dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 199
  1. #81
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRUSZYNO Zobacz post
    nie mówię ze musi tylko że czasami to wychodzi taniej bo żeby instalacja była wykonana prawidłowo to musi być docinana odpowiednim nożem bo rurki są elektrostatyczne i jak dotniemy to piłką do metalu to narobimy zadziory i zerwiemy powłokę co przyczyni się w przyszłości do zapychania instalacji
    a koszt takiego noża oczywiście metalowy bo plastikowy pęka po kilku cięciach koszt to od 200 do 500zł
    wystarczy obcinać nożyczami do rur z PVC (wodnych - grubsze ścianki) i nie ma żadnych problemów. Takie nożyce to koszt ok. 20 zł.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    witam,zrobiłem kilka instalacji centralnego odkurzacza i moja sugestia to blisko kominka zlikwidować szufelkę stosujesz separator ,musisz pamiętać czy z gniazd hallu obsłużysz sypialnie i salon rurki też możesz smiało ciąć brzeszczotem jak nie masz nożyka po za tym instalacja to jak budowa cepa ,oszczędności firmy biorą od punktu 200-230 zł plus potem biały montaż pamiętaj też o kierunku ciągu ssania,pozdrawiam

  3. #83

    Domyślnie

    widać że wykonałeś tych instalacji tylko kilka bo brzeszczotem to nie powinno nawet obcinać się rur hydraulicznych a co dopiero rurki którymi leci kurz z całego domu dzięki takim montażom my serwisanci mamy dużo więcej pracy bo instalacje się zapychają a ktoś to musi naprawić co do szufelki przy kominku masz 100% racji ja też jestem tego zdania




    5
    Cytat Napisał les111 Zobacz post
    witam,zrobiłem kilka instalacji centralnego odkurzacza i moja sugestia to blisko kominka zlikwidować szufelkę stosujesz separator ,musisz pamiętać czy z gniazd hallu obsłużysz sypialnie i salon rurki też możesz smiało ciąć brzeszczotem jak nie masz nożyka po za tym instalacja to jak budowa cepa ,oszczędności firmy biorą od punktu 200-230 zł plus potem biały montaż pamiętaj też o kierunku ciągu ssania,pozdrawiam
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  4. #84

    Domyślnie

    widać że wykonałeś tych instalacji tylko kilka bo brzeszczotem to nie powinno nawet obcinać się rur hydraulicznych a co dopiero rurki którymi leci kurz z całego domu dzięki takim montażom my serwisanci mamy dużo więcej pracy bo instalacje się zapychają a ktoś to musi naprawić co do szufelki przy kominku masz 100% racji ja też jestem tego zdania




    5
    Cytat Napisał les111 Zobacz post
    witam,zrobiłem kilka instalacji centralnego odkurzacza i moja sugestia to blisko kominka zlikwidować szufelkę stosujesz separator ,musisz pamiętać czy z gniazd hallu obsłużysz sypialnie i salon rurki też możesz smiało ciąć brzeszczotem jak nie masz nożyka po za tym instalacja to jak budowa cepa ,oszczędności firmy biorą od punktu 200-230 zł plus potem biały montaż pamiętaj też o kierunku ciągu ssania,pozdrawiam
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasia_bv
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    41

    Domyślnie Centralny odkurzacz - 1 projektowanie

    Witam wszystkich w tej części forum.
    Mam prośbę o rady i opinie dla żółtodziobów od doświadczonych.
    Powstał plan zamontowania w naszym przyszłym gniazdku odkurzacza centralnego.
    Troszkę się naczytaliśmy na forum i w wyniku tego powstał poniższy plan:



    Nasz projekt zakłada 4 gniazda i 2 szufelki oznaczone na rzucie.
    Nasuwa się nam pytanie czy nasze założenia są dobre?
    Czy użyć na piętrze wersji czarnej i iść po ścianie?, czy może czerwonej przez środek łazienki?
    Jesteśmy na etapie przed hydrauliką i podłogówką więc musimy też pomysleć o tym aby nasze instalacje sobie nie przeszkadzały.
    Oraz jakiej firmy kupić materiały (bo niewiemy czy te na alle w zestawach sa dobre).
    Dziękujemy z góry za pomoc.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przy instalacji odkurzacza chodzenie "po ścianie" na ogół nie ma żadnego uzasadnienia. Jesli możesz choć jedno kolanko wyeliminować idąc na skos - zrób to. Im prostszy przebieg będzie i im mniej rury - tym lepiej.
    Krzyżowanie się instalacji to zawsze problem, ale na parterze zwykle daje się to pogodzić i minąć się w grubości ocieplenia. Problem może być na poddaszu, ale na rysunku nie ma naniesionych pionów kanalizy, więc trudno mi coś powiedzieć, czy się da, czy nie da.

    Materiały dzielą się na borysowskiego i całą resztę. Jak kupisz borysowskiego (niebieskie rury), będziesz na borysowskiego skazana, bo osprzęt innych producentów nie pasuje (są niby przejściówki, ale to i dodatkowy koszt i kłopot), cała reszta jest natomiast ze sobą kompatybilna, ma tą samą średnicę, więc można brać, co tańsze w przypadku rur, ładniejsze w przypadku gniazdek i lepsze (również cenowo) w przypadku jednostek centralnych. Co konkretnie - poczytaj ten dział FM, dużo tu o tym.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasia_bv
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,
    "Chudząc po ścianie" miałem na myśli równolegle do ściany po podłodze. W ścianie będą wyjscia gniazd i rurki ale chce je schować całkowicie i opiankować (reszte przykryje tynk).
    Jeżeli chodzi o instalacje wodną, to minie rurki odkurzacza pod nim, jest miejsce na podkucie, natomiast podłogówka będzie nad tymi rurkami, które ukryjemy w styropianie.
    Według rad pójdę po najprostszych liniach (czerwona na górze). Problem mam bo nie wiem jak wysoko zamontować szufelke S1 i na ile ją wypuścić z muru bo ona bedzie w schowana w ścianie.
    Szufelka S2 będzie na przegubowym wężu na końcu (montaż w meblach). jeszcze na koniec mam dylemat czy kupcić taki zestaw czy policzyć co będzie potrzebne i kupić wszystkie elementy osobno.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Z "chodzeniem po ścianie" zrozumiałem Cię tak, jak piszesz. A jak ja pisałem - jeśli można puścić rurę na skos i dzięki temu będzie choć jedno kolanko mniej i/lub choć kawałek rury krócej, to znaczy, że warto.

    Szufelka S2 ok, ale S1 - sprawdź na pewno, czy dasz radę ją zamontować tak, jak chcesz. Poszukaj danych konkretnej szufelki, zobacz, jakie ma wymiary montażowe i czy na pewno zmieści się w grubości ściany.Przy okazji będziesz wiedział, jak wyprowadzić rurę. U mnie np. się nie dało, mimo, że pierwotnie też chciałem szufelkę w wiatrołapie, ale żadna z produkowanych nie mieściła się w grubości ściany. Skończyło się (u mnie) na gniazdkoszufelce.

    Kupno zestawu może mieć sens, ale można też przekalkulować choć z grubsza, co potrzebne i spróbować zamówić sobie zestaw zrobiony pod konkretną potrzebę. Negocjując od razu sensowny rabat za całość i z góry zastrzegając możliwość zwrotu niewykorzystanych elementów - wtedy warto zamawiać ciut więcej kolanek, niż wychodzi z obliczeń, może jakieś elementy dodatkowe, z jedną płytkę gniazdkową więcej... jak nie wykorzystasz, to oddasz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasia_bv
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,
    Dziękuje za pomoc, w "projektowaniu" na dole w/g projektu, tylko za twoją radą pooglądałem szufelki i miałeś racje ciężko będzie w ścianie.
    LEOVAC oferuje szufelce której gniazdo jest montowane płytko około 10 cm, jednak obie szufelki po namowie z "głównym projektantem" będą w meblach.
    U góry prosto do gniazd z jak najmniejsza ilością zagięć. Jutro może jak troszkę mróz zluzuje rozłożę rurki (gotowy zestaw z alle).
    Dziękujemy.

  10. #90

    Domyślnie Mój projekt instalacji - proszba o ocenę

    Witam

    Zamierzam samodzielnie wykonać instalację odkurzacza i taki projekt sobie wymyśliłem :



    Instalacja składa się z 2 punktów i 2 szufelek. Co do szufelek to może wstawię Vroomy czy jak to się nazywa. Czy taki przebieg instalacji mógłby być i czy ten 1 punkt na parterze wystarczy?

  11. #91
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dołóż jeden na parterze chyba że chcesz ganiać z długą rurą i pomyśl opcjonalnie o gniazdku w garażu do sprzątania auta

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pstrokaty
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Przy wykonywaniu instalacji trzeba kłaść uwagę na to czy:
    1.Wąż spokojnie starczy na odkurzanie w całym domu, czyli promień musi np. przy wężu 9m mieć 7,5-8m.
    2. Polecałbym na górze, jak i na dole po 2 gniazdka umiejscowione w równych odległościach od siebie tak, aby każdy wygodnie można było odkurzać
    3.W czasie instalacji zwrócić uwagę na możliwie jak najmniejsze zagięcia rur PCV
    4.W czasie instalacji zwrócić szczególną uwagę, aby podczas jej wykonywania pozbyć się, choćby najmniejszych "zadziorów" w instalacji, które mogą spowodować zatykanie się rury w póżniejszym użytkowaniu
    Pozdrawiam

  13. #93

    Domyślnie

    W zasadzie wszystko jest OK. Jeśli to możliwe to warto by przenieść jednostkę centralną na przeciwległy róg pomieszczenia. Zawsze skróci to instalację ssącą o parę metrów. O gnieździe w garażu już ktoś pisał. W takiej konfiguracji wąż będzie ocierał się o futryny drzwi, warto zaopatrzyć się w miękki pokrowiec na wąż.
    Najlepeiejprzy zakupie odkurzcza bo oddzielnie będzie drożej. V-room to drogi element świetny do dużej przyczepy czy na jacht. W domu jest bardziej wygodnym zamiennikiem szufelki automatycznej - pytanie czy wart swojej ceny.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gniazdko w garażu to sama jednostka centralna posiada takie gniazdko w każdym razie ta którą ja wybrałem. Zgadzam się też co do przeniesienia jednostki centralnej jak to wskazał Pipefighter. Zamiast drugich gniazd ssących dałbym miękki pokrowiec na wąż wyjdzie taniej.

    Też miałem dylemat szufelka czy Vroom? Ale mój dylemat rozwiazała moja małżonka po obejrzeniu na żywo działającej szufelki i Vrooma. Zdecydowała kategorycznie że ma być vroom. I problem z głowy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #95

    Domyślnie Prosze o ocene projektu instalacji !

    prosze o opinie czy ten projekt jest wporzadku czy cos zmienic w rozmieszczeniu rur .



    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bddf882e0.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odkurzacz centralny.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	124496  
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 11-07-2012 o 06:56

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Śmieci z szufli w holu będą zawracać pod dość ostrym kątem, to błąd.
    Poprowadź rurę od odkurzacza naokoło kotłowni, przez dziurę w ścianie wprost do tego skrajnego prawego gniazda, po drodze robiąc odnogę w lewo a z niej po kolei obskoczysz pozostałe elementy. Szufelkę z holu też podłącz przez dziurę w ścianie pod łagodnym kątem, nie rób takich ostrych zawrotek.
    Dodaj też gniazdko w samym garażu (chyba, że sama wybrana przez Ciebie jednostka centralna ma).

    A tak zupełnie na boku, za SJP:
    "Wykrzyknik (znak wykrzyknienia) służy do oznaczania emocjonalnego zabarwienia wypowiedzi, uwydatniania jej charakteru żądającego lub rozkazującego. [...]
    W zakresie użycia wykrzyknika piszący ma dużą swobodę. Jednak należy przestrzec przed nadużywaniem tego znaku interpunkcyjnego. Zbyt duża liczba wykrzykników w tekście oznacza zwykle nadmierną egzaltację i — z punktu widzenia większości użytkowników języka — jest rażąca. Użycie wykrzyknika najlepiej ograniczyć do wypadków wskazanych poniżej, w regułach szczegółowych."

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #97

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...82b662c6e.html
    Dziekuje za szybka odpowiedz czy ta poprawiona wersja bedzie dobra i czy rura blisko pieca nie bedzie przeszkadzac i o czym pamietac intsalujac rowniez ogrzewanie podłogowe jakas odleglosc musi byc zachowana od rury odkurzacza i przepraszam za wykrzyknik >

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Teraz lepiej Znaczy moim, amatorskim zdaniem lepiej, może ktoś z pisujących tu profesjonalistów jeszcze coś dopowie, albo doradzi zupełnie inny układ.
    Tu zresztą, gdyby się uprzeć, to też można jeszcze złagodzić przebieg samego początku: zamiast tego zakrętu o 90 stopni przy kotłowni można do niej wjechać łagodnym zakrętem 45stopni i dalej drugi zakręt 45 stopni. Dalej, jeśli tylko tak jak na rysunku rura mija się z kominem, jest ok. Piec absolutnie nie będzie przeszkadzał, rura OC w końcu idzie pod wylewką, piec stoi wyżej.

    Ogrzewanie podłogowe nic nam nie bruździ bo układa się je warstwę wyżej (rury OC w styropianie zwykle, a podłogówkę - na styropianie).

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #99

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu i podepnę się tutaj z takim samym pytaniem jak w tytule postu. na zielono szufelki w kuchni , na niebiesko gniazda w holu i w garażu. Od gniazda w holu odchodzić ma jeszcze pion na poddasze do jednego gniazda. czy projekt możne być czy coś zmienić ??? prawdopodobnie będę wykonywał instalacje sam.
    Ostatnio edytowane przez tomo244 ; 27-08-2012 o 21:32

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    solek68

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    http://imageshack.us/photo/my-images/831/92030881.jpg/

    witam i przepraszam że wcinam się koledze w posta ale nie chciałem zakładać nowego wątku, mam nadzieje że nikt się nie obrazi
    prosze o pomoc w rozplanowaniu centralnego odkurzacza w moim domu (wym 14mx10m)
    chciałbym zamontować w kuchni i wiatrołapie szufelki a w reszcie dwa gniazda
    dodatkowo czy jest możliwość wypuszczenia na "zaś" przewodów ktore zostaną wykorzystane w przyszłości gdy powstanie garaż (dobudowana część do ściany łazienki)
    dziękuje za każdą odp

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony