dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 148
  1. #1

    Domyślnie BEAM - opinie, uwagi, eksploatacja

    witam
    mam pytanie do użytkowników tego OC. jak sie sprawuje i czy nie narzekacie na te worki papierowe. zastanawiam sie czy warto dopłacić do lepszego modelu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: odkurzacz centralny- Beam JC165

    Cytat Napisał marcing1
    witam
    mam pytanie do użytkowników tego OC. jak sie sprawuje i czy nie narzekacie na te worki papierowe. zastanawiam sie czy warto dopłacić do lepszego modelu.
    Worek kosztuje ponad 20 zł. Zaleca się czyszczenie pojemnika raz na kwartał. Czyli obsługa kosztuje Cię do 100 zł rocznie.
    Dwuletnia gwarancja także daje do myślenia. (pozostałe modele objete gwarancją pięcioletnią).

    Nie wiem jak duży masz dom, ale zalecany max 16 metrów układ rur to niewiele. Pamietaj, że każde kolanko liczy sie za dodatkowy metr.

    Osobiście nie polecam tego rozwiązania.

    Zamów instalację odkurzacza u dystrybutora. Wówczas możesz kupić całość (usługa + jednostka) z Vat 7% a nie 22%.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3

    Domyślnie

    znalazłem jeszcze aeroVac SR11 + zestaw do sprzatania Comfort(wąż z włącznikiem) za ok 1700zl. Beam JC185 + zestaw lux jest za 2100zl.

    Moze ktoś zna inne modele/zestawy w cenie poniżej 2000zł?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jednostki centralne powinno dobierać się do wielkości instalacji a nie do ceny a odnośnie jednostek z workami to moi klienci jeszcze ani razu nie zdecydowali się na taki zakup Napisz coś o samej instalacji to może coś taniego się wybierze
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #5

    Domyślnie

    moja instalacja jest mała (max 7mb) dlatego wystarczy mi najmniejszy odkurzacz

    odkurzacz---3mb---trójnik ----3mb---2x kolanko90o---gniazdko
    \45o---0.5mb----kolanko90o--2x kolanko45---gniazdko

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja bym radził taki
    http://www.beam.pl/index.php?strona=...57662&idkat=14

    i może jeszcze taniej
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #7

    Domyślnie

    tez mu sie przyglądałem, ale cena trochę za wysoka. no chyba, że trafie na suuuper promocję

    co sądzisz o aeroVac SR11?
    http://www.sklep24.sanmet.com.pl/ind...ct&prod_id=798

  8. #8

    Domyślnie

    odwiedziłem jeden sklep. Maja Beam-a, aeroVac-a i VacuMaid-a. sprzedawca powiedział mi otwarcie, że aeroVac ma troche gorsze silniki(2 lata gwarancji ) i nie poleca. z wszystkche sprzedanych przez nich odkurzaczy mieli tylko jedną awarie: aeroVac - wymiana gwarancyjna silnika.
    Chyba się rozmyślę z tego zakupu.

  9. #9

    Domyślnie

    A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ewentualnie pozniej dokupic sam odkurzacz? Jakie to koszty bo slyszalem ze jest to bardzo proste i tanie ( materialy ok 400 zl) Napiszcie jakie macie doswiadczenia.

  10. #10

    Domyślnie

    ja zdecydowałem,że bede miał tylko po jednym gniazdku na każdym poziomie, ale w centralnym miejscu. wybrałem miejsce w garażu gdzie bedzie OC i połączyłem te miejsca rurkami. Schemat narysowałem na kartce,aby wiedzieć ile kolanek trzeba kupić. w sieci znajdziesz pare instrukcji jak to zrobić samemu. nie poszło mi dużo materiału, bo sprytnie rozmieściłem gniazdka.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ......
    Nie ma takiego schematu, gdyż nie może go być.

    Rozprowadzenie zależy od miejsca w którym zdecydujesz się umieścić jednostkę centralną, rozkładu pomieszczeń a nawet umeblowania pokoi.

    Nie wiem, na jakim etapie jest Twoja inwestycja. Jeśli już stoją mury (a przynajmniej fundamenty), to odmierz 9 metrów sznurka, dowiąż do niego kij o długości min. 1,5 metra i praktycznie sprawdź gdzie powinny być gniazda byś mógł sięgnąć końcem kija do każdego rogu pokoju (zarówno po podłodze jak i przy suficie), oczywiście omijając swobodnie ustawione sofy, fotele, kanapy czy też wyspy w kuchni.

    Pamiętaj, że wygodne jest umieszczenie w kuchni oraz w wiatrołapie szufelek.

    Jeszcze jedno - gniazda planuj umieścić w takich miejscach ścian , które nigdy nie będą zakryte szafą czy też komodą.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #12

    Domyślnie

    A jak wyglada sprawa zamieszkiwania w rurach od centralnego roznego rodzaju plesni, grzybow i nawet robakow ???

    Rury sa na tyle gladkie zeby nie bylo z tym problemu ?? Co w takim przypadku z kolankami, laczeniami ...

  13. #13

    Domyślnie

    Dokladnie jak piszesz. Rozprowadź sobie sam instalacje do odkurzacza. Nie jest to skomplikowane. Instrukcje są np. na stronie beam.

    Rury sa gladkie i raczej nie ma problemu z plesnia pod warunkiem ze wody i blota nie wciagasz.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    czaguz

    A ktos ma jakis schemat rozprowadzenia rur w scianach i instalacji tak by zabezpieczyc wszsytko, ewentualnie pozniej dokupic sam odkurzacz? Jakie to koszty bo slyszalem ze jest to bardzo proste i tanie ( materialy ok 400 zl) Napiszcie jakie macie doswiadczenia.
    Na temat sposobu rozprowadzania instalacji odkurzacza centralnego pisałem już nieraz jeśli masz chęć to poszukaj a tu popatrz
    http://mendrycki.pl/index.php?page=g...acze+centralne
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Instalacje odkurzacza centralnego służą ludziom od wielu lat i są już po fazie okresu przedszkolnego Po prostu to działa i nic nie śmierdzi i nic się nie gromadzi rurach
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  16. #16

    Domyślnie

    wracającdo tematu taniego OC to chyba zrobie jak kumpel z pracy, gdy mu padł silnik w jednostce OC. Naprawa była nieopłacalna to zamiast jednostki OC podpiął zwykły odkurzacz 1400W. Dzaiała mu to już pare lat Słabiej ciągnie jedynie, gdy mu sie worek zapycha śmieciami

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Rób jak chcesz pamiętaj tylko że w taki sposób powstają negatywne opinie na dany temat
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #18

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem dlaczego moja wcześniejsza wypowiedź może spowodować negatywne opinie na temat OC.
    1. jednostka centralna z cyklonem jest droga, dlatego szukam tańszego rozwiązania.
    2. kolega jest zadowolony ze zwykłego odkurzacza jako jednostki OC- pracuje mu już kilka lat
    3. podpowiadam sposób na ograniczenie kosztów (pod koniec budowy wiekszości brakuje kasy na bajery)
    4. ide na kompromis, więc nie oczekuje cudów( mniejsza siła ssania o ok. 30%)

  19. #19

    Domyślnie

    Ok marcing1 podłączysz sobie zwykły odkurzacz Ale i tak musisz zakupić wąż, rure, szczotki itd .... te elementy kupowane osobno są znacznie droższe niż kupowane w "pakiecie" razem z jednostką centralną. Za jakiś czas i tak zapewne stwierdzisz ze kupisz konkretną jednostkę centralną . Ja uważam ze nie opłacalne jest robienie jakiś prowizorek. Jak nie masz kasy teraz to nie kupuj w tym momencie, instalacje masz zrobioną to najważniejsze, jednostkę możesz zakupić w późniejszym terminie jak będziesz przy kasie . Nie kupujesz tego przecież na rok czy dwa, ma to ci służyć wiele laaaaaat. A jak nei masz czym teraz sprzątać to zakup zwykły odkurzacz za 150pln , chałupę tym też posprzątasz, a później przyda ci sie np w garażu
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  20. #20

    Domyślnie

    dzieki za info. Rozmawialem z maim hydraulikiem i powiedzial ze na ta instalacje bedzie max 500 zl ( roocizna + materialy oprocz szufelek i koncowek) wiec mysle ze nie ma sie co zastanawiac. Robie!! A jaka srednica rurek jest najlepsza??

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony