawet czwarty kolor biorąc pod uwagę brąz drzwi i okien. każda biała podłoga sie brudzi - szocik chyba miał białą u siebie, więc podpytaj ją o tajniki, tzn. kiedy i jak sprzątanie i co to za podłoga była.

    jeśli nie chcesz na podłodze białych płytek, to po prostu poszukałabym innej kolekcji (mimo że jestem cichą fanką vivida). choćby concert/linus paradyża ma np. płytki niebieskie, zielone i pomarańczowe na podłogę - oczywiście nie wiem, czy Twój gust, tylko dla przykładu podałam.

    co do koloru okien i drzwi, to ważniejsza jest raczej odcień koloru a nie sam kolor. żeby odcień drewna nie był chłodny a płytki intensywne i odwrotnie - ciepłe kolory drewna z jakimiś pastelami albo seledynami. Ale tutaj to już sama sobie musisz dobrać. Po pierwsze - ważny jest indywiduwalny gust, po drugie - komputer i zdjęćia przekłamują kolory, wiec mimo szczerych chęci można nie doradzić najlepiej.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony