dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie Dom pod wiązowcem... wątpliwości co do łazienki, kuchni..

    Witam Państwa serdecznie,
    podczytuję wszelkie tematy na tym forum od dawna i Wasze opinie już nie raz rozwiały moje wątpliwości, czy też były impulsem do działania. Teraz jednak, chciałabym poznać Wasze zdanie odnośnie konkretnego przypadku, bowiem wierzę w to, że Wasze doświadczenie pozwoli na podjęcie właściwych decyzji.
    Jak już w temacie wspomniałam, rodzice budują dom pod wiązowcem i tu się zaczynają pytania i póki co, brak na nie odpowiedzi, nikt z nas nigdy w domu nie mieszkał i nie wiemy co z czym się je, co będzie funkcjonalne i wygodne, a co się okaże pomyłką nie do strawienia.
    Z racji tego, jest szereg wątpliwości, a konkretniej:
    1. Łazienka na poddaszu została na tę chwilę powiększona o strych, ale z drugiej strony pomniejszona o tę wnękę prysznicową, w związku z czym jej obecna szerokość, to coś około 250 cm, czyli dojdzie jeszcze ocieplenie, tynki, itp. i zaraz się okaże, że możliwości wstawienia tam czegokolwiek są bardzo ograniczone. Czy jest szansa na zmieszczenie tam zarówno wanny i prysznica, tak aby miało to ręce i nogi, a jednocześnie nie sprawiało wrażenia toru przeszód? Czy może lepszym i póki co, jeszcze możliwym rozwiązaniem by było stworzenie łazienki w pokoju znajdującym sie nad kuchnią, a w miejscu obecnej łazienki zrobienie takiej konkretnej, ogólnej garderoby...
    I chyba na początek tyle, temat kuchni może na chwilę pozostawię... w spokoju. Liczę na Wasze opinie w temacie tej nieszczęsnej łazienki i mam nadzieję, że każda z nich przybliży mnie do podjęcia decyzjii i cokolwiek rozjaśni. Budowa, to jednak ciężka sprawa, a myślałam że będzie tak pięlnie i łatwo... Miłego dnia życzę.

    Już się poprawiam, oby wyszło

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekty_domow_WIAZOWIEC_poddasze__270.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	100588
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekty_domow_WIAZOWIEC_poddasze__zmiany.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	100589
    Ostatnio edytowane przez AniaGie ; 13-02-2012 o 17:55

  2. #2

    Domyślnie

    Wielka prośba o wklejenie WIĘKSZYCH rzutów/planów z wymiarami. Bo to co się wyświetla to takie malutkie jest...
    Tak żeby było wszystko w jednym miejscu i żeby wygodnie było się odnosić.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 13-02-2012 o 20:44

  3. #3

    Domyślnie

    A czemu dokonaliscie takiego "nowego" podziału? Chcieliście zyskac kolejny pokój? Bo jesli tak, to raczej zastanowiłabym sie nad polaczeniem pomieszczen 3-4 - lazienke pozostawiając bez zmian (w nowym pokoju jest wtedy wiecej okien i jakis taki on kształtniejszy) - nie wiem tylko jak z ilością skosów.

    Czy ten nowy podział jest ostateczny tzn czy stoja juz scianki?

  4. #4

    Domyślnie

    Szocik, widzisz duży plan? Czy wiesz może o jaki dom chodzi ?

  5. #5

    Domyślnie

    AniaGie - tak ku spokojowi sumienia, mam nadzieję, że trafiłaś na długaśny wątek czego nie zrobiłbym jeszcze raz w swoim domu i mieszkaniu To jest kopalnia informacji dla nowicjuszy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Szocik, widzisz duży plan? Czy wiesz może o jaki dom chodzi ?
    Plan mały, ale wlazłam sobie na "dom pod wiązowcem" archonu i to chyba ten sam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Szociku w sytuacji, gdy zmieni się miejsce położenia łazienki, czyli ulokuję się ją w pokoju nad kuchnią, to wtedy w żaden sposób nie zyskamy dodatkowego pokoju, a raczej stracimy jeden z planowanych....(póki co łazienka miala powstać z połączenia pomieszczeń 2 i 4, a pomieszczenie 3, to taka mała pralnia zawierająca sporo skosów).

    Aantenko wątek czytałam, ale chyba muszę do niego jeszcze raz wrócić...
    Ostatnio edytowane przez AniaGie ; 13-02-2012 o 21:17

  8. #8

    Domyślnie

    Własnie tak pomyslałam, ze gdzieś tam muszą być skosy, skoro tak kombinujecie.
    Jak wysokie sa te skosy? Czy sa rownież w łazience - jesli tak to gdzie? Zeby móc ci zrobic w miare rzetelna wizualizację o tych skosach też musze wiedziec - jak wysoka jest ścianka kolankowa?
    POstaraj się wrzucic lepszy rzut i nanieść na niego wszystkie skosy (gdzi się zaczynają, gdzie koncza etc)

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Nie spodziewałam się tak szybkich odpowiedzi i z racji tego, konkretne rzuty będę mogła wrzucić jutro i może kilka zdjęć stanu obecnego. A co do tych skosów, to śwęta racja, tam po prostu skos skosem jest poganiany. I jest to właśnie ten projekt, czyli dom pod wiązowcem archonu. Ścianka kolankowa ma 99 cm. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odzew.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie



    Ostatnio edytowane przez AniaGie ; 14-02-2012 o 20:08

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    A co z podłogą? będzie jeszcze na to podłogówka? Jeśli tak, to ścianka kolankowa będzie niższa .
    Czy jest jakaś przyczyna planowanych zmian? Przedłużenie łazienki wzdłuż skosu nie uczyni jej raczej bardziej ustawnej, a umieszczenie w niej prysznica może stać się problemowe (tu jednak potrzebne są pomiary realne uwzględniające jeszcze wspomnianą na wstępie wysokość podłogi).

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa już po wszelkich ingerencjach ma mieć 99 cm. Zmiana, czyli powiekszęnie łazienki o metraż strychu nie miała jakiegoś szczególnego podłoża. Chodziło raczej o to, aby optycznie łazienkę powiększyć i zlikwidować tę małą klitkę, czyli stryszek (chyba myślenie było błędne ). Dlatego proszę o jakiekolwiek sensowne propozycje mające na celu zagospodarowanie tej przestrzeni, a jeśli się okaże, że takich nie ma, to wtedy zawsze jeszcze będzie czas na dokonanie zmian, które ułatwią życie i ukoją nerwy.. Szerokość łazienki po zmianach, to około 270 cm. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Niestety mnie trudno wyczuć skosy (sama mam zaplanowaną górną łazienkę bez skosów, mimo, że pozostałe pomieszczenia obok takie skosy posiadają) . Myślę sobie, że wydzielenie na tej przestrzeni 3 osobnych pomieszczeń nie jest złym pomysłem. Schowek przyda się zawsze - choćby na ozdoby świąteczne . Może Szocik tu zajrzy i poczaruje w swoim programie - w nim potrafi zrobić skosy i wówczas przynajmniej "mniej więcej" zobaczyłabyś tę łazienkę . Aby jej ułatwić pracę i zachęcić do działania postaraj się napisać jej wszystkie możliwe wymiary ścian na Twoim rzucie .

  14. #14

    Domyślnie

    właśnie, wymiary...
    AniaGie napisałaś 270cm szerokości, tylko który to byłby wymiar?

  15. #15

    Domyślnie

    No i skosy dokladnie gdzie się zaczynają i gdzie konczą

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Siekiera996

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Czersk
    Kod pocztowy
    89-650
    Posty
    1

    Domyślnie Zapytanie

    Witam jestem zainteresowany tym projektem,ile państwa wyniosła budowa? Dziękuje z góry za odpowiedz i wszelkie informacje ma temat

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Największy problem będzie z prysznicem - wymaga ustawienia w miejscu, gdzie mozna się wyprostować









    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-05-2014 o 22:47

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    swoją drogą, jak był sens kupowania projektu, skoro układ nie pasował?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony