dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 117
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    dzięki, pomocny post

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Hm... jeśli wiesz co odpada, a co nie, to chyba też wiesz dlaczego. Jeśli wybrałeś taki, a nie inny sposób uszczelnienia, to także chyba na podstawie właściwości wybranych materiałów. A jeśli już wybrałeś, to jaki sens pytać? Czy mam rozumieć, że szukasz uzasadnienia dla wyższości silikonu akrylowego firmy X nad silikonem akrylowym firmy Y? Niby po co?
    Zainteresuj się firmą Soudal - producent chemii budowlanej.
    Korzystam z ich silikonów - linia profesjonalna ( nie ma ich w Castoramie ) i bez zarzutu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #23

    Domyślnie

    na filmie , który poleca Arturo (sposób od Jareko) panowie używają produktów Tytan
    a w ogóle genialny i prosty sposób na szczelne okna. Długo szperałam po necie jak to zrobić, bo okna już są, więc temat z taśmami pozamiatany ;/ a tu proszę na starym dobrym FM rozwiązanie gotowe będę dziś spać spokojnie bo już wiem co i jak zrobić.
    Będziemy to robić sami.

    Jeszcze tylko mnie trochę trapi obróbka dolnej części okna, mamy listwy progowe. Czy uszczelniać obsadzone okno a potem jeszcze raz miejsce gdzie parapet zewnętrzny wchodzi pod ramę okna (podobnie wewnątrz) czy wystarczy raz - tylko parapet pod ramą okna bez uszczelniania połączenia listwa progowa-mur? Albo na odwrót, tylko połączenie listwa-mur a parapet-okno już nie? zakręciłam się ;/ help.
    Ostatnio edytowane przez emi601 ; 12-03-2012 o 20:27
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Zainteresuj się firmą Soudal - producent chemii budowlanej.
    Korzystam z ich silikonów - linia profesjonalna ( nie ma ich w Castoramie ) i bez zarzutu.
    Kolega do mnie z tą reklamą? Dziękuję.
    PRO QUALITY

  5. #25

    Domyślnie

    Ja chyba spróbuję od środka ładnie obciąć piankę i zamalować folią w płynie.(okna wysunięte 4 cm na zewnątrz) Od zewnątrz ładnie zapianuję, nie wiem czy jest sens dawać taśmę rozprężną.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramko Zobacz post
    Ja chyba spróbuję od środka ładnie obciąć piankę i zamalować folią w płynie.(okna wysunięte 4 cm na zewnątrz) Od zewnątrz ładnie zapianuję, nie wiem czy jest sens dawać taśmę rozprężną.
    Sens jest, a koszt prawie żaden.. Najwazniejsze to zrób węgarek z ocieplenia na ramie okiennej i dobrze ociepl i uszczelnij próg. pzdr

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    To mój 1 post na tym forum, na wstępie informuję, że jestem związany z branżą okienną i reprezentuje jednego z producentów systemu izolacyjnego dedykowanego do tz "ciepłego montażu"

    Postaram się delikatnie zweryfikować powyższe wypowiedzi.

    Jaka jest idea "ciepłego montażu" ?

    1. minimalizacja liniowych mostków termicznych - najlepsze efekty daje odpowiednie pozycjonowanie okna w otworze, nalepsze efekty daje montaż w strefie ociepleniowej, jeżeli nie ma takiej możliwości należy pozycjonować okno jak najbliżej tej warstwy.

    2. odpowiednie zaizolowanie warstwy, która odpowiada za izolację termiczną połączenia, u nas w 95% będzie to pianka montażowa, zasada podstawowa znana chyba wszystkim zainteresowanym, szczelniej od środka !!!

    I teraz dlaczego wszelkiego rodzaju taśmy są lepsze niż "zamienniki" posiadają właściwości TRWALE elastyczne, wszelkie silikony zaprawy, farby kleje itp itd są rozwiązaniem na krótki okres. Nie ma połączeń, które w czasie nie ulegną spękaniu z uwagi na ruchy stolarki/budynku, taśmy pomimo tych spękań nadal będą izolowały połączenie.

    A wracając do tematu: wykonanie samodzielne moim zdaniem jak najbardziej TAK jednak z zastosowaniem dedykowanych do tego celu materiałów !

    Koszt maksymalny na chwilę obecną za taśmy na obie strony to 8-10 zł /mb w przypadku zastosowania na zewnątrz taśmy rozprężnej 5-6 zł za mb. Zakładając, że w domku masz 80-100 mb koszt między 500-1000 zł.
    Czy to dużo ? to już zależy od Ciebie.


    Pozdrawiam

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    10zł ? Taśmy.. hmm a jakie? Znam tańsze, takie za 5-6zł. Ale przy zakupie taśm nie mówią ile kleju do tego potrzeba..
    Osobiście stawiam na taśmy, które kosztują praktycznie 20zł /mb - są lepsze, mają paski klejące z każdej strony, dobrze się układają, nie rwą, Są po prostu dobre. Tanie wyszły mi bokiem..

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    10zł ? Taśmy.. hmm a jakie? Znam tańsze, takie za 5-6zł. Ale przy zakupie taśm nie mówią ile kleju do tego potrzeba..
    Osobiście stawiam na taśmy, które kosztują praktycznie 20zł /mb - są lepsze, mają paski klejące z każdej strony, dobrze się układają, nie rwą, Są po prostu dobre. Tanie wyszły mi bokiem..
    Taśmy o których mówię posiadają 2 paski klejące - cena za taśmę na jedną stronę ok 5 zł więc obie - 10 zł
    w wersji tańszej taśma wewnętrzna + na zewnątrz rozprężna - cena ok 6 zł

    Osobiście widziałem już sporo ale jeszcze nie spotkałem się z produktem, który się rwał, może miałem szczęście

    Pozdrawiam

    PS: jeżeli kolega będzie zainteresowany mogę podeslac cennik lub kontakt do sprzedawcy

  10. #30

    Domyślnie

    Gdzie można zakupić takie taśmy za 6 zl/m?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramko Zobacz post
    Gdzie można zakupić takie taśmy za 6 zl/m?
    Na pewno można będzie je kupić w Zrzeszeniu, ale też, może nieco drożej, w każdym sklepie VBH i w wielu hurtowniach specjalistycznych. Do tego typu taśm uzywa się specjalnego kleju, który nie tylko mocuje taśmę do ściany, ale też bardzo skutecznie uszczelnia. Jedna tuba kleju za 20 zł wystarcza na okno 150x150 (ok. 12 mb).

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czyli de facto - trzeba policzyć dodatkowe 2zł na klej
    Zdecydowanie polecam Primer od Illbrucka. Ma dużo lepszą skuteczność/wydajność i jego nakładanie wymaga tylko pędzelka a nie plistoletu do tub 600ml

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czyli de facto - trzeba policzyć dodatkowe 2zł na klej
    Owszem i wówczas zestaw tasma wewnętrzna + tasma zewnętrzna + klej może kosztowac te 6 zł (netto!) za 1 mb.
    Zdecydowanie polecam Primer od Illbrucka. Ma dużo lepszą skuteczność/wydajność i jego nakładanie wymaga tylko pędzelka a nie plistoletu do tub 600ml
    Primer to środek gruntujący, a nie klejący i uszczelniający, więc to zupełnie inna funkcja. Stosując klej nie trzeba używać droższej taśmy z dwoma paskami klejącymi i na pewno ten klej jest pewniejszy, jesli idzie o uszczelnienie połączenia tasmy z murem. pzdr

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "PRIMER" to taka nazwa kleju Illbrucka. To nie jest środek gruntujący - zbierzność nazw.
    Osobiście uważam, że taśmy z podwójnym paskiem klejącym są lepsze. Pozwalają "załatwić" sprawę wykonczenia montazu warstwowego od wewnątrz od ręki, od razu przy pianowaniu. Nie jestem takim geniuszem - widziałem to na you tubie - link tu także kiedyś był. Pianuję prawą ręką, lewą od razu dociskam pasek. Odchodzi obcinanie piany - co jest niewygodne przy skrzydle i zawiasach. Odpada ryzyko pocięcia taśm przy wygibasach nożykiem. Praktykowałem osobiście.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    UP

    w przypadku domków można wykleić taśmę z jednej strony przed pianowaniem i nie trzeba się męczyć używając 2 rąk do dwu różnych działań.

    W VBH dostępne są taśmy z jednym paskiem tylko do okna i dlatego konieczność stosowania kleju, co do tego, że musi to być jakiś "specjalny" to moim zdaniem lekka przesada, wystarczy klej montażowy ogólnego stosowania, ważne aby wiązał z powierzchnią ściany, do taśm klei się wszystko

    co do TYCH 6 zł to koszt taśmy wewnętrznej z dwoma paskami klejącymi i taśmy zewnętrznej (rozprężna) oczywiście mowa tutaj o taśmach o małej szerokości ale przy odpowiednim zwymiarowaniu wystarczającym.

    Panowie i Panie ceny na tego rodzaju asortyment spada i między bajki trzeba wkładać powoli ceny na poziomie 20 czy nawet 10 zł za mb taśmy. - no chyba, że traficie na sprzedawcę, który chce dobrze na Was zarobić

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zawsze można "ciepły montaż" wykonać taniej w ten sposób:
    http://www.youtube.com/watch?v=7CCnzmhc5vQ
    Ogladnelem filmik i bede uszczelnial tak jak tam pisza ale zastanawiam sie co dokladnie kupic jako warstwe uszczelnienia od wewnatrz?
    Zwykly silikon czy moze takie cos: http://www.selena.pl/cms/?__page_id=702&sid=10 ?

  17. #37

    Domyślnie

    ja też po wizycie w sklepie zdurniałam: który akryl jest który? w sensie który na zewn., a który do wewn.? taka cecha jak "paroszczelność" na opakowaniu nie występuje. Za to znalazłam akryl specjalny zewnętrzny i zwykły do stosowania wewnątrz. Czy to o to chodzi? dodam, że to była półka firmy DenBraven.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    Pisałem temat, chciałem dodać i coś się wywaliło, więc piszę jeszcze raz

    Zbliżam się wielkimi krokami do dnia montażu okien, który będzie standardowy czyli pianka i kliny, okno tarasowe i drzwi postawione na systemowych poszerzeniach

    I tak się zastanawiam czy jest sens samodzielnie zakupić taśmy paroszczelne i paroporzepuszczalne i samodzielnie uszczelnić okna?!
    jak myślicie czy warto się bawić czy nie za bardzo?
    Nie warto , jestto trudny montaz ,który bezwzglednie należy powierzyć firmie, która sie w nim specjalizuje.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Taśmę wewnętrzną niemal zawsze lepiej jest przykleić przed wstawieniem okna, więc musisz się dogadać w tym temacie z ekipą
    Samo oklejanie ościeżnic można zlecić sprawnemu manualnie dziecku
    Problem tylko że trzeba poprzeszkadzać ekipie z folią wewnętrzną.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Moim zdaniem lepiej aby zrobiła to ekipa, która ma doświadczenie. Ale skoro pytasz to proponuje obejrzeć:
    http://www.greenteq.info/vb/opencms/...eos/index.html

    Masz tam pokazany montaż folii oraz taśm.
    Skoro ta pani sobie poradziła......
    Fantastycznie prosty montaż przy założeniu, że wszystko jest dobrze przygotowane. Ściany są proste, okno prawidłowo zwymiarowane.
    ALE
    Super takie filmiki obejrzeć poglądowo przy okazji kontroli firmy, która będzie okna montowała.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony