dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudi102
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RTC
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    40

    Domyślnie decyzja o warunkach zabudowy w celu uniknięcia opłaty ze rentę planistyczną

    niedawno dowiedziałam się, że aby uniknąć opłaty za rentę planistyczną podczas sprzedaży ziemi należy przed wejściem planu zagospodarowania uzyskać decyzje o warunkach zabudowy - wtedy przeznaczenie gruntu nie zmieni się bo już przed uchwaleniem MPZP jego przeznaczenie bylo pod budowe.
    Proste, a mi i mężowi udało się to zupełnie przypadkiem - mieliśmy zamiar budować sie na dzialce (wtedy jeszcze rolnej) ktora dostal on od rodzicow. mpzp byl w trakcie opracowywania wiec musielismy uzyskac decyzje o warunkach zabudowy. niedlugo potem plan zagospodarowania przestrzennego zostal uchwalony wiec nasze starania o warunki zabudowy okazaly sie bezcelowe (jak wtedy stwierdzilismy) bo wystarczylo kilka m-cy odczekac i juz byl plan.
    potem stwierdzilismy ze przy domu rodzicow jest jeszcze sporo miejsca i zbudujemy sie obok, a tamta dzialke sprzedamy.
    nie minelo 5 lat od uchwalenia mpzp wiec teoretycznie powinnismy zaplacic 15% renty planistycznej od wzrostu wartosci dzialki (z rolnej na budowlaną) co daloby niezla sumke na korzysc gminy jednak dzieki temu ze wczesniej uzyskalismy warunki zabudowy - przeznaczenie gruntu przed wejsciem mpzp i po bylo to samo wiec nie placimy nic

    wiec jesli macie ziemie rolna i zamierzacie ja w przyszlosci sprzedac - wystapcie o warunki zabudowy, w przeciwnym wypadku jesli gmina w miedzyczasie uchwali plan zagospodarowania bedziecie musieli odczekac ze sprzedaza ziemi 5 lat aby uniknac oplaty za rente planistyczna.

    to tyle, moze komus sie ta informacja przyda

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Chyba, że gmina zawiesi postępowanie ws. WZ. Może na pół roku.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudi102
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RTC
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    40

    Domyślnie

    a to prawda. tak czy siak warto zlozyc wniosek, poczekac pol roku az sie wezma za to, potem 2mce na sama decyzje
    nie wiem jak to jest w innych gminach ale w mojej prace nad MPZP trwaly latami wiec nie zdazyli go uchwalic zanim byli zobowiazani wydac mi WZ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony