dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 148
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    dzieki za info. Rozmawialem z maim hydraulikiem i powiedzial ze na ta instalacje bedzie max 500 zl ( roocizna + materialy oprocz szufelek i koncowek) wiec mysle ze nie ma sie co zastanawiac. Robie!! A jaka srednica rurek jest najlepsza??
    Stary. Po Twojej wypowiedzi widzę, że hydraulik postanowił, że wykona instalacje z rurek kanalizacyjnych.
    Nie gódź się na to. Instalacja winna być wykonana z gładkich rur ssących wykonanych z PVC z dodatkami zapewniającymi elektrostatyczne zachowanie się rury podczas normalnej eksploatacji. Specjalne wykonanie rury jest szczególnie istotnym elementem instalacji gdyż przez cały okres eksploatacji ( z uwagi na jeden kierunek ssania ) następuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, które mogą doprowadzić do zarastania rur ssących.

    Czy dla oszczędności 200-300 zł z góry godzisz się na ewentualne skuwanie posadzek by usunąć ewentualną awarię?

    2 metry rury instalacyjnej kosztuje 11 zł. Kolanka od 2.50 do 3,50 za sztukę.

    Jeszcze jedno. Czy ten Twój hydraulik potrafi poprowadzić instalację elektryczną do zasilania gniazdek? Instalację centralnego odkurzacza nie łączy się na wcisk jak instalację kanalizacyjna, lecz się ją klei.

    A co do średnicy. To nie masz żadnego wyboru. Średnice są standardowo tak ustawione by największa była w elastycznej rurze, którą ciągniesz za sobą. Mniejsza średnica jest w gniazdku, co powoduje, że zatrzymują się tam większe elementy przypadkowo zassane. Za gniazdem średnica się odpowiednio zwiększa.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiscie rozumiem o tych rurach. Majster powiedzial ze juz wykonywal takie instalacje i ze wie o jakich materialach mowa ( mam nadzieje ) O klejeniu rur nic nie pytalem ale skoro mowil ze robil to zalozylem ze wie o tym. Mam pytanie tylko do elektryki. Podlaczenie przewodow jest potrzebne do wlaczenia odkurzacza z "manetki" na rurze do czyszczenia tak? Czy instalacja jest typowa czy jakies niestandardowe rozwiazania potrzebne?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaguz
    . Mam pytanie tylko do elektryki. Podlaczenie przewodow jest potrzebne do wlaczenia odkurzacza z "manetki" na rurze do czyszczenia tak? Czy instalacja jest typowa czy jakies niestandardowe rozwiazania potrzebne?
    Elektryka potrzebna jest do włączenia odkurzacza i z "manetki" i bez tej manetki.

    To z "manetką" to tzw wersja LUX czy jak tam je nazywają. Włączenie odkurzacza następuje za pomoca włacznika który umieszczony jest w rączce węża.

    Wersja standard - tutaj włączenie odkurzacza następuje samoczynnie w momencie
    umieszczenia węża w gnieździe ściennym instalacji centralnego odkurzacza.
    Instalacja ta jest niskonapięciowa w większości przypadków 24 V Dwa przewody podłączone pod styki gniazda ściennego, czy szufelki automatycznej. Gniazda , szufelki do instalacji podłączane są równolegle.

    Tutaj masz rozrysowane co i jak

    http://beam.pl/index.php?art_id=9
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  4. #24

    Domyślnie

    A macie jakies info na temat tych rur instalacyjnych. Jakis sklep. Tak zebym mogl zobaczyc czy hydraulik rzeczywiscie kupil to co trzeba?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Stary - po prostu kup sam w sklepie internetowym

    Np. w tym - http://www.beam.com.pl/

    Uwaga - układając instalację kieruj się przy wyborze materiałów konkretna firmą od której kupisz kiedyś jednostkę centralną. Inaczej możesz miec problemy - zwłaszcza przy wspóldziałaniu gniazd z "rurą" odkurzacza.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeśli hydraulik robił już instalację odkurzacza centralnego to zleć nu to razem z materiałem w całej instalacji rzeczą najważniejszą jest sposób prowadzenia instalacji Generalnie jeśli jest to możliwe to jak najkrótszą drogą i na trójnikach 45 st a nie 90 st Prawidłowo wykonana instalacja powinna wyglądać jak odwrócony piorun albo choinka (sporo zdjęć z mam nadzieję prawidłowo wykonanej instalacji jest na mojej stronie )
    Rzeczą ważną jest aby samą instalację wykonać z rur białych obojętnie jakiej firmy (Beam, Husky) ponieważ na etapie montażu osprzętu okaże się że mamy wówczas o wiele większy wybór gniazd Każdą jednostkę centralną można podłączyć do każdej instalacji bez względu na kolor rur ( białe, niebieskie, szare) Robiąc instalację należy jednocześnie poprowadzić przewód elektryczny najlepiej 2x0,5 bez łączenie po drodze tylko w gniazdach Do klejenia rur używać kleju najlepiej koloru żółtego tak dla samokontroli i najważniejsze żadnych zadziorów na wewnętrznej ściance rur Rzecz dość ważna przy doborze samej jednostki centralnej kupujecie ją na kilkanaście lat


    Reklama
    Zajmuje się wykonawstwem instalacji odkurzacza centralnego W miarę wolnego czasu chętnie pomogę jeśli chodzi o samą wiedzę związaną z wykonaniem instalacji a czasem też coś mogę taniej sprzedać nawet taniej niż w sklepach internetowych Pracuję na materiałach firm Husky i Beam
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #27

    Domyślnie

    dzieki za info. Naprawde fachowa i rzetalna pomoc. Mam tylko jedno jeszcze pytanie. Ten tłumik kanalowy mam miec wyjscie na zewnatrz budynku tak?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tłumik hałasu to jedyny wydatek dla wygody sąsiada i montuje się go na odcinku odkurzacz wylot na zewnątrz
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Instalacje odkurzacza centralnego służą ludziom od wielu lat i są już po fazie okresu przedszkolnego Po prostu to działa i nic nie śmierdzi i nic się nie gromadzi rurach
    ciekawe.... generalnie wszędzie się coś gromadzi...... a w tych rurach nie.....
    BOHO
    Warszawa

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,
    czy ta max. dlugosc instalacji podawana przy jednostkach centralnych dotyczy lacznej dlugosci calej instalacji jest to dla najdalej oddalonego gniazdka?

    Pozdrawiam,
    Jobberwalker
    zaczyna...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeśli instalacja jest prawidłowo wykonana i prawidłowo użytkowana naprawdę nic się nie gromadzi
    Mowa jest oczywiście o odległości od najdalszego gniazda ale i ilość gniazd nie jest bez znaczenia
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jobberwalker
    Witam,
    czy ta max. dlugosc instalacji podawana przy jednostkach centralnych dotyczy lacznej dlugosci calej instalacji jest to dla najdalej oddalonego gniazdka?

    Pozdrawiam,
    Jobberwalker
    Wlasnie moze ktos odpowiedzec na to pytanie??
    Jeden odkurzacz ma max dlugos rury 18 m 1000zl
    A inny model az 45m za ok 3000 zł
    Wiec jak to jest??

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odpowiedz jest prosta długość instalacji przy doborze jednostki centralnej zależy od siły ssącej Tańsze jednostki maja między innymi silniki o mniejszej mocy ale różnią się też i innymi rzeczami
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #34

    Domyślnie Odkurzacz centralny beam

    Witam jestem sprzedawcą tych odkurzaczy i bardzo interesuje mnie wasze zdanie co sądzicie na temat tego odkurzacza
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  15. #35

    Domyślnie odkurzacz

    jezeli macie jakies pytania co do tych odkurzaczy to chętnie odpowiem
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  16. #36

    Domyślnie

    Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?
    Ostatnio edytowane przez Piotr38 ; 24-03-2011 o 11:55

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38 Zobacz post
    Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?
    strona jest w trakcie tworzenia na nowo dostępna bedzie w przyszłym tygodniu
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr38 Zobacz post
    Czy masz polskojęzyczną stronę w swoim sklepie?
    ale można zajrzeć do mojego sklepu na allegro
    http://allegro.pl/sklep/4441329_odkurzacze-centralne
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  19. #39

    Domyślnie

    a na ile wyceniasz zestaw sc 335 platinium z zestawem sprzątającym progresion wąż 9 m. No i jaka masz opinie o tej jednostce??

    Cenę już znalazłem na Twojej aukcji....Swoją drogą to sprzedawcy tych odkurzaczy kierują się chyba naprawdę zdrową konkurencją. Niemal wszyscy maja identyczne ceny.
    A i jeszcze jedno....KRUSZYNO...Napisz chociaż ty sam uczciwie w aukcji na czym polega ten gratisowy montaż odkurzacza. Bo to jest dobry "chłyt materkingowy". I nabiera się na to prawie każdy zainteresowany
    Ostatnio edytowane przez photos ; 24-03-2011 o 13:01

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    a na ile wyceniasz zestaw sc 335 platinium z zestawem sprzątającym progresion wąż 9 m. No i jaka masz opinie o tej jednostce??

    Cenę już znalazłem na Twojej aukcji....Swoją drogą to sprzedawcy tych odkurzaczy kierują się chyba naprawdę zdrową konkurencją. Niemal wszyscy maja identyczne ceny.
    A i jeszcze jedno....KRUSZYNO...Napisz chociaż ty sam uczciwie w aukcji na czym polega ten gratisowy montaż odkurzacza. Bo to jest dobry "chłyt materkingowy". I nabiera się na to prawie każdy zainteresowany
    co do ceny to cena detaliczna 2800zł co do jedenostki centralnej to wszystko jest ok ale musi byc dopasowana do odpowiedniej nstalacji jest on przeznaczony d 5 gniazd lub do 25m instalacji całkowitej a jezeli mam 5 gniazd lub 23m instalacji to lepiej założyc model wyższy 355 zostaje nam zapas mocy i przedłuży nam zywotność odkurzacza

    jezeli ma wystarcza ten odkurzacz to teraz w dobrej promocji jest odkurzacz http://allegro.pl/odkurzacz-centraln...522734270.html


    co do gratisu to jest tam napisane wszystko dobrze montaż odkurzacza gratis a więc przyjeżdżam i montuje odkurzacz w cenie zakupu JA JESZCZE MONTUJE GNIAZDKA W TEJ CENIE (oczywiście trzeba sobie gniazdka kupić ) a więc umawiamy sie na 2800 i tak zostaje A WIEDZ NIE WIEM O CO CI CHODZI
    PROSZE ROZWIN SWOJĄ MYŚL
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony