dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie pomocy - cieknie dach po roztopach!!

    słuchajcie nie wiem co jest grane: na skutek topnienia śniegu zalegajacego na dachu- tak przypuszczam.. - ( dach położony latem, nie zamieszkały) pod blachą zabrał się lód (nie zaobserwowałem w jakim momencie niestety), który też stopniał i zaczęło kapać na strychu. Strych ocieplony styropianem 25 cm. Zastanawiam się czy to nie skropliny pary z domu zamarzły i rozmarzły pod blacha, ale chyba trochę tego za dużo. Dach jest pokryty Panelem Emka Klik, niestety z 2-3 kawałków w pionie, ale z dużym zakładem więc woda w górę nie popłynęła.. Czy możliwe, że zamki paneli przeciekają? W czasie nawet ulewnych deszczów nie było tego problemu. Ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem. wielkie dzieki!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jakie jest wrycie wstępne i czy zamontowana jest paroizolacja? Raczej na 90% dach nie przecieka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jakie jest wrycie wstępne i czy zamontowana jest paroizolacja? Raczej na 90% dach nie przecieka. Pozdrawiam.
    deski i papa, ale podziurawiona gwoździami od łat- więc przecieka, tylko skąd tyle lodu było pod blachą?? Paroizilacji od wewnątrz jeszcze nie ma - dopiero planuję położyć folię i jeszcze 5 cm styropianu, Dzieki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro masz deski i papę to skąd wiesz, co jest pod blachą? Twój problem to brak paroizolacji a ten lód to zamarznięty kondensat pary wodnej z wnętrza budynku. Dach z całą pewnością nie przecieka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro masz deski i papę to skąd wiesz, co jest pod blachą? Twój problem to brak paroizolacji a ten lód to zamarznięty kondensat pary wodnej z wnętrza budynku. Dach z całą pewnością nie przecieka. Pozdrawiam.
    dzieki za pocieszenie! wiem, ze to lód, bo sam widziałem go pod blachą, w miejscu gdzie jeszcze nie ma ocieplenia ( kilka m2) ale dziwię się ze para przeniknęła w takich ilościach przez 2 warstwy styropianu.. A moze już tam siedziała wcześniej? Jak myślisz - danie paroizolacji od wew. załatwi ten problem na przyszłą zimę? bo niefajnie to wygląda jak kapie do środka- strych mam użytkowy, nie mówiąc już ze drewno cierpi..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro masz deski to jak mogłaś widzieć coś pod blachą? Zamontowanie folii paroizolacyjnej nie załatwi sprawy jak nie będzie wentylacji pomiędzy izolacją cieplną a deskami. Nie widząc jak masz wykonany dach trudno profesjonalnie doradzić. Skoro jednak zebrało się tam tyle wody (lodu) to tej wentylacji nie masz. Pewnie się szykuje trochę poważniejsza robota. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    ano mam takie 2 metry przy jaskółce gdzie widać deski i blachę od dołu, bo nie wykonczone jeszcze i tam widziałem lód. Mam szczelinę daną na 2 cm pomiedzy styropianem i deskami wiec to powinno być ok ( chyba ze w kalenicy coś blokuje) Dach jest taki: blacha na rąbek, kontrłaty i łaty ( razem 6cm wysokości- to nie ma jakiejś specjalnej wentylacji przewidzianej), papa, deska, styropian miedzy krokwiami ( szczelina1-2 cm), 2 warstwa styropianu. Planuję tu dać folię i jeszcze 5 cm styropianu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A czy kalenica jest otwarta? Jak blacha na rąbek to skąd tam się wziął lód? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A czy kalenica jest otwarta? Jak blacha na rąbek to skąd tam się wziął lód? Pozdrawiam.
    dachowcy mieli przeciąć taśmę w kalenicy dla wentylacji, a skąd wziął się pod blachą lód - nad tym właśnie się zastanawiam (blacha leży na łątach kontrłatach, więc do desek jest kilka cm)..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcia to będzie jasne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie



    - to są zdjęcia 1. lodu na papie pod blachą po mrozach, 2. budowe dachu pod deską- zaczyna sie styropian, oddzielony od deski dylatacją 2 cm ( jest też jedna z teorii, że tam właśnie zbiera się szadź i topnieje po zimie)

  12. #12

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Prawdopodobnie chłopcy zrobili szczelną kalenicę. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #14

    Domyślnie

    aha ale twierdzili, że na pewno nacieli taśmę w kalenicy.. a naet jeśli to czy nacięcie wystarczy, czy raczej otwór powinien być, a obróbka kalenicy i tak szczelnie przylega..

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pod blachą kalenicową powinien być przewiew. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    W kalenicy powinna być taśma kalenicowa umożliwiająca wentylację, której się nie przecina. Na przykład taką: Taśma kalenicowa Braas Figaroll , albo innego producenta.
    Nie powinno się montować taśmy dekarskiej (jest szczelna).
    Równie ważna jest możliwość wentylowania pod papą. W kalenicy musi być przerwa pomiędzy deskami i papą sąsiednich połaci.
    Ostatnio edytowane przez młotek ; 08-03-2012 o 18:25 Powód: dopisanie kwestii

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tu mamy blachę na rąbek !!!!. Wtedy nie stosujemy żadnych taśm , uszczelek , tylko odpowiednią obróbkę. Można dać siatkę przeciw owadom .Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Specjalna obróbka owszem. Mocuje się do niej gąsiora. A zamiast siatki na owady owa taśma, która wentyluje i zabezpiecza przed nawiewaniem suchego śniegu.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że ktoś tu nie krył na felc. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat: "Pod blachą kalenicową powinien być przewiew. Jan "
    Nie umniejszam fachowości przedmówcy. Ale twierdzę że, wykonanie rąbka na kalenicy z blachy panelowej nie jest w 100% szczelne. To nie są arkusze blachy płaskiej felcowane przez blacharzy na budowie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony