dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 196 z 196
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    Czyli do mnie ???
    oczywiście!

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    oglądam konferencje prasowe Donalda gdzie chwali swoich ministrów + samego siebie i tak sobie myślę czy Tusk to ma jakąś naturalną metodę na takie nakręcanie się pozytywne czy nie
    Gość poprostu podniecająco wprawia mnie w optymizm - chciałbym mieć takiego typa na codzień w promieniu 2 metrów.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie może dowolnie odebrać raz przyznanej emerytury lub renty – orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny. To bardzo ważny wyrok dla ponad 7 milionów emerytów i rencistów. Nie muszą już się obawiać, że ZUS wstrzyma im wypłatę pieniędzy, jeśli inaczej oceni te same dowody, na podstawie których wcześniej przyznał świadczenie.

    http://serwisy.gazetaprawna.pl/emery...ej_cofnac.html

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    To chyba na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich doszło do tego orzeczenia.

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    To chyba na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich doszło do tego orzeczenia.
    Zdaniem Lesława Nawackiego z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, który zaskarżył przepis do TK, do tej pory to ubezpieczony ponosił negatywne skutki wadliwego działania organu rentowego. – Jeśli bowiem ZUS, oceniając jeszcze raz dowody, zmienił decyzję w sprawie prawa do świadczenia, było to jednoznaczne z tym, że wcześniej się pomylił – dodaje.
    dokładnie

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    lepiej późno niż wcale.
    Aczkolwiek nie do końca ta decyzja TK może być wiążąca dla ZUS.
    Przykładem może być wyrok TK w sprawie abonamentu gdzie OBOWIĄZEK płacenia jest niezgodny z Konstytucją. A jak rzeczywistość pokazuje TVP i PR od czasu do czasu budzą się z letargu i grożą nam wszystkim sankcjami ( kary, kontrole ).
    To "dziki" kraj
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 01-03-2012 o 19:36
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ale sie uśmiałam, chociaż to jest śmieszne tylko przez chwilę. :/

    http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-sa...cji,nId,436512

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    no...taki śmiech przez łzy....

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    tak...trochę wyżej publikowałem dane na temat informatyzacji ZUS...

    też mnie się nie chce dziś o tym gadać....

  11. #191

    Domyślnie

    Oczywiście, tylko czy ta średnia długośc życia nie zmieni się. BO w dzisiejszych czasach wszystko niestety jest możliwe, nawet to co co wydaje się nam nie możliwe.

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wcześniejsze emerytury, kwestia wieku emerytalnego będą dotyczyć tylko osób, które nie mają podpisanego cyrografu z bankiem. Jak patrzę na swoje otoczenie, to z dobroci ZUS-u raczej nie skorzystamy. Tym samym rozwiążemy odwieczny problem wszystkich rządów. Od razu mi lepiej
    Ostatnio edytowane przez agalind ; 26-03-2012 o 14:24

  13. #193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    wszędzie mnożą się zakazy, nakazy.
    Jaka to ilość urzędników będzie potrzebna do nadzorowania tego gąszczu przepisów.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #194
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubaa538

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    http://www.busy-wroclaw.pl/
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja już nie wierzę w emerytury. Wolę co miesiąc odkładać pieniądze i będę miał pewność, że coś zostanie mi na starość.

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Ja też nie wierzę w emerytury. Ale ponieważ prowadzę firmę (uczciwie!) to co miesiąc karnie odprowadzam haracz. W żadne 3 filary się nie bawię, musiałabym całkowicie upaść na głowę.

    Nie wiem czy jest jakieś jedno dobre rozwiązanie. Ciemność widzę... Przy obecnym systemie faktycznie ciężko utrzymać niższy wiek emerytalny. Średnio żyjemy dłużej i...jesteśmy zdrowsi i bardziej sprawni. Ale jak wygląda sytuacja demograficzna każdy średnio rozsądny obywatel chyba wie, i ma świadomość tego, że za 30 lat nie będzie mógł zbyt wiele (o ile czegokolwiek) oczekiwać.
    No ale jakie są alternatywy? Utrzymanie przez dzieci, jak za dawnych czasów? Składki nieobowiązkowe i odkładanie na emeryturę samemu? Tu chyba też większość oczyma wyobraźni widzi tych staruszków żebrzących na kartonach o skórkę od banana...

    Natomiast co do chęci i możliwości do pracy, to w większości zgadzam się z tym, co pisze malka. Ludzie są różni, niestety jest sporo takich "nieskalanych" pracą i takich, którym się nie chce przemęczać, ale zarobić to by chętnie zarobili. Swego czasu chciałam przyjąć asystentkę - do łatwiejszych prac projektowych, nawet studentkę bo praca w domu i w wolnym czasie. Nie udało się. Po pierwsze wymagania finansowe potencjalnych kandydatek przekraczały moje zarobki, a w końcu to jednak ja jestem "majstrem" Po drugie poziom wiedzy i umiejętności kandydatek daleko odbiegał od moich wyobrażeń o tym, co osoba po studiach (albo prawie po) wiedzieć powinna. Po trzecie - chęć do pracy... tak naprawdę znikoma. Poza kanonem podręczników dziewczyny nie czytały żadnej fachowej literatury, praca w sobotę nie wchodziła w grę (a moi klienci z reguły mają czas właśnie w sobotę, przecież w tygodniu pracują...), żadna nie była zainteresowana pomocą w przygotowaniu prac konkursowych - fakt, za darmo, ale jest szansa na "wyrobienie" sobie nazwiska. Skończyło się na zwiększeniu sobie samej wymiaru godzin.

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    "Konkurencyjny" spot reklamujący nową reformę:

    http://www.youtube.com/watch?v=O6rY3wD3_PE

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony