Witam mam takie pytanko i prosil bym o Wasze opinie.Mija wlasnie 4 rok jak mieszkamy w naszym domku,i postanowilismy zaadoptowac a wiec i docieplic poddasze. W tym momecie ocieplona jest tylko polowa strychu.A wiec projekt byl taki:wata + regips.Ale teraz to juz wlasciwie nie wiem co i jak.Po przesiedzeniu paru dni na przegladaniu forum,postanowilem jeszcze docieplic sciany.Zaprosilem do siebie przedstawiciela firmy ktora miala mi pomiedzy sciany wpuscic pianke PUR,a bynajmniej taki byl plan.Wywiercilismy otwor i pomiedzy scianami mam jakies 1-2cm styropianu + 4-5cm szczeliny pomiedzy nimi.Gosc stwierdzil ze pianka odpada bo na klinkierce widac jakies pekniecia plus nieszczelne miejsca ktorych teraz nie widac pod tapeta no i jeszcze rolety.To potencjalne miejca ktoredy przedostanie sie na zewnatrz pinka???-i jest problem.Zaproponowal aby pomiedzy sciany wcisna pod cisnieniem wate,podobno ma takie same parametry jak wspomniana pianka a mniej problemow.I aby nie podnosic kosztow zaproponowal to samo rozwiazanie na wspomnianym strychu,z tym ze miala by ta wata byc "wpuszczona" w worki ktore umieszcza pomiedzy krokwiami.Mialo by to wyeliminowac wszelkie mostki termicze i dokladniej docieplic miejsca styku pomiedzy krokwiami i sciana.Wlasnie czekamy na wyliczenie kosztow.I tak mnie nurtuje pytanie czy w ogole to sie oplaca pomiedzy te sciany cos dawac czy te pare centymetrow to aby nie za malo na jakis pozytywny efekt.I z tam strychem czy to aby nie jakas proba naciagniecia mnie;czy jest to zeczywiscie lepsze rozwiazanie od "zwyklej" waty?Dodam jeszcze ze pianke rowniez rozpatrywalem na strychu ale koszty takiego rozwiazania...Wyczytalem wczesniej ze do tej pianki nie musial bym zadnej paroizolacji montowac,ale gosc stwierdzil ze lepiej i tak ja dac a do tego trzeba jeszcze odizolowac od tej pianki krokwie.Domek jest z 1973 roku,na dachu mamy normalna dachowke a wiatroizolacja nie jest pierwszej mlodosci,nie przychodzi mi teraz nic wiecej do glowy czym bym mogl sie jeszcz podzielic.Za wszelkie sugestie wielki dzieki!!!